Kompaktowe węzły betoniarskie

Elkomix-35 Quick Master, Elkomix-60 Quick Master, Elkomix-120 Quick Master, Elkomix-135 Quick Master – to modele kompaktowych węzłów betoniarskich znajdujące się w ofercie firmy ELKON

Oprócz standardowego wyposażenia , na które składa się: zbiornik na kruszywo, mieszalnik, kabina operatora, sprężarka powietrza, automatyczny system kontroli, skręcane silosy na cement kompaktowe węzły betoniarskie posiadają opcję wyposażenia dodatkowego. Oferta obejmuje m. in. system wilgotności kruszyw - MOISTURE MEASURING SYSTEM, dzięki któremu ilość wody podawana do mieszalnika jest regulowana automatycznie. Na życzenie klienta mogą być w nich umieszczone także sondy wilgotności marki FRANZ LUDWIG wykonujące mikrofalowy pomiar wilgotności kruszyw.

Dodatkowe wyposażenie zapewnia także ochronę kompaktowych węzłów betoniarskich przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi (deszczem, śniegiem i gradem). W tym celu można zastosować trapezową konstrukcję obudowy z metalową konstrukcją wsporczą węzła i panelami. Firma oferuje możliwość zabudowy m. in.: zasobników kruszyw wraz z klapami nad zasobnikami, bloku mieszalnika, kosza zasypowego i systemu załadunku kruszyw.

ek 12

ELKOM oferuje także możliwość zamontowania w węzłach kompaktowych automatycznego systemu załadunku kruszyw, który zwiększa efektywność ładowania kruszywa. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma konieczności budowania betonowej rampy dla ładowarki.

ek 13

Warto także dodać, że kompaktowe węzły betoniarskie posiadają opcję umożliwiającą łatwy i szybki sposób utrzymywania ich w czystości. Jest to możliwe dzięki automatycznemu systemowi mycia mieszalnika, który sprawia, że może być on sprawnie i dokładnie umyty nie tylko po zakończeniu pracy, ale także podczas przerw w produkcji betonu.

ek 04

Kompaktowe wytwórnie betonu ELKON posiadają również system monitoringu umożliwiający obserwację poziomu kruszywa w zasobnikach. W kabinie zainstalowane są kamery i monitor, dzięki którym operator węzła ma możliwość sprawdzania ilości kruszywa w zasobnikach i informowania operatora ładowarki o ewentualnej potrzebie załadunku ubywającego kruszywa.

ek 07

Opcjonalnie węzeł betoniarski może być wyposażony także w system ogrzewania kruszyw do pracy w warunkach zimowych: dysze grzewcze w zasobnikach i system grzania gorącej wody. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto możliwość zamontowania krat nad zasobnikami kruszyw. Kraty uniemożliwiają dostanie się do nich ponadgabarytów, które mogłyby uszkodzić urządzenie.

ek 11

Kompaktowe węzły betoniarskie są przyjazne środowisku. Mogą być wyposażone w system recyklingu betonu połączony z węzłem. Dzięki temu systemowi do produkcji betonu można ponownie wykorzystać brudną wodę.

concrete recycling

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL