Drogi z betonu wałowanego

Przedstawiciele firmy Lafarge zapewniają, że budowa dróg metodą betonu wałowanego to sposób szybki i ekonomiczny

Ostatnimi czasy materiały mas bitumicznych znacznie wzrosły, podczas gdy cement i kruszywa nie zmieniły cen. Koszt budowy 1m3 drogi betonowej jest zatem nawet o 20% mniejszy niż asfaltowej. Co więcej, metoda betonu wałowanego jest bardzo szybka - tempo to około 60 - 120 m/godz. Ruch po tak wykonanej nawierzchni jest możliwy już po 24 - 48 godzinach. Ruch ciężki wymaga nieco więcej czasu - jest dopuszczalny dopiero po około 4-6 dniach.

Wykonanie jest również bardzo proste - wystarczą typowe rozściełacze do mas asfaltowych oraz walce. Trwałość tak zrobionej drogi waha się w okolicach 30 lat, w którym to okresie (pod warunkiem, że droga została dobrze wykonana) nie ponosimy praktycznie kosztów utrzymania.

Lafarge to producent cementu, kruszyw i betonu. W Polsce firma ta obecna jest od 1995 roku. Obecnie po kraju rozsianych jest 60 zakładów - cementowni, kopalni i przeładowni.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL