UWAGA! PIRAT- NIE DAJ SIĘ OSZUSTOM

Wyjątkowo okazyjna cena nie powinna przyciągać, ale... odstraszać, a przynajmniej wzbudzać duże wątpliwości i zachęcać do szybkiego sprawdzenia sprzętu lub maszyny, której dotyczy.

Coraz więcej oszustów grasuje na rynku sprzętu i narzędzi roboczych. Zakupienie fałszywki może nas kosztować nie tylko stratę sporej ilości pieniędzy, ale także narazić na niebezpieczeństwo.

Coraz częściej renomowane firmy i producenci narzędzi, osprzętu i maszyn budowlanych informują na swoich portalach o sposobie postępowania konsumenta. Przede wszystkim ostrzegają przed zbyt niską ceną produktu. Jednak, jak się okazuje, fałszywki potrafią kosztować podobnie, jak oryginał. Co zrobić, kiedy nie czujesz się pewien podczas zakupu narzędzi?

Podróbki pochodzą najczęściej z Chin, a podobieństwo jest zazwyczaj jedynie wizualne. Pierwsza diagnoza, jakiej klient sam może na szybko dokonać to dokładne obejrzenie oznakowania i etykiet. Często logo marki, choć bardzo podobne, po bliższym przyjrzeniu się wykazuje oznaki podróbki. Ale jeszcze ważniejszym jest fakt, że nieoryginalne narzędzia często zawierają nazwę produktu, ale brakuje na nich numerów konkretnego modelu, którymi renomowane firmy oznaczają swój sprzęt. Brak numeru modelu to wyraźny znak, że mamy do czynienia z podrobionym sprzętem.

Kolejna ważna kwestia to miejsce zakupu. Należy unikać pchlich targów, ulicznych sprzedawców lub internetowych sklepów, które nie są autoryzowanym dealerem. Autoryzowanego dealera najlepiej sprawdzić na stronie firmy, której sprzęt chcemy zakupić.

Pamiętajmy, że oryginalne wyroby danej marki charakteryzują się wysoką jakością wykonania i wysokim poziomem bezpieczeństwa eksploatacyjnego. Produkty nieoryginalne często przestają funkcjonować już po krótkim okresie użytkowania, a także nie nadają się do naprawy ze względu na brak części zamiennych. Dodatkowo fałszywki mogą nie być wyposażone w podzespoły, które decydują o bezpieczeństwie eksploatacyjnym.

Bądźmy bardzo czujni i sprawdzajmy możliwie najdokładniej sprzęt, który planujemy zakupić. W razie wątpliwości najbezpieczniej jest skontaktować się bezpośrednio z firmą, której produkty chcemy zakupić. Na przykład za pomocą poczty elektronicznej przesłać link do produktu znalezionego w sieci, aby upewnić się, że konkretny esklep znany jest marce i czy znajduje się na jej liście autoryzowanych dealerów.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.   Zapraszamy do wstąpienia do…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL