Cyberbezpieczeństwo w sektorze przemysłowym

Bezpieczne środowisko produkcyjne to nie tylko dbałość o parametry techniczne. Dziś to przede wszystkim cyberbezpieczeństwo.

Cyberbezpieczeństwo to temat coraz częściej poruszany i dyskutowany. A jak sytuacja wygląda w sektorze przemysłowym? Kilkanaście lat temu, kiedy inżynierowie budowali instalacje, a projektanci je kreowali – nikt z nich nie brał pod uwagę ataków terrorystycznych w sieci. To jest wyzwaniem dla Urzędu Dozoru Technicznego, jak również stanowi okazję do wdrażania wciąż nowych rozwiązań zapobiegających atakom w sieci.

Rola UDT w dziedzinie cyberbezpieczeństwa jest bardzo szeroka. Obecnie istnieje potrzeba stworzenia na poziomie krajowym centrów monitorowania incydentów i szybkiego reagowania na próby cyberataku i jego   ewentualne  konsekwencje. UDT ma na tym polu spore możliwości działania i wykorzystania ich do pełnienia roli nadzorcy nad bezpieczeństwem w tym obszarze.

UDT oferuje usługi dla sektora przemysłowego, które obejmują:

-przeprowadzanie  analizy  przedsiębiorstwa  i  jego  zasobów  pod  kątem  przygotowania  do potencjalnego cyberataku,

- sformułowanie rekomendacji dla przedsiębiorstwa,

- analizę podatności elementów instalacji,

- rekomendację i zmiany w strukturze systemów IT i ICS,

- tworzenie systemów klasy SIEM (Security Information and Event Management),

- testy penetracyjne.

Zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych, w szczególności związanych z procesami produkcyjnymi jest dziś wręcz wymagane. Skutki tego zaniedbania w tym obszarze mogą być nieobliczalne, zwłaszcza w obszarze mogącym mieć poważne konsekwencje społeczne, w obszarze produkcyjnym, teleinformatycznym czy związanym z dystrybucją energii.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL