Mała ciekawostka dla tych, którzy interesują się zabytkami. Dźwigi osobowe, które przetrwały wojnę w Warszawie to solidne maszyny.  Co więcej windy udało się przywrócić do ruchu!

Przywrócenie przedwojennych dźwigów osobowych w Warszawie do życia jest zasługą współpracy właścicieli i administratorów tych urządzeń z Urzędem Dozoru Technicznego.

Dźwigi zostały zamontowane w roku 1937  przy ul. Słupeckiej 4 w Warszawie. Wszystkie techniczne elementy, tzn. wciągarka, ogranicznik prędkości, rama kabinowa, zderzaki kabinowe i metalowa konstrukcja szybu wyprodukowane były przez polską firmę „Moc" S.A. fabryka maszyn i kotlarni.

Posiadały pięć przystanków, prędkość z jaką się poruszały wynosiła 0,63m/s w szybie wykonanym z siatki zamocowanej do samonośnej konstrukcji. Kabina poruszała się po drewnianych prowadnicach, które uniemożliwiały przenoszenie drgań w czasie pracy dźwigu do mieszkań – a to sprawiało, że dźwigi w czasie pracy były po prostu bardzo ciche.

Kabiny dźwigów można uznać za prekursora współczesnych dźwigów panoramicznych. Były wyposażone w siedem okien. Ściany w kabinach były wykonane z drewna wykończonego fornirem. Zamontowane były na nich kryształowe lustra.

Oczywiście ich praca znacznie odbiegała od współczesnych dźwigów. Dźwig można było wezwać tylko na parter i pojechać na wybrane piętro. Na przystankach na pozostałych czterech piętrach takiej możliwości już nie było. Na dół schodziło się schodami.

Bardzo nowatorska była konstrukcja ogranicznika prędkości zastosowanego w dźwigach. Już przed wojną konstruktorzy zastosowali ruchomą podłogę, która wykrywała obecność pasażera w kabinie.

Dźwigi działały do Powstania Warszawskiego. Od tamtego czasu nie były już eksploatowane, a to  pozwoliło na zachowanie większości elementów dźwigowych.

W 2007 r. Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa Śródmieście II zwróciła się do UDT z prośbą o doradzenie, jakie urządzenia można zamontować w kamienicy. Po zapoznaniu się ze stanem technicznym starych dźwigów UDT zaproponował remont istniejących urządzeń.

Celem prac remontowych było z jednej strony odrestaurowanie i wykorzystanie oryginalnych elementów technicznych każdego z tych dźwigów (np. wciągarka, chwytacze, ogranicznik prędkości), a z drugiej dostosowanie urządzeń do współczesnych wymogów bezpieczeństwa. Dlatego prace objęły wymianę lin nośnych, czy też lin ograniczenia prędkości, a także rygle drzwi przystankowych, zamontowano krzywki ruchome i kontakty drzwi szybowych, zainstalowano oświetlenie awaryjne w kabinach i system łączności ze służbami ratunkowymi. Ponadto został też zamontowany elektroniczny system uniemożliwiający ruszenie przeciążonej kabiny. Wymieniono instalację elektryczną w szybie.

Dla wygody użytkownika w dźwigu został zainstalowany system umożliwiający wezwanie kabiny na każdy przystanek, został też zamontowany falownik, który umożliwia płynne ruszanie i hamowanie dźwigu.

Dużo pracy włożono w odrestaurowanie elementów wystroju wnętrza kabiny. Renowacji poddano wszystkie zachowane oryginalne elementy wyposażenia. W kabinie została umieszczona nawet instrukcja obsługi dźwigu, która pochodzi  z okresu międzywojennego. Wykonano repliki według istniejących wzorów wszystkich tych elementów, których brakowało.

W ten sposób przedwojenny dźwig osobowy w Warszawie został z powodzeniem przywrócony do życia.

Jak bezpiecznie pracować przy rozładunku pojazdów ciężarowych. Dobrym i korzystnym rozwiązaniem jest system Alsipercha.

System ten chroni przed upadkiem z wysokości. Zabezpiecza pracowników wykonujących czynności przy rozładunku samochodów ciężarowych, których rozładunek, podczas poruszania się po naczepie i ładunkach, wymusza pracę na wysokości.

System zapewnia bezpieczne prowadzenie prac rozładunkowych z pojazdów ciężarowych. Do  montażu urządzenia wystarczy niewielka przestrzeń.

Należy pamiętać, że system Alsipercha jest uzupełnieniem dla drabin podestowych czy rampy rozładunkowej. Wówczas najlepiej spełnia swoje zadanie.

Alsipercha jest rodzajem żurawika wkładanego w tuleję zatopioną w słupie tuż po zalaniu betonem. Do  żurawika mocuje się urządzenie samohamowne umieszczone ponad głową użytkownika.

System Alsipercha do rozładunku pojazdów jest jednym z dobrych praktyk rekomendowanych przez Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Firma CAT będzie obecna na eROBOCZE SHOW 14 kwietnia w Sosnowcu.

Caterpillar jest światowym liderem w produkcji maszyn budowlanych i kopalnianych, silników wysokoprężnych i zasilanych gazem ziemnym, turbin przemysłowych i lokomotyw elektryczno-spalinowych. Firma jest także czołowym dostawcą usług finansowych, oferowanych przez Caterpillar Financial Services.

Jesteście ciekawi, co CAT zaprezentuje na eROBOCZE SHOW? Koniecznie odwiedźcie nas w Sosnowcu 14 kwietnia. Impreza będzie otwarta w godzinach 9-16:30. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Koncern Neste  jest nie tylko największym producentem paliw w północnej części Europy, lecz również jednym z wiodących producentów wysokojakościowych baz olejowych, służących do produkcji nowoczesnych olejów.

Podczas  opracowywania olejów  smarnych producent uwzględnia surowe warunki północne  z bardzo dużymi sezonowymi różnicami temperatur. Uruchamianie i praca sprzętu w warunkach arktycznych jest nieporównanie trudniejsze niż w  Europie Środkowej i Południowej.

Środkom  smarnym pracującym w tych warunkach stawiane są bardzo wysokie wymagania.

Wysokiej jakości produkty smarne  Neste  wytwarza  z własnych syntetycznych baz olejowych Nexbase®. Technologie stosowane w olejach samochodowych i przemysłowych są  najnowocześniejsze na świecie.

Celem opracowań koncernu Neste  jest dostarczenie klientowi nowoczesnego oleju spełniającego wyszukane wymagania  ekologiczne, w rezultacie czego tworzy on unikalne produkty, które chronią urządzenia przed zużyciem, wydłużają okresy wymiany oleju, jak również zmniejszają zużycie paliwa.

Asortyment produktów Neste to szeroka gama smarów, płynów technicznych i chemikaliów dla transportu i przemysłu. Firma Neste produkuje, bada, przechowuje i dostarcza swoje produkty zgodnie  z międzynarodowymi standardami ISO 9001, 14001 i OHSAS 18001. 

                                                      

Firma P.H.U. Andrzej Klimowicz jest generalnym dystrybutorem produktów Neste na rynku polskim. Jej oferta obejmuje sprzedaż produktów smarowych, olejów hydraulicznych, przekładniowych, silnikowych, smarów, płynów eksploatacyjnych do  samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, techniki leśnej i budowlanej, przemysłu i rolnictwa. Oferowane  produkty P.H.U. Andrzej Klimowicz sprzedaje bezpośrednio z siedziby firmy lub przez swoich dystrybutorów i partnerów handlowych. W celu zaspokojenia potrzeb klientów firma stara się dostarczać produkty w jak najkrótszym czasie, zazwyczaj są to 24h od zamówienia towaru.

Prezentujemy wybrane z produktów w ofercie:

NESTE GEAR TO-4

Neste Gear TO-4 – są to oleje specjalne spełniające najnowsze wymagania specyfikacji jakościowej Caterpillar TO-4 i Allison C4. Utrzymują one właściwe reżymy tarcia w przekładniach, zapewniają równą pracę mokrych hamulców, zmniejszają zużycie kół zębatych i innych elementów układów przeniesienia. Oleje te opracowano do stosowania zarówno z metalowymi materiałami tarciowymi, jak i typu papierowego.

NESTE TURBO NEX 10W-40

Olej Neste Turbo NEX został specjalnie zaprojektowany do nowoczesnych maszyn pracujących w
ciężkich warunkach, w których wymagana jest amerykańska klasa jakości API CJ-4. Dzięki wysoce efektywnym dodatkom, produkt może być stosowany zarówno w silnikach diesla jak i benzynowych.

Neste Turbo NEX jest skuteczny w podtrzymywaniu emisji trwałości układu kontroli emisji, w których stosuje się filtr cząstek stałych (DPF) oraz inne nowoczesne systemy oczyszczania spalin. Poprawiło to ochronę przed zużyciem materiałów oraz zmniejsza zużycie oleju, poprawiło kontrolę lepkości, zwiększyło odporność na utlenienie, zapobiegło utracie lepkości podczas pracy oleju w niskich temperaturach.

Neste Turbo NEX przewyższa normy API CJ-4, CI-4 PLUS, CI-4, CH-4, CG-4 oraz CF-4 i może być stosowany w pojazdach, które wymagają tych norm.

Neste Turbo NEX spełnia również nową normę Cat ECF-3. Catepillar zaleca, aby pojazdy wyposażone w silniki Catepillar zaopatrzone w DPF spełniały normę Cat – ECF-3.

NESTE HYDRAULI 46 SUPER

Neste Hydrauli jest wysokiej klasy uniwersalnym olejem hydraulicznym do zastosowań zewnętrznych. Neste Hydrauli 46 jest odpowiedni do mocno obciążonych zewnętrznych systemów hydraulicznych pracujących w szerokim zakresie temperatur.

Typowe zastosowanie oleje Neste Hydrauli znajdują w koparkach, traktorach, maszynach leśnych, spycharkach, podnośnikach widłowych itd.

Firma będzie obecna na eROBOCZE SHOW 14 kwietnia w Sosnowcu.

Więcej informacji na temat produktów dostępne na stronie www.olejeklimowicz.pl

 

Operatów można podziwiać w akcji na żywo podczas eROBOCZE SHOW. Najbliższa edycja już 14 kwietnia w Sosnowcu. Obejrzyjcie naszą galerię prezentującą fachowców podczas niezwykłych czynności wykonywanych maszynami roboczymi.

 22528456 2005244826421165 7141272593662923829 n

 

przasnysz1

przasnysz2

przasnysz3

przasnysz4

przasnysz6

przasnysz7

22728678 331747937297206 5421201555093051210 n

22688456 2005244879754493 6062413281410092660 n

22539841 10215290396836836 3598494996085707624 n

 

 

Już 14 kwietnia zapraszamy Was do Sosnowca na eROBOCZE SHOW na pokazy i testy maszyn oraz wiele innych atrakcji.

Sosnowiec - Zagórze, tereny miejskie przy Alei Paderewskiego, impreza otwarta w godzinach 9-16:30. Wstęp wolny.

W Sosnowcu 14 kwietnia podczas eROBOCZE SHOW odwiedzi nas firma HSR Gmbh.

HSR Gmbh świadczy usługi w zakresie wysokociśnieniowych przewodów hydraulicznych i rur bezszwowych, posiada przeszło 55 punktów serwisowych na terenie Niemiec i Europy. Zakres usług obejmuje produkcję przewodów hydrauliki siłowej dla wszystkich gałęzi przemysłu i maszyn budowlanych oraz usługi serwisowania, napraw i konserwacji układów hydraulicznych w maszynach roboczych, jak i również bieżącej konserwacji celem zapewnienia ciągłego, sprawnego funkcjonowania urządzeń.

Zapraszamy na eROBOCZE SHOW do Sosnowca 14 kwietnia. Impreza będzie otwarta od godziny 9 do 16:30. Wstęp wolny.

Na eROBOCZE SHOW w Sosnowcu 14 kwietnia pojawią się firmy wykonawcze na specjalnie przygotowanych powierzchniach.

Członek SOMR Łukasz Cziwonabru reprezentujący firmę JCU ze Szczecina zaprezentuje system mobilnych dróg tymczasowych oraz specjalistyczne usługi spawalnicze dla branży budowlano-instalacyjno-maszynowej. Będziecie mogli zobaczyć specyfikę ich pracy, a zainteresowanie będą mieć możliwość porozmawiać o pracy i może uda się komuś znaleźć nowego pracodawcę.

Zachęcamy inne firmy wykonawcze do udziału w eROBOCZE SHOW. Już 14 kwietnia w Sosnowcu widzimy się od 9 rano na terenach miejskich przy Alei Paderewskiego. Impreza będzie otwarta do godziny 16:30. Zapraszamy!

Kiedy zdarza się, że maszyna budowlana wymaga transportu, wówczas wygodnie jest skorzystać z serwisu firm, które profesjonalnie świadczą usługi transportu maszyn.

Na rynku można spotkać wiele firm, które oferują usługi przewozów maszyn budowlanych. Firmy, które specjalizują się w tego typu transportach świadczą także usługę pilotażu oraz kompleksową organizację załadunku i rozładunku towarów , również oferują ubezpieczenia transportowe, także ubezpieczenie OC przewoźnika.

Firmy świadczące usługi transportu maszyn budowlanych czy niskopodwoziowego powinny dysponować pojazdami dobrych marek, aby w sposób bezpieczny oraz skuteczny transportować duże urządzenia. Warto zatem zwrócić uwagę na tabor takiej firmy oraz kompleksowe podejście do świadczonej usługi.

Jeśli potrzebujemy przetransportować maszyny budowlane warto wypełnić formularz kontaktowy na stronie firmy oferującej takie usługi – to pozwoli na określenie szczegółów transportu, chociażby takich, jak dokładny termin, wysokość ubezpieczeń, rodzaj floty, która będzie obsługiwała transport oraz wycenę całej usługi.

Do dnia 19 marca można się zgłaszać na konferencję Urzędu Dozoru Technicznego. Udział jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń. Konferencja odbędzie się w dniu 29 marca pod hasłem: Bezpieczna eksploatacja urządzeń technicznych transportu bliskiego.

Konferencja odbędzie się w Bielsku-Białej w ramach cyklu Dni Bezpieczeństwa Technicznego UDT.

Program ramowy:

­-Podstawowe akty prawne dotyczące wykonywania dozoru technicznego nad urządzeniami transportu bliskiego

­-Ustawa o dozorze technicznym – podstawowe zmiany w zapisach ustawy, które weszły w życie w ostatnim czasie

­-Zmiany w strukturze działania UDT

­-Rozporządzenia dotyczące warunków technicznych dozoru technicznego dla urządzeń transportu bliskiego

­-Wymagania ogólne stawiane urządzeniom technicznym transportu bliskiego przed objęciem dozorem technicznym

­-Rodzaje urządzeń technicznych transportu bliskiego podlegające dozorowi technicznemu

­-Ogólny zakres dokumentacji wymaganej do objęcia urządzenia transportu bliskiego dozorem technicznym

­-Wybrane zakresy działalności dobrowolnej prowadzonej przez UDT

­-Pytania, wyjaśnienia i dyskusja.

Organizator, UDT zaprasza:

­-kadry zarządzające, specjalistów technicznych, osoby odpowiedzialne za BHP,

­-wytwórców, projektantów i eksploatujących urządzenia techniczne,

­-osób zainteresowanych zapewnieniem bezpieczeństwa technicznego,

­-wszystkich użytkowników urządzeń technicznych.

Zgłoszenia należy nadsyłać do dnia 19.03.2018 r.

­Tel: +48338295949 +48728859785, e-mail: Katarzyna.Juroszek-Barcik@udt.gov.pl

­Informacja o szkoleniu znajduje się na stronie internetowej www.udt.gov.pl (zakładka Szkolenia).

Organizator: Urząd Dozoru Technicznego Oddział Terenowy w Bielsku-Białej

43-300 Bielsko-Biała, ul Legionów 81.

Liebherr będzie gościć w kwietniu na eROBOCZE SHOW. Firma zaprezentuje się na powierzchni 100 metrów kw. , a także na placu testów maszynowych.

Warto dodać, że Liebherr już od kilku lat nie uczestniczyła w pokazach maszyn w Polsce, ale teraz powraca i będzie 14 kwietnia właśnie na naszej imprezie.

Maszyny firmy Liebherr są obecne na polskim rynku od 1985 roku. W 2005 roku powstała w Polsce własna spółka dystrybucyjna i serwisowa, a to za sprawą ciągłego wzrostu liczby klientów. Firma Liebherr-Polska Sp. z o.o. ma swoją siedzibę w Rudzie Śląskiej. W 2009 roku na powierzchni 12.000 m kw. Zostało otwarte nowe centrum sprzedaży i serwisu maszyn budowlanych Liebherr. Obecnie klienci są  dodatkowo obsługiwani  przez oddziały w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Zobaczcie maszyny Liebherr w akcji. Zapraszamy 14 kwietnia do Sosnowca, tereny miejskie przy al. Paderewskiego w godzinach 9-16:30 na eROBOCZE SHOW. Wstęp wolny.

Na wiosennej edycji eROBOCZE SHOW w Sosnowcu firma UTECH zaprezentuje maszynę do stabilizacji gruntu w kategorii maszyn pracujących z ciągnikiem.

Jak poinformowała firma, w jednym przejeździe uzyskujemy głębokość roboczą 50 cm, a komora mieszania o zmiennej pojemności gwarantuje niezakłócony przepływ materiału i tym samym doskonałą homogeniczność mieszanki gruntu z cementem oraz wysoką prędkość i wydajność pracy.

Taki zestaw cech technicznych w połączeniu z "pancernym" systemem narzędziowym FAE gwarantuje użytkownikowi najniższy możliwy koszt jednostkowy pracy (PLN / 1 m3) oraz pracę bez przestojów.

Wiosenna edycja eROBOCZE SHOW już 14 kwietnia w Sosnowcu - Zagórze, tereny miejskie przy al. Paderewskiego. Zapraszamy na pokazy maszyn na największym placu testowym oraz na wiele innych atrakcji  w godzinach 9-16:30. Wstęp wolny.

Grausch i Grausch będzie gościł na eROBOCZE SHOW 14 kwietnia w Sosnowcu. Firma planuje pojawić się z kilkoma nowościami. Potestujemy koparko-ładowarki Hidromek.

Firma Grausch i Grausch istnieje od 1999 roku i jest wiodącym dostawcą nowoczesnych rozwiązań w branży maszyn budowlanych. Swoją działalność opiera w stu procentach na kapitale polskim. Klientami i kontrahentami firmy jest już ponad 17100 przedsiębiorstw budowlanych, drogowych, komunalnych i remontowych, którym z powodzeniem Grausch i Grausch pomaga realizować różnorodne projekty oferując kompleksowe wyposażenie w niezbędny sprzęt najwyższej jakości, profesjonalny i szybki serwis oraz miłą i kompetentną obsługę. Firma zatrudnia 60 pracowników, którzy stanowią silny, zgrany i kompetentny zespół specjalistów.

Bądźcie z nami 14 kwietnia w Sosnowcu w godzinach 9-16:30 na eROBOCZE SHOW. Wstęp wolny.

KOPARKA Z KRÓTKĄ RUFĄ TB 280 FR TAKEUCHI to maszyna dla wymagających. TB 280 FR jest idealnym rozwiązaniem w ograniczonych warunkach przestrzennych.

Profesjonalne maszyny czołowego producenta Takeuchi gwarantują istotne korzyści. Są szczególnie wydajne, efektywne, niezawodne i przyjazne w obsłudze. Z jakości tych maszyn operatorzy mogą czerpać nie tylko w codziennej pracy, maszyna sprawdza się również w warunkach długotrwałej eksploatacji.

TB 280 FR  TO WIĘKSZY UDŹWIG I WIĘKSZA STABILNOŚĆ. Koparkę charakteryzuje:

- DUŻA ELASTYCZNOŚĆ poprzez wysięgnik przestawny z mechanizmem przegubowym w nadwoziu

- MAKSYMALNA STABILNOŚĆ dzięki środkowi ciężkości w dolnej części maszyny

- ABSOLUTNA WSZECHSTRONNOŚĆ ZASTOSOWANIA dzięki opcji wyposażenia w system Powertilt (głowica obrotowa).

Zastosowany szereg rozwiązań ułatwia efektywną pracę TB 280 FR:

- UPROSZCZONA OBSŁUGA dzięki trzem dodatkowym liniom hydraulicznym, prowadzącym aż do ramienia łyżki

- EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE CHWYTAKÓW WIELOZADANIOWYCH poprzez indywidualne, proporcjonalne sterowanie dodatkowymi liniami hydraulicznymi nr 1 i 2 – brak przełączania pomiędzy otwieraniem/zamykaniem lub obracaniem w prawo/w lewo

- OSZCZĘDNOŚĆ CZASU PRZY WYMIANIE NARZĘDZI dzięki dodatkowej linii hydraulicznej nr 3 – dla szybkozłącza hydraulicznego. Przepływ oleju hydraulicznego można dostosować do różnych narzędzi roboczych i zapisać w pamięci przydzielając odpowiedni symbol. Na pierwszej linii hydraulicznej maksymalny przepływ to 148 l/min. Dostępny w wyposażeniu seryjnym zbiornik ciśnieniowy odciąża dodatkowe linie hydrauliczne przed wymianą narzędzia.

TB 280 FR posiada w wyposażeniu seryjnym:

- BEZPIECZNE PODNOSZENIE CIĘŻARÓW dzięki seryjnym zamkom bezpieczeństwa na wypadek zerwania przewodu, alarmu przeciążenia oraz zaworom podtrzymania ciśnienia

- DODATKOWE ZABEZPIECZENIE poprzez dostępne w wyposażeniu opcjonalnym atestowane haki – mocowane według życzenia klienta.

Ponadto, przy podnoszeniu ciężarów obowiązkowe jest zabezpieczenie ładunku zgodnie z normą EN474-5:2006+A2:2012.

WYPOSAŻENIE SPECJALNE TB 280 FR:

 1. SZYBKA WYMIANA:TAKLOCK

Opcjonalny system szybko-sprzęgający TAKLOCK umożliwia szybkie podłączenie i rozłączenie przewodów hydraulicznych.

 1. NARZĘDZIE DO PRAC INSTALACYJNYCH: ŁYŻKA „POWERSPATEN”

Łyżka ta idealnie uzupełni asortyment narzędzi roboczych. Umożliwia ona bardzo precyzyjne wykonanie ciężkich prac:

- MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA PIONOWEGO I POZIOMEGO dzięki dwóm adapterom szybkozłącza

- KOPANIE W PIONIE PRZED MASZYNĄ dzięki specjalnej formie

 1. PERFEKCYJNA WYMIANA NARZĘDZI: SZYBKOZŁĄCZE HYDRAULICZNE

- DUŻA ELASTYCZNOŚĆ W ZASTOSOWANIU dzięki obszarowi roboczemu 2 x 87° i optymalnemu ruchowi wszystkich urządzeń roboczych za pomocą oryginalnego systemu Powertilt

- BEZZAKŁÓCENIOWA PRACA dzięki bezpiecznemu rozmieszczeniu przewodów szybkozłącza i systemu Powertilt na ramieniu łyżki

- IDEALNY PRZY ZASTOSOWANIU NARZĘDZI TYPU SYMLOCK dzięki bardzo szerokim chwytakom szybkozłącza

- DOKŁADNOŚĆ DOPASOWANIA dzięki punktom centrującym, umieszczonym z prawej i lewej strony na szybkozłączu

- BEZPIECZNA PRACA dzięki hydraulicznemu mechanizmowi blokującemu (zapobiega przypadkowemu otwarciu się szybkozłącza po wymianie narzędzia).

 1. NARZĘDZIA TYPU SYMLOCK ORAZ LC

Narzędzia typu LC są szczególnie elastyczne:

- MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA W CZTERECH POZYCJACH dzięki krzyżowej ramie wymiennej

- MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA W TRUDNO DOSTĘPNYCH MIEJSCACH, w szczególności z wyposażeniem w Powertilt.

Pokrywy koparki TB 280 FR gwarantują optymalny i szybki dostęp do codziennej konserwacji. Uchylna kabina pozwala na skrócenie czasu czynności serwisowych. Koparka TB 280 FR posiada wysokiej wydajności silnik wysokoprężny z bezpośrednim wtryskiem Common Rail o mocy 49,6 kW, gwarantujący wysoką wydajność i niskie zużycie paliwa. Otwarte drzwi przylegają do kabiny i nie wystają poza tylną część maszyny. Pozwala to uniknąć uszkodzenia drzwi, szczególnie w ograniczonych warunkach przestrzennych. Dodatkowe zalety kabiny stanowią:

- ŁATWO WSUWANA SZYBA PRZEDNIA dzięki amortyzatorom gazowym

- DOBRA WIDOCZNOŚĆ dzięki przyciemnionym szybom z prostego szkła

- WYGODA PRACY dzięki wydajnemu systemowi ogrzewania i nawiewu, komfortowemu fotelowi z wysokim oparciem, z sześciostopniową regulacją i szerokim wejściem

tb280fr01

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE KOPARKI TB 280 FR:

 1. WYPOSAŻENIE ROBOCZE:

- trzy dodatkowe linie hydrauliczne, kompletnie rozmieszczone wraz z przyłączami na ramieniu łyżki

- proporcjonalne sterowanie pierwszej i drugiej linii hydraulicznej

- pierwsza linia hydrauliczna w trybie pracy ciągłej (strona A)

- trzecia linia hydrauliczna dla szybkozłącza hydraulicznego

- funkcja odciążenia ciśnienia dla dodatkowych linii hydraulicznych

- zawory wysokociśnieniowe na dodatkowych liniach hydraulicznych

- osłona siłownika podnoszącego

- podwójne zabezpieczenie wysięgnika głównego

- 1 reflektor roboczy na wysięgniku

- zamki bezpieczeństwa i sygnalizator przeciążenia

-  zawory podtrzymania ciśnienia na wysięgniku głównym oraz siłowniku ramienia łyżki

 1. LEMIESZ:

- odporny na skręcanie profil skrzynkowy

-  zaczepy transportowe

 1. UKŁAD JEZDNY:

- gąsienice gumowe Short-Pitch

- rolki trzykołnierzowe

-  1 rolka górna

-  zaczepy transportowe

-  silniki jazdy z automatycznym hamowaniem

- pełnoautomatyczny hydrauliczny układ napinania gąsienic

-  zautomatyzowana zmiana biegów

 1. SILNIK/HYDRAULIKA:

- silnik Diesla

-  spełnia normy emisji spalin klasa UE 3B

- tryb mocy PWR

- automatyczna redukcja obrotów silnika

- 4 pompy hydrauliczne

- wydajne chłodnice oleju/cieczy

- hamulec obrotu (automatyczny)

- skrzynka narzędziowa i smarownica

-  automatyczne odpowietrzenie układu paliwowego

 1. KABINA:

-  komfortowa kabina uchylna

- wygodny fotel z wysokim oparciem

- hydraulicznie sterowane dźwignie jazdy

- ogrzewanie kabiny

- wsuwana szyba przednia z dwoma amortyzatorami gazowymi

- przyciemniane szyby kabiny

- radio

- uchwyt na napoje

Do eROBOCZE SHOW pozostały jeszcze blisko dwa miesiące, ale już z przyjemnością prezentujemy bogatą listę firm, które potwierdziły swoją obecność na naszej imprezie - jak sądzimy, jesteśmy najdalej w połowie tej listy: 

- MTS
- Takeuchi 
- JCB 
- Hydrema
- OilQuick
- CAT
- Venieri
- Yanmar 
- DHB Demolition Hydraulic Breakers 
- Komatsu
- Sennenbogen 
- Doosan
- Kubota
- Case
- Scheff 
- Hidromek 
- Sunward
- Hammer 
- Liugong/Dressta
- Fuchs Oil
- Groeneveld 
- Neste Oil
- Sitech
- Maschinator Zeppelin GmBH
- Rhino
- Fuelproof
- Electric EEL
- General Equipment
- SerwisKop
- Klinika Maszyn 
- Rosiński
-FAE

-JCU
-Bobcat
-HSR Polska
-Manitou
-Liebherr

Czyli jest ich prawie 40..... a to dopiero początek.

Zapowiada się bardzo interesująco. Bądźcie z nami na eROBOCZE SHOW! 14 kwietnia w Sosnowcu - Zagórze, tereny miejskie przy al. Paderewskiego. Zapraszamy w godzianch 9-16:30!

Wstęp Wolny

 

Swój sprzęt na kwietniowej edycji eROBOCZE SHOW w Sosnowcu zaprezentuje SITECH Poland.

SITECH Poland to autoryzowany dystrybutor Trimble w zakresie technologii budowlanych. Firma zajmuje się sprzedażą systemów sterowania maszynami, urządzeń geodezyjnych, oprogramowania dla wszelkich zastosowań w biurze i terenie, a także rozwiązań do kompleksowego zarządzania terenem budowy. Na erobocze.pl pisaliśmy o pierwszej na świecie koparce z automatycznym trybem kopania Trimble Earthworks.

Bądźcie z nami 14 kwietnia w Sosnowcu na eROBOCZE SHOW! Zapraszamy!

Już 14 kwietnia w Sosnowcu spotykamy się na wiosennej edycji eROBOCZE SHOW. Tymczasem prezentujemy nasz film z października 2017 r. z eROBOCZE SHOW w Przasnyszu.

Obejrzyjcie koniecznie niesamowite ujęcia prezentujące operatorów w akcji. Precyzja pracy operatorów robi duże wrażenie.

eROBOCZE SHOW to pokazy maszyn i wystawa, która w jedym miejscu gromadzi wszystkie rodzaje maszyn roboczych oraz specjalistów, przedsiębiorców, operatorów maszyn i dystrybutorów sprzętu. Operatorzy biorący udział w imprezie mają możliwość testowania maszyn w czasie pracy. W tym celu organizatorzy eROBOCZE SHOW przygotowują specjalne pole testowe, gdzie specjaliści mogą sprawdzić maszyny w praktyce. W naszej imprezie uczestniczą wszyscy przedstawiciele największych marek w Polsce.

eROBOCZE SHOW za każdym razem odbywa się w innym regionie kraju, aby dotrzeć do specjalistów pracujących w całej Polsce. Przypominamy, że udział w eROBOCZE SHOW jest otwarty i bezpłatny.

Na najbliższą edycję naszej imprezy zapraszamy już 14 kwietnia do Sosnowca.

IV edycja pokazów sprzętu i maszyn roboczych pt. eROBOCZE SHOW coraz bliżej!

 

Już 14 kwietnia 2018 r., w godzinach 9:00 – 16:30, na terenie miasta Sosnowiec, przy alei Ignacego Paderewskiego, odbędzie się czwarta edycja imprezy pt. eROBOCZE SHOW – jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, w którym wezmą udział użytkownicy maszyn roboczych, a także najwięksi przedstawiciele, specjaliści od sprzętu branży budowlanej w Polsce.

W ramach eROBOCZE SHOW odbędą się również widowiskowe zawody Polskiej Ligi Operatorów, będących rozszerzoną kontynuacją dawnych zawodów Big Bau Masters. Zmagania te będą rozpoczynały rywalizację o tytuł Mistrza Operatorów Maszyn Roboczych w całym 2018 roku!

 

W programie imprezy:

- WIELKI TEST MASZYN – zobacz i zasiądź za sterami interesujących Cię maszyn i sprzętu podczas pracy, na największej dotychczas liczbie pól testowych!

 

- POLSKA LIGA OPERATORÓW – pierwsze z rocznego cyklu zmagania o tytuł Mistrza Operatorów Maszyn Roboczych 2018 z udziałem zawodników z całej Polski!

 

- NOWOŚCI – polskie premiery wystawowe znanych i wiodących producentów maszyn roboczych. Ujrzysz sprzęt, który w Polsce będzie zaprezentowany po raz pierwszy!

 

- PRZEGLĄD CAŁEGO RYNKU – maszyny i różnego rodzaju urządzenia robocze w jednym miejscu! Od małych narzędzi oraz niezbędnego osprzętu, po największe maszyny robocze do najcięższych zadań!

 

- DYNAMICZNE POKAZY MASZYN – pokazy na placach pokazowych, wraz z bezpośrednim komentarzem specjalistów, którzy o maszynach wiedzą niemal wszystko!

 

- WYSTAWA SPRZĘTU ROBOCZEGO – czyli stoiska dystrybutorów wiodących marek ze specjalnymi ofertami dla odwiedzających nas gości!

 

- PRELEKCJE i SPOTKANIA BRANŻOWE – dyskusje i spotkania użytkowników maszyn roboczych, od operatorów, serwisantów i sprzedawców, aż po właścicieli wielkich firm!

 

- STREFA SERWISOWA – potrzebujesz części zamiennych? A może szukasz podpowiedzi i porad jak rozwiązać techniczny problem? U nas znajdziesz je na pewno!

 

- KONKURS „MISTRZOWSKI CHWYT” – zasiądź za sterami dużej maszyny przeładunkowej i wygraj cenne nagrody! Konkurs dla profesjonalistów o mocnych nerwach i o dużym skupieniu. Emocje gwarantowane!

 

- DLA KAŻDEGO COŚ MIŁEGO – atrakcje tj.: catering, strefa dzieci, konkursy dla publiczności i mnóstwo dobrej zabawy dla całych rodzin!

 

14 kwietnia 2018 r.  w SOSNOWCU - ZAGÓRZE

(rejon Alei Paderewskiego)

WIELKIE eROBOCZE SHOW

 

Koniecznie bądźcie z nami!

Wstęp na eROBOCZE SHOW jest zawsze darmowy!

 

DOJAZD na eROBOCZE SHOW

Aleja Ignacego Paderewskiego, 41-219 Sosnowiec (w bliskim sąsiedztwie ogrodów ROD „Zagórze”)

UWAGA! Nawigacja czasem prowadzi źle, do Katowic, gdzie jest ulica, a nie aleja Paderewskiego! Trzeba wpisać dokładnie podany adres!

GPS: 50°16'59.9"N 19°11'37.2"E

Google maps: 50.283306, 19.193667


Organizator: Wydawnictwo Lasmedia Sp. z o.o.

Współorganizator: Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych „OPERATOR”

Pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego

Patronat medialny:

eroboczeoraz logo patron eroboczeshow

 

Przeczytaj więcej, czym jest eROBOCZE SHOW.

Zaproszenie na eROBOCZE SHOW oraz plakat imprezy.

Regulamin eROBOCZE SHOW dostępny jest tutaj: REGULAMIN eROBOCZE SHOW

SITECH  POLAND, oleje i smary NESTE, LiuGong, nowości od Grausch i Grausch, dużo sprzętu Hydremy i Yanmara. Można długo wymieniać. Spotkajmy się 14 kwietnia w Sosnowcu na eROBOCZE SHOW.

Na eROBOCZE SHOW w Sosnowcu 14 kwietnia w godzianch 9-16:30 zapraszamy na pokazy i wystawy maszyn roboczych, największy plac testowy.

W Sosnowcu będziemy mogli zapoznać się z całą gamą olejów i smarów wysokiej klasy marki NESTE, którą zaprezentuje firma Oleje Klimowicz.

Na kwietniową edycją eROBOCZE SHOW przybędzie także FUCHS OIL CORPORATION. To firma z niemieckimi korzeniami, która opracowuje, produkuje i sprzedaje środki smarne oraz produkty pokrewne od ponad 85 lat – dla praktycznie wszystkich obszarów zastosowań i sektorów.

Firma SITECH  POLAND zaprezentuje systemy sterowania maszynami, urządzeń geodezyjnych, oprogramowania dla wszelkich zastosowań w biurze i terenie, a także rozwiązań do kompleksowego zarządzania terenem budowy. Zobaczymy też rozwiązania marki TRIMBLE.

Z nowości na eROBOCZE SHOW  potestujemy koparko-ładowarki Hidromek prezentowane przez firmę Grausch i Grausch. Będzie dużo sprzętu Hydremy i Yanmara.

KUBOTA zaprezentuje się z bogata ofertą maszyn na wystawie i placach testowych oraz w pokazie dynamicznym.

Nie zabraknie konkursu żurawi przeładunkowych - na maszynie marki Sennebogen właśnie na eROBOCZE SHOW. Dostawcą sprzętu oraz fundatorem nagród jest firma BAX BAUMASCHINEN.

Naszą imprezę ponownie odwiedzą specjaliści z Niemiec z sytemu zleceń pracy dla operatorów Maschinator.pl.


Tradycyjnie będzie się działo bardzo wiele. Bądźcie z nami na eROBOCZE SHOW! 14 kwietnia w Sosnowcu - Zagórze, tereny miejskie przy al. Paderwskiego. Zapraszamy w godzianch 9-16:30!

Wstęp Wolny

UDT zaprasza na cykl konferencji w 2018 roku. Konferencje dżwigowe, konferencje urządzeń Transportu Bliskiego, ciśnieniowe oraz inne.

Tylko w marcu odbędzie się ich kilkadziesiąt.

Ich tematyka jest zróżnicowana i pozwala uczestnikom na zgłębienie tematów dotyczących przepisów, zasad bezpieczeństwa, a podczas warsztatów technicznych można podjąć dyskusję oraz dopytać obecnych ekspertów na nurtujące nas pytania.

1 marca odbędą się  cztery różne konferencje: Kotły grzewcze na paliwa stałe wg normy PN-EN 303-5:2012. Wymagania, badania, zasady umieszczania na rynku (ocena zgodności, certyfikacja),

Zapewnienie bezpieczeństwa urządzeń na placach zabaw, Bezpieczna eksploatacja suwnic, wciągników i wciągarek - wybrane zagadnienia , Automatyka zabezpieczająca kotły w aspekcie norm bezpieczeństwa funkcjonalnego.

Konferencje odbywają się w różnych częściach Polski. Warto śledzić na bieżąco stronę Urzędu Dozoru Technicznego. Zapisy na konferencje mają ograniczony czas, a liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Badanie efektywności energetycznej dźwigów to usługa oferowana przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jej celem jest określenie energochłonności eksploatowanych urządzeń dźwigowych. Usługa UDT obejmuje dźwigi osobowe i towarowe. Przeprowadzane badania diagnostyczne obejmują:  analizę dokumentacji, analizę konstrukcji dźwigu, analizę danych, określenie kategorii użytkowania, pomiar i obliczenia, określenie klasy efektywności energetycznej przy podstawowej dokładności pomiaru jazdy referencyjnej.

Co oferuje takie badanie?

Przede wszystkim informuje o zużyciu energii przez urządzenie w danym okresie, a to z kolei pomaga w ograniczaniu kosztów użytkowania urządzenia – umożliwia redukcję zużycia energii, a także wskazuje klasy efektywności energetycznej urządzenia.

Badanie skierowane jest do wszystkich właścicieli, administratorów i zarządców nieruchomości, w których użytkowane są: dźwigi osobowe i towarowe. W celu zgłoszenia potrzeby przeprowadzenia takiego badania, należy pobrać wniosek ze strony udt.gov.pl z działu Ekspertyzy techniczne.

Strona 1 z 50

Stowarzyszenie

 • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
  Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.   Zapraszamy do wstąpienia do…

Najbliższe wydarzenie

 •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL