W Dniu Operatora udział wzięło 29 operatorów z dużym doświadczeniem w pracy na maszynach ciężkich, w większości  z woj. mazowieckiego. Operatorzy testowali nowe modele koparki gąsienicowej serii X i koparki kołowej Hydradig z rototilt Engcon jak również ładowarek klasy 16-20Ton.

Kolejny event z cyklu „Dzień Operatora” odbył się 29 czerwca w warszawskim oddziale Interhandler. -Każdy operator miał  możliwość przez kilkanaście minut zasiąść za sterami maszyn i osobiście ocenić ich zalety i  wydać niezależne opinie.  W drugiej części imprezy odbyły się testy na maszynach i konkursy dla operatorów. Zwycięzcy  konkursów otrzymali indywidualne nagrody, ale wszyscy uczestnicy otrzymali również atrakcyjne upominki. Całe wydarzenie zostało bardzo pozytywnie ocenione przez ich uczestników- poinformowała firma.

 

 

(fot. Interhandler)

Chcąc szybko i dokładnie zeskanować rzeczywistość w 3D warto sięgnąć po skaner laserowy 3D Leica RTC360 od LEICA Geosystems.

Co wyróżnia skaner laserowy 3D Leica RTC360?

- Przenośny, w pełni zautomatyzowany, intuicyjny i zaprojektowany pod kątem maksymalnej wydajności,

-mały, lekki, zaprojektowany jako urządzenie mobilne, posiada też składany statyw,

-urządzenie współpracuje z aplikacją Leica Cyclone FIELD 360 do pracy w terenie służąca do automatycznego łączenia skanów w czasie rzeczywistym,

- oprogramowanie biurowe Leica Cyclone REGISTER 360 zintegruje model 3D z innymi elementami realizowanego projektu,

-skaner umożliwia wykonanie skanów wraz ze zobrazowaniami HDR w czasie poniżej dwóch minut,

- zmiana stanowiska skanera jest automatycznie rejestrowana, dzięki czemu wstępne łączenie skanów w terenie jest możliwe bez interwencji operatora.

Zobacz film prezentujący skaner laserowy 3D Leica RTC360:

Leica RTC360 skaner02

 

 

(fot. LEICA GEOSYSTEMS)

Nawet najdoskonalsza maszyna bez operatora nie ma sensu. VOLVO CE zwraca uwagę na wartość, jaką niesie ze sobą szkolenie operatorów. Wykwalifikowany operator w długofalowej perspektywie przynosi firmie zyski, zatem warto w niego inwestować.

Szkolenie operatorów umożliwia wykorzystanie pełnych możliwości maszyny, na której pracuje. Szkolenia pozwalają wdrożyć operatorów do płynnego, ostrożnego i jednocześnie wydajnego sterowania maszynami. VOLVO CE podkreśla, że podnoszenie kwalifikacji nawet już tych doświadczonych pracowników zmniejsza liczbę wypadków na placu budowy, co wiąże się z dużymi zyskami dla firm budowlanych.

- Umiejętności operatora mają ogromny wpływ na ilość pracy wykonanej w trakcie zmiany. Operatorzy, którzy skutecznie rozplanowują sobie zadania, precyzyjnie sterują maszyną i biorą poprawkę na optymalny współczynnik załadowania lub wypełnienia, oszczędzają mnóstwo czasu. Podnoszenie kwalifikacji operatorów radykalnie zwiększa ich produktywność – podkreśla firma.

VOLVO CE przekonuje, że nawet najlepsza maszyna nie spełni swojej roli bez operatora. To dzięki jego umiejętnościom oraz kwalifikacjom stworzone w maszynie funkcje mają sens działania. Nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania nie zastąpią pracy operatora. To ona w ostatecznym rozrachunku ma największy wpływ na tak ważne rzeczy, jak zużycie paliwa czy wydajność maszyny i skrócenie czasu pracy.

VOVLO CE oferuje szkolenia ECO OPERATOR, które mają za zadanie podnieść świadomość i ułatwić wykorzystanie w pełni możliwości maszyny. Szkolenia firmy uczą, w jaki sposób wydajnie i bezpiecznie manewrować maszyną i w efekcie wpłynąć na komfort pracy operatora, który nie męczy się na próżno i jest pewny swoich działań.

 

 

(fot. VOLVO CE)

Wozidło sztywnoramowe Komatsu HD605-8 oferuje maksymalną wydajność przy niskich kosztach eksploatacji.

Model HD605-8 wyróżnia:

- funkcja automatycznego wyłączania silnika,

- automatyczny układ kontroli trakcji KTCS (opcjonalnie),

- duża moc spowalniacza,

- najmniejszy promień skrętu w swojej klasie,

- bezprzewodowy system monitorowania Komatsu: Komtrax 5.0, Komtrax Plus.

Dane techniczne HD605-8

Moc silnika: 578/778 kW/HP

Pojemność załadowcza: 40 m³ SAE

Maksymalna prędkość: 70 km/h

Maksymalna ładowność: 63 t.

Więcej szczegółów na stronie:

https://komatsupoland.pl/

 

 

(fot. KOMATSU)

Sunward oferuje midi koparkę SWE60B o wadze 6180 kg, moc netto silnika wynosi 36,2 kW marki Yanmar. Maszyna jest wydajna i komfortowa.

Midikoparki SUNWARD wykorzystują zaawansowane rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne. Sprawdzają się na ograniczonym terenie, umożliwiają  szybką i precyzyjną realizację prac z zakresu różnych dziedzin. Sunward oferuje szeroki wybór maszyn o różnych parametrach oraz bogate wyposażenie dodatkowe. To wszystko pozwala dopasować urządzenie do potrzeb użytkownika.

SWE60B  - wybrane dane techniczne:

Masa operacyjna gąsiennice gumowe: 6100 kg

Pojemność łyżki: 0,18 m3

Siła łyżki: 47 kN

Siła ramienia: 31 kN

Siła trakcji: 42,1 kN

Kąt obrotu: 48 stopni (RH) / 72 stopnie (LH)

Prędkość jazdy: 4,74 / 2,75 km/h

Silnik: YANMAR 4TNV94L-BVSU

Typ silnika: 4 cylindry, 4-suwowy, chłodzony wodą

Pojemność silnika (L): 3,054

Moc/prędkość: 36,2 kW / 2100 obr./min.

Pojemność zbiornika paliwa (L): 113

Typ pompy: 2 tłokowe o zmiennej pojemności skokowej i 1 pompa zębata

Pojemność zbiornika oleju hydraulicznego: 73 L

Więcej szczegółów na stronie:

http://sunward.pl/

 

 

(fot. SUNWARD)

Koparka wyburzeniowa LiuGong 950E mierzy maksymalnie 30 metrów w górę. Napędzana najnowszym silnikiem Cummins QSM11, stworzona zmyślą o komforcie pracy operatora.

Koparkę wyburzeniową LiuGong 950E wyróżnia:

- silnik Cummins QSM11

-udźwig roboczy wynosi od 46500 do 48800 kg

-pełna osłona gąsienic, ciężkie elementy podwozia gwarantują integralność

-system ROPS (Roll Over Protection System) i FOPS (Falling Object Protection System) chronią operatora w najtrudniejszych warunkach pracy

-przestronna, przeszklona kabina oraz tylna kamera zapewniają doskonałą widoczność i zwiększają komfort pracy operatora.

-wszystkie części maszyny zostały zlokalizowane w dogodnym miejscu.

Koparka wyburzeniowa LiuGong 950E należy do serii dużych koparek LiuGong, które wykorzystywane są do obsługi większych i cięższych materiałów. Wielkogabarytowe koparki LiuGong zapewniają moc i produktywność, która jest niezbędna do wykonania najcięższych prac. W skład serii wchodzą także modele: 933E, 936E, 970E.

 

 

(fot. LiuGong)

KILOUTOU oferuje wynajem sprzętu budowlanego na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Firma posiada ponad 500 oddziałów w Europie, z czego 32 oddziały w Polsce.

KILOUTOU  wynajmuje maszyny i narzędzia na minimalny okres wynajmu, który wynosi jeden dzień. KILOUTOU każdego dnia zaopatrza w sprzęt firmy, instytucje oraz klientów indywidualnych. W ofercie firmy można znaleźć maszyny do prac na wysokości, prac ziemnych, używanych w drogownictwie, w  szeroko pojętym budownictwie, do prac porządkowych oraz prac w ogrodzie.

Wszystkie urządzenia oferowane przez  KILOUTOU są bezpieczne. Znajdują się pod stałą kontrolą techniczną, posiadają aktualne odbiory UDT. Ponadto firma dysponuje zespołem liczącym 250 pracowników, którzy każdego dnia wspierają klienta.

Wypożyczalnia KILOUTOU oferuje:

    -fachowe doradztwo,

    -wsparcie na każdym etapie wynajmu,

    -usługi transportowe,

    -ubezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych z udziałem sprzętu,

    -profesjonalny serwis maszyn także mobilny.

KILOUTOU należy do grona firma wspierających SOMR.

Więcej informacji o oferowanym sprzęcie oraz świadczonych usługach można znaleźć na stronie:

https://www.kiloutou.pl/

 

 

(fot. KILOUTOU)

MT55 to kompaktowa miniładowarka gąsienicowa Bobcat, która sprawdzi się zamiast taczki czy pracy ręcznej. MT55 ułatwia pracę w miejscach o ograniczonym dostępie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

MT55 to urządzenie, które jest nie tylko miniładowarką, ale także nośnikiem narzędzi. Dzięki szerokiemu osprzętowi, urządzenie może być wykorzystywane do bardzo różnych prac, od tych związanych z kształtowaniem krajobrazu, wyrównywaniem powierzchni, prac leśniczych po zastosowanie w rolnictwie i budownictwie drogowym.

Urządzenie zostało wyposażone w bezpośredni napęd pasowy, dzięki czemu zmniejsza zużycie silnika oraz paliwa. Posiada także krążki wykonane z ADI, żelaza hartowanego izotermicznie, w pełni uszczelnione i nasmarowane fabrycznie, które nie wymagają dodatkowego smarowania.

Specyfikacja techniczna:

Parametry:        

Nośność operacyjna: 254 kg

Nośność statyczna: 732 kg

Prędkość jazdy do przodu: 5.6 km/h

Prędkość jazdy do tyłu: 2.3 km/h

Wydajność pompy: 45,4 l/min

Wydajność pompy High Flow: brak

Ciężar operacyjny: 1 186 kg

Szerokość gąsienicy: 180 mm

Długość z łyżką std.: 2 365 mm

Szerokość (z łyżką): 914 mm

Wysokość: 1 264mm

Wysokość podnoszenia (do sworznia): 1 807 mm

Silnik:   

Producent: Kubota

Model: D902-E3B

Paliwo: diesel

Pojemność silnika: 900 cm3

Ilość cylindrów: 3

Moc nominalna: 18,5 kW

Zbiornik paliwa: 26,5 l

 

(fot. BOBCAT)

Bergerat Monnoyeur dąży do jak najlepszego zapoznania ze swoimi technologiami przyszłych inżynierów. Warsztaty dla studentów to najlepsza okazja do przebicia teorii w praktykę.

Nie tak dawno firma gościła przyszłych inżynierów z Politechniki Poznańskiej w oddziale w Komornikach. Studenci mieli okazję zobaczyć, jak pracuje serwis, jakie technologie firma stosuje w maszynach, mogli także przetestować maszyny na placu testowym.

bergerat monnoyeur studenci1

bergerat monnoyeur studenci3

Bergerat Monnoyeur posiada w swojej ofercie wszystkie modele modeli maszyn Caterpillar. Bez względu na to, czy praca odbywa się w budownictwie, budownictwie ziemnym, przemyśle lub kamieniołomie, firma spełnia oczekiwania swoich klientów. Firma posiada zarówno maszyny nowe, jak  używane,  prowadzi także ich wynajem.

Więcej informacji o ofercie i działalności firmy można znaleźć na stronie:

https://www.bm-cat.com/pl-pl

 

 

(fot. Bergerat Monnoyeur)

SERWIS KOP oferuje części do wielu znanych i popularnych marek. Oferta firmy obejmuje części oryginalne i zamienne do takich marek, jak: JCB, CAT, VOLVO, CASE, KOMATSU, KUBOTA, BRITAX, CARRAO o innych.

Serwis Kop wystartowała w 2007 roku. W swojej ofercie od początku posiadała części do maszyn JCB i Caterpillar, dodatkowo konkurencyjne ceny oraz fachowa obsługa sprawiają, że firma jest dziś ceniona w całej Polsce. Serwis Kop należy też do grona firm wspierających Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR. Serwis Kop jest polska firmą, w 100 procentach z polskim kapitałem.

Zobacz ofertę Serwis Kop:

https://www.serwis-kop.pl/pl/

 

 

 

(fot. Serwis Kop)

Kubota zaprezentowała nowy ciągnik rolniczy, model M7002. Nowoczesny silnik V6108, nowa przekładnia Powershift w wersji standardowej, jak i bezstopniowa przekładnia KVT w wersji premium oraz liczne modyfikacje zwiększają standard i podnoszą komfort operatora.

Najważniejsze cechy M7002:

-silnik V6108 oferuje lepszą wydajność przy niższym zużyciu paliwa oraz jest cichy, co znacznie wpływa na komfort pracy

-zarówno nowa przekładnia Powershift w wersji standardowej, jak i bezstopniowa przekładnia KVT w wersji premium gwarantują doskonałe parametry pracy oraz wysoki komfort jazdy

-Przestronna kabina operatora

-Tylny układ hydrauliczny zapewnia udźwig równy 9400 kg

Więcej informacji na stronie Kubota:

https://kpl.kubota-eu.com/agriculture/

 

 

(fot. KUBOTA)

System sterowania Trimble® Earthworks GO! został stworzony z myślą o wszystkich zainteresowanych ulepszeniem funkcji przystawek niwelujących.

Technologia Trimble GO! Box umożliwia szybką zmianę systemu między maszynami. Maszyny wystarczy skonfigurować tylko raz. Sitech Poland zapewnia, że operatorzy, którzy korzystali z systemu sterowania maszyn zwiększyli swoją produktywność średnio o 20 proc.

Najważniejsze funkcje systemu:

     -Zgodność z systemami iOS i Android pozwala operatorom wykorzystać swoje urządzenie jako główny interfejs maszyny

    -Technologia GO! Box umożliwia pełną funkcjonalność, bez konieczności instalacji osprzętu montażowego

    -Nieskomplikowane mocowania zapewniają wygodną obsługę i łatwą konserwację

    -Gotowość do pracy w automatycznym trybie 2D

    -Dołączone instrukcje instalacji i kalibracji umożliwiają łatwą konfigurację

    -Udoskonalona technologia sterowania laserowego pozwala na bardzo precyzyjne profilowanie

    -Mnogość konfiguracji systemu gwarantuje dokładne i odpowiednio wykończone profile. Dostępne są rozwiązania takie jak podwójny laser, pojedynczy laser + nachylenie oraz tylko nachylenie

    -Zapisywanie profili maszyn umożliwia jednorazową konfigurację.

 

 

 

(fot. SITECH)

Zespół designu przemysłowego firmy Caterpillar od ponad sześciu dekad pracuje nad projektami maszyn CAT. Dwunastoosobowy team Caterpillar Industrial Design specjalizuje się w projektowaniu przemysłowym i graficznym, obsłudze maszyn, wizualizacji i budowaniu modeli CAT.

W całej historii firmy Caterpillar maszyny CAT były produkowane tak, aby działały przede wszystkim wydajnie, ale dopiero na początku XX wieku wygląd maszyny zyskał na znaczeniu.

Projektanci CAT nadają technologii estetycznej formy, ale przede wszystkim dbają o pełny komfort przyszłych użytkowników. Maszyny CAT to połączenie sztuki i inżynierii, zorientowane na operatora.

Obejrzyjcie film CAT prezentujący, jak powstają maszyny tej firmy:

cat projektanci maszyn film

 

 

 

(fot. CAT)

Nordmax oferuje sprzęt kolejowy, w tym przyczepy kolejowe. RT3235 i RT3230 to dwa modele przyczep, które służą do transportowania materiałów i osprzętu pomiędzy rożnymi placami budów kolejowych.

Obie przyczepy zostały wyprodukowane jako pojazd ciągniony przez inny pojazd szynowy. Model RT3235 został wyposażony w belkę pociągową. Natomiast model RT3230 jest dostarczana wraz z belką pociągową. W opcji dodatkowej znajdują się wyjmowane burty.

Specyfikacja techniczna:

Model RT3235:

Ciężar 700 kg

Długość 2500 mm

Szerokość 1800 mm

Wysokość (pokład) 550 mm

Rozstaw szyn 1435 mm

Ładowność 3500 kg

Nordmax przyczepa kolejowa RT3235

Model RT3230:

Ciężar 3000 kg

Długość 5500 mm

Szerokość 2560 mm

Rozstaw szyn 1435 mm

Ładowność 17 000 kg

Nordmax przyczepa kolejowa RT3230

Pełna oferta sprzętu kolejowego znajduje się na stronie NORDMAX:

http://www.nordmax.pl/

 

NORDMAX to jedna z firm, które wspierają SOMR.

 

(fot., grafika NORDMAX)

CASE Construction Equipment celebruje 10 rocznicę istnienia Case Rodeo w Europie. Firma zaprasza chętnych w dniach 18-20 października br. do udziału w finale w Centrum Klienta w Paryżu, podczas którego najlepsi operatorzy będą rywalizować o tytuł najlepszego w Europie.

Case Rodeo to zawody, które dają możliwość konkurowania z użyciem najlepszych maszyn CASE w trudnych pod względem technicznym konkursach. Zawody pozwalają sprawdzić się najlepszym operatorom w branży oraz przetestować maszyny Rodeo Case.

Więcej informacji oraz daty konkursów na stronie CASE Construction Equipment:

https://www.casece.com/emea/pl-pl/zasoby/wydarzenia/2019/case-rodeo

case rodeo plakat

CASE Construction Equipment dołączyła do grona wspierających Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR.

 

 

(grafika CASE)

W dniu 29.06 w warszawskim oddziale Interhandler – wyłączny dystrybutor JCB, organizuje event z cyklu „Dzień Operatora”

- testy nowych modeli koparki gąsienicowej serii X i koparki kołowej Hydradig z Rototilt Engcon jak również ładowarek klasy 16-20Ton.

Liczba uczestników jest limitowana

Szczegóły:

W programie (9.00 – 15.00):

- krótka prezentacja modeli

- szkolenie z obsługi

- testy na maszynach

- poczęstunek/lunch

- konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

-  dla wszystkich uczestników organizator zapewnia drobne upominki

Miejsce:  Oddział  Interhandler

    Ul. Gdańska 42,
    05-152 Łomna

Uczestnictwo tylko na podstawie imiennego zaproszenia.

Impreza ma charakter promocyjny ale również wymiany informacji i opinii nt. prezentowanych maszyn.

Zgłoszenia operatorów firm mających siedziby w woj. Mazowieckim, Podlaskim, Lubelskim i Łódzkim, prosimy przesyłać na adres:  m.pacek@ih.interhandler.pl

W zgłoszeniu proszę podać:

  1. Imię i nazwisko
  2. Nazwa firmy w której pracuje uczestnik
  3. Siedziba - miejscowość
  4. Typ maszyn na jakich pracuje (koparka gąsienicowa/koparka kołowa/ładowarka)
  5. Marki maszyn na jakich zdobywał swoje doświadczenie
  6. Doświadczenie w operowaniu (w latach).

W związku z ograniczeniem ilościowym, skontaktujemy się z wybranymi operatorami.

Jesteście ciekawi, jak wyglądają szkolenia prowadzone przez DT-Automatyzacja? Zobaczcie krótką fotorelację z jednodniowych szkoleń, które odbyły się w w Białej Podlaskiej i Konstantynowie.

dt1

 

dt2

 

dt3

 

dt4

 

(fot. DT-Automatyzacja)

INTERHANDLER oferuje koparki gąsienicowe od 11 do 37 ton. Są nie tylko wydajne, ale  wyróżniają się w swojej klasie łatwością utrzymania i odpornością komponentów.

Maszyny zostały zaprojektowane z myślą o komforcie pracy operatora. Działanie każdej z koparek gąsienicowych JCB w ofercie INTEHANDLER  można dopasować do dowolnego zastosowania w dowolnym środowisku, dzięki czterem trybom pracy.

Sprawdź ofertę INTERHANDLER.

1

2

 

3

 

 

 

 

(fot. INTERHANDLER)

Takeuchi zaprezentowała niedawno nowy model: TB250-2. Duże osiągi i wydajność pracy, a jednocześnie bezpieczna dla środowiska. Przy masie maszyny 5120 kg osiąga maksymalną głębokość kopania 3620 mm. Dzięki aktywnemu filtrowi cząstek stałych spełnia najnowsze normy emisji spalin. Zobaczcie, jak maszyna się prezentuje.

tb250 2 01

tb250 2 02

 

tb250 2 03

 

tb250 2 04

 

 

(fot. TAKEUCHI, W. Schaefer)

Groupe PSA będzie produkować duże samochody dostawcze w Gliwicach. Właściciel marek Opel i Vauxhall planuje pierwsze pojazdy wypuścić z taśmy już w 2021 r.

Projekt wsparła Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Excellent Plant Program (Fabryka Doskonała) to koncepcja, na której będzie opierać się produkcja pojazdów. Zakład w Gliwicach po metamorfozie będzie w stanie produkować ponad o 100 000 dużych samochodów dostawczych rocznie.

Jak informuje PAIH, w 2018 roku w Polsce wyprodukowano 202,1 tys. samochodów ciężarowych, w tym dostawczych, co oznacza wzrost o blisko 20 proc. rok do roku.

 

 

 

(fot. górne ilustracyjne IVECO)

Strona 1 z 66

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL