Ładowarka kołowa Komatsu WA475-10 to model najnowszej generacji klasy 24 ton. Maszyna miała swoją premierę 7 listopada w Porsche Experience Centre (Le Mans, Francja).

Model WA475-10 wyspoażony został w hydrauliczno mechaniczną przekładnię (KHMT), 30% bardziej ekonomiczna pod względem zużycia paliwa. Doskonale sprawdza się we wszystkich pracach związanych z załadunkiem i transportem materiałów. Maszyna jest oszczędna, wydajna i łatwa w obsłudze, dodatkowo stwarza bezpieczne środowisko pracy.

Komatsu zadbała o komfort pracy operatora. Kabina jest większa, w szczególności firma zadbała o większą przestrzeń na nogi. Kabina zapewnia widoczność 360 st. Fotel operatora z zawieszeniem pneumatycznym, jest podgrzewany.

Zobacz film Komatsu>>

2

 

Moc silnika: 216/290 kW/HP

Pojemność łyżki: 4,2-4,9 m³

Masa eksploatacyjna: 24,5 t

4

11

(fot. Komatsu)

Na początku listopada Kubota pochwaliła się 10-tysięczną maszyną sprzedaną klientowi w Polsce. 10-tysięcznym egzemplarzem jest ciągnik kompaktowy Kubota BX231 w zestawie z koparką, kosiarką i ładowaczem czołowym.

Ciągnik kompaktowy Kubota BX231 będzie pracować w firmie inżynieryjnej w Zawierciu. Wybór maszyny był przemyślany i dobrze analizowany przez właściciela firmy, do której trafił. Okazuje się, że ciągnik kompaktowy Kubota BX231 świetnie radzi sobie w budowlance. Jest niewielki i lekki, dzięki czemu zmieści się w trudno dostępnych miejscach i łatwo go przetransportować innym pojazdem na miejsce prac.

W skład zestawu, z którym ciągnik pojechał do klienta wchodzi 3-sekcyjny ładowacz czołowy z otwieraną łyżką, na euro ramce, co umożliwia założenie dodatkowego osprzętu jak chociażby widły do palet i pług do śniegu sterowany hydraulicznie. Z tyłu ciągnika znajduje się koparka z przesuwem bocznym z możliwością kopania do 175 cm głębokości, napędzana tylnym wałkiem WOM. Zestaw zawiera też 3-nożową kosiarkę z wyrzutem bocznym. Dzięki temu maszyna jest uniwersalnym i komfortowym pomocnikiem.

Jak informuje Kubota, firma od trzech lat jest liderem sprzedaży ciągników kompaktowych. Według ostatnich danych posiada 45% udziału rynkowego w segmencie ciągników do 60 KM. Maszyny te są tak konstruowane, aby sprawdzały się w różnych, zarówno w wymagających, jak i wyspecjalizowanych zadaniach.

Gama miniciągników i kosiarek Kubota nazywana jest przez firmę groundcare, co oznacza opiekę nad ziemią. Klientami Kuboty są m.in. producenci owoców miękkich, szkółkarstwo, tartaki, nadleśnictwa, wszystko co wiąże się z zielenią, nawet wywożenie drewna z lasu.

Do tej pory Kubota sprzedała w Polsce łącznie 10 tysięcy różnych maszyn: ciągniki i miniciągniki, kosiarki i pojazdy wielozadaniowe.

 

(fot. KUBOTA)

Husqvarna Construction na początku 2020 roku poszerzy swoją aktualną ofertę zacieraczek do betonu. Umowa zobowiązuje również Husqvarna Group do jednoczesnej produkcji zacieraczek mechanicznych pod marką Wacker Neuson.

- Zacieraczki mechaniczne znakomicie uzupełniają naszą ofertę, zapewniając ciągłość procesu, od zagęszczania gruntu po polerowanie posadzek betonowych, przy tym dobrze wpasowując się w strategię firmy zakładającą rozwój w zakresie obróbki powierzchni płaskich i posadzek betonowych.  Dzięki dodaniu zacieraczek samojezdnych, będziemy teraz dysponowali pełną ofertą maszyn do zacierania i polerowania, co jest bardzo ważne dla naszych klientów – wyjaśnia Henric Andersson, Prezydent dywizji Husqvarna Construction.

Należąca do Husqvarna Group dywizja Construction w tym roku przejęła część biznesu związanego z zacieraczkami do betonu od firmy Wacker Neuson Group.

Husqvarna Group przejmuje w całości produkty, technologię oraz zasoby produkcyjne związane z zacieraczkami mechanicznymi do betonu – samojezdnymi i prowadzonymi. Jak informuje firma, sprzedaż w segmencie zacieraczek mechanicznych (zakupionych aktywów) w 2018 roku wyniosła około 150 milionów SEK (ok. 59,5 miliona złotych).

Spółka Husqvarna® jest największym światowym producentem wysokiej klasy maszyn, urządzeń i akcesoriów do pielęgnacji terenów zieleni w parkach, lasach i ogrodach takich jak m.in.: kosiarki samojezdne, kosiarki automatyczne Automower®, wykaszarki, podkaszarki, pilarki. Husqvarna Group jest także europejskim liderem w dziedzinie systemów nawadniania jak i światowym liderem w produkcji maszyn i urządzeń tnących oraz narzędzi diamentowych.

 

(fot. Husqvarna AB)

TEREX ECOTEC to lider w branży w zakresie projektowania i produkcji urządzeń do obróbki drewna, biomasy i recyklingu. Ciekawy wybór maszyn znajdziemy w ofercie EWPA.

EWPA posiada w ofercie rozdrabniacze, przesiewacze, ładowarki przeładunkowe oraz przerzucarki do kompostu marki TEREX ECOTEC. Dystrybuuje je na terenie woj. wielkopolskiego, zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego.

Terex Ecotec opracował światowej klasy gamę urządzeń mobilnych, które będą kształtować branżę przez wiele lat.

W ofercie EWPA znajdziemy też maszyny takich popularnych marek, jak: CASE, MERLO, KUBOTA i GEHL.

 

(fot. EWPA/TEREX Ecotec)

Cat wprowadza kilka ulepszeń konstrukcyjnych dla linii swoich małych ładowarek kołowych. Modele 926M, 930M i 938M będą wydajniejsze, a operator zyska lepszą widoczność osprzętu z kabiny. Maszyny napędza silnik Cat C7.1, który spełnia normy emisji spalin Stage V UE.

Cat dzięki zastosowaniu integracji funkcji dużych ładowarek kołowych z małymi ich modelami wprowadzi na rynek maszyny o lepszej wydajności operacyjnej, a jednocześnie nie wymagających dużych konserwacji, a w efekcie końcowym Cat przedłuży ich żywotność.

Cat duży nacisk postawiła na poprawienie widoczności operatora podczas pracy. Zastosowane rozwiązania mają poprawić widoczność osprzętu nawet o 85 procent. Dodatkowo w modelach tych firma poprawiła oświetlenie, wyposażając modele w zintegrowane wskaźniki LED. Nowe, wydajne przednie światła LED zwiększają zasięg w trybach świateł mijania oraz drogowych. Nowy pakiet oświetlenia dodatkowego obejmuje światło wewnątrz przedziału zbiornika paliwa DEF, aby poprawić widoczność w warunkach słabego oświetlenia.

Siedzenia w kabinie są wyposażone w pomarańczowe pasy bezpieczeństwa o wysokiej widoczności, które pozwalają członkom załogi od razu zobaczyć, czy operator zapiął pas bezpieczeństwa. Fotel operatora jest w pełni regulowany, dodatkowy komfort zapewnia zagłówek oraz podłokietniki. Podgrzewany fotel dodatkowo ułatwia trudną pracę operatora w niższych temperaturach.

Cat Production Management (CPM) normalizuje ilość załadowanego materiału na łyżkę, aby zmniejszyć liczbę cykli i zmaksymalizować zysk. Operator otrzymuje informacje o stanie załadowania, co także wypływa na jego komfort pracy i wydajność.

 

 

(fot. Cat)

Track Tec – polski producent materiałów do budowy nawierzchni kolejowej wbudował rozjazd na jednej z kluczowych linii kolejowych w Bułgarii. Sukces był wsparty przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, który zadbał o relacje biznesowe polskiej spółki w Bułgarii.

Bułgaria to jeden z krajów na Bałkanach, który wymaga sporych inwestycji kolejowych, a to jest przyszłość dla firm z branży. Jak poinformowała PAIH, Track Tec wbudowała rozjazd na linii kolejowej nr 2 Sofia - Warna w stacji Lakatnik w Bułgarii. - Rozjazd o promieniu R300 został wyprodukowany w jej zakładzie w Zawadzkiem, na podrozjezdnicach strunobetonowych produkcji zakładu w Goczałkowie. Odpowiedzialny za rozwój spółki na bałkańskich rynkach Tomasz Balcerzak zaznacza, że tamtejszy region to perspektywiczny kierunek działań Track Tec – informuje PAIH.

Track Tec w swoich zakładach produkuje podkłady strunobetonowe i inne elementy z betonu, które mogą być stosowane we wszystkich systemach kolejowych w Europie. Firma wytwarza rozjazdy dla publicznych sieci kolejowych, kolei przemysłowych i miejskiego transportu szynowego. Dysponuje dwoma zakładami impregnacyjnymi niezbędnymi w procesie produkcji gotowych podkładów drewnianych i słupów, które zostały zmodernizowane zgodnie z wymaganiami międzynarodowymi.

 

(fot. Trac Tec)

Zobaczcie, jak prezentowały się maszyny na eROBOCZE SHOW podczas siódmej edycji, która rozegrała się 26 października w Grodzisku Mazowieckim. Naszą imprezę odwiedziło kilka tysięcy osób! Serdecznie wszystkim dziękujemy za tak liczny udział. Koniecznie obejrzyjcie naszą galerię zdjęć maszyn w roli głównej!

1manitou

 

2jcb

 

3mecalac

 

4takeuchi

 

5cat

 

6polsad

 

7kubota

8kilotau

 

9wneuson

 

10volvo

 

11komatsu

 

12liugong

 

13case

Na eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim zaprezentowały się:

ACB Morin,

Anamar (Swepac)

Aries Power (Honda, Mikasa),

Asbud

Atlas Poland (Atlas, Sany),

Atut Rental (Bobcat),

Baukrane,

Bax Baumaschinen (Sennebogen, Yanmar),

Baza Maszynowa Danex (Sos Buster)

Bergerat Monnoyeur (CAT),

Broker Maszyny (Yanmar, Hydrema, Venieri),

BS Alternatory,

Carpol (Renault)

Case Construction

DHB Hydraulic,

Dit Opony,

DTA Technik (Atlas, Grundomat, CompAir)

DT Automatyzacja (Oil Quick, MTS),

Fuchs Oil,

Grausch Grausch (Doosan, Hidromek),

Groeneveld,

Hydrosprzęt (LiuGong)

Interhandler (JCB),

Iveco

Jazon,

Ketral Construction,

Kingway,

Komatsu Poland (Komatsu, Terex, Finlay)

Kopras,

Kubota Baumaschinen GmbH,

Leica Geosystems,

Liebherr Polska,

Manitou Polska,

MB Crusher,

Mecalac Polska

Mentor Szkolenia,

mLeasing,

Oleje Klimowicz (Neste Oil),

PKO Leasing BP,

Polsad (Kubota, Ausa),

P&S Technic (Eni),

Renox (Allu),

Serafin (Digga, 4Mach,  Dynaset, Avant),

Sitech Poland (Trimble),

Spectra

Sunward Polska,

Tex-Star (Vegatol),

Tree Polska,

Utech (FAE, Takeuchi),

Walz Trade (Petrić, Ghedini, Gyru-Star)

Wilhelm Schafler GmbH (Takeuchi)

Yanmar Construction Equipment Europe

Zeppelin Polska (Manitou, Mustang)

 

 

(fot. materiały organizatora)

Centralna Administracja Drogowa ma już 200 lat. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad prezentuje historię rozwoju maszyn do prac infrastrukturalnych.

Początkowo do budowy infrastruktury służyły głównie maszyny rolnicze. Według GDDiA dobrym przykładem ewolucji maszyn do prac drogowych jest walec. Pierwotnie wały wykonywano z drewna drążone w środku. Później pojawiły się walce pełne z zabitymi bokami ciągnione przez konie. Kiedy drewno zastąpiono żeliwem, a konie silnikiem parowym, maszyny zyskały moc i wydajność. W wyniku postępującej ewolucji silnik parowy został zastąpiony spalinowym. Budowa walca została uproszczona, zaczęto tworzyć zamknięte kabiny. Następnie pojawiły się walce ogumione, wibracyjne, gładkie czy okołkowane.

GDDiA podkreśla, że w przypadku naszego kraju istotą kwestią był upadek produkcji maszyn drogowych w Polsce wraz z wybuchem II wojny światowej. Później nie udało się odbudować tego, co powstało przed tym okresem historii.

 

1

2

4

(fot. pochodzą z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Zespołu Historii Drogownictwa GDDKiA)

Równiarka 836C Case CE o mocy  115 kW / 156 KM i masie 12,5t, to maszyna przeznaczona do budowy infrastruktury.

Standardowe wyposażenie maszyny obejmuje:

-główny wyłącznik zasilania

-kabinę wyposażoną po obu stronach w drzwi na zawiasach, barwione szyby ze szkła bezpiecznego, przednią i tylną osłonę przeciwsłoneczną

-tarczowy hamulec postojowy oddziaływujący na przekładnię

-silnik Tier 4 Final (EU Stage 4), elektrycznie sterowany z systemem “Dual Power”

-selektywną redukcję katalityczną (SCR) jako jedyny system obróbki spalin

-„zimny start”

-dźwignie sterujące do precyzyjnego sterowania lemieszem

-przednią przeciwwagę

-przednie i tylne błotniki

-przednią oś wahliwą z regulacją pochylenia kół

-ogrzewanie

-lemiesz środkowy z wysokiej jakości stali ze wzmocnionymi zaokrąglonymi prowadnicami

-hydrauliczny dwuobwodowy układ hamulcowy z akumulatorami oddziaływujący na tylne koła w tandemach

-hydrauliczne ustawianie lemiesza do skarpowania 90 st.

-hydrostatyczny napęd na przednie koła z systemem E.D.C.V. (Electronic Drive Control Volume)

-regulację wzajemnej prędkości kół oraz hydrauliczny dyferencjał

-mocowany na szczelnie zamkniętej obrotnicy bez luzów samonastawny pierścień obrotu o zakresie pracy 360 st.

-układ hydrauliczny typu ‘Load Sending’ z pompą wielotłoczkową o zmiennej wydajności

-hydraulicznie regulowany kąt przystawienia lemiesza środkowego

-wahliwą oś przednią z hydrauliczną regulacja pochylenia kół

- wahliwą oś tylną z kołami tandemowymi i automatycznym dyferencjałem ‘No-Spin’

-skrzynię biegów typu ‘Powershift’ – 6 biegów do przodu i 3 biegi wsteczne – ze zintegrowanym zmiennikiem momentu obrotowego

-tylną przeciwwagę

-światła do jazdy po drodze

-kabinę z zabezpieczeniami ROPS/FOPS, zamontowana na tylnej ramie

-kabinę standardowej wysokości

-podgrzewany fotel amortyzowany pneumatycznie

-tryb jazdy powolnej (tylko dla modeli AWD).

Case CE na eROBOCZE SHOW 26 października przywiozła na stoisko i plac do testów koparkę CX350D, równiarkę drogową, ładowarkę Case 921G, minikoparkę CX26, mini ładowarkę typu skid steer CASE SV280, koparko-ładowarkę 695ST.

(fot. CASE CE)

Maszyny Hidromek sprawdzają się w trudnych warunkach. Zaprojektowane z myślą o jak największym komforcie pracy operatora. Czy tak jest faktycznie, można było się przekonać na przykładzie modelu HMK102S podczas eROBOCZE SHOW 26 października.

Krótka specyfikacja maszyny:

-silnik o mocy 100 KM marki Perkins (Stage IV/Tier 4 Final)

-koła: 28” z przodu i 28” z tyłu

-obie osie skrętne

-ramię koparki teleskopowe

-amortyzacja łyżki ładowarkowej

- wielofunkcyjna łyżka ładowarkowa 4 w 1 o pojemności 1,1 m3

-łyżka koparkowa o szerokości 60 cm z zębami

-RtDS – układ powrotu łyżki ładowarkowej do pozycji ładowania

-immobiliser

- opcje dodatkowe: klimatyzacja, różne rodzaje łyżek, zrywaki, wiertnice, młoty hydrauliczne, pług itp.

 

 

(fot. Hidromek)

Siódma edycja eROBOCZE SHOW za nami, która była największą z dotychczasowych. A tak wyglądały przygotowania. Niebawem relacja z wydarzenia. Zobacz fotorelację z przygotowań.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

6

 

7

 

8

9

 

Czytaj też: Lista marek na eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim

Prezentujemy listę marek, które zobaczysz na eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim już w tę sobotę, 26 października. Siódma edycja naszej maszynowej imprezy przewyższy ilością maszyn, konkursów i powierzchnią dotychczasowe edycje. Jesteście gotowi? Zapraszamy od 9 rano. Wstęp darmowy!

Takie marki zobaczysz na eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim:

ACB Morin,
Anamar (Swepac)
Aries Power (Honda, Mikasa),
Asbud
Atlas Poland (Atlas, Sany),
Atut Rental (Bobcat),
Baukrane,
Bax Baumaschinen (Sennebogen, Yanmar),
Baza Maszynowa Danex (Sos Buster)
Bergerat Monnoyeur (CAT),
Broker Maszyny (Yanmar, Hydrema, Venieri),
BS Alternatory,
Carpol (Renault)
Case Construction
DHB Hydraulic,
Dit Opony,
DTA Technik (Atlas, Grundomat, CompAir)
DT Automatyzacja (Oil Quick, MTS),
Fuchs Oil,
Grausch Grausch (Doosan, Hidromek),
Groeneveld,
Hydrosprzęt (LiuGong)
Interhandler (JCB),
Iveco
Jazon,
Ketral Construction,
Kingway,
Komatsu Poland (Komatsu, Terex, Finlay)
Kopras,
Kubota Baumaschinen GmbH,
Leica Geosystems,
Liebherr Polska,
Manitou Polska,
MB Crusher,
Mecalac Polska
Mentor Szkolenia,
mLeasing,
Oleje Klimowicz (Neste Oil),
PKO Leasing BP,
Polsad (Kubota, Ausa),
P&S Technic (Eni),
Renox (Allu),
Serafin (Digga, 4Mach,  Dynaset, Avant),
Sitech Poland (Trimble),
Spectra
Sunward Polska,
Tex-Star (Vegatol),
Tree Polska,
Utech (FAE, Takeuchi),
Walz Trade (Petrić, Ghedini, Gyru-Star)
Wilhelm Schafler GmbH (Takeuchi)
Yanmar Construction Equipment Europe
Zeppelin Polska (Manitou, Mustang)

 Sprawdź mapę dojadu na eROBOCZE SHOW:
gmina grodzis maz11

52°08'23.1"N 20°36'15.5"E

52.139735, 20.604304

 

Czytaj też: eROBOCZE SHOW W GRODZISKU MAZOWIECKIM

Na eRobocze SHOW w Grodzisku Mazowieckim 26 października  rozegranych zostanie aż 7 konkursów operatorskich. Padła więc rekordowa ich liczba! Zapraszamy od 9 rano już w tę sobotę. Wstęp na naszą imprezę jest darmowy.

Rekordowa liczba konkursów na eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim: aż 7 (PLO w 3 kategoriach i 4 inne konkursy, w tym po raz pierwszy na żurawiu). Ogólnopolski konkurs POLSKA LIGA OPERATORÓW - finał edycji 2019 w 3 kategoriach: koparka, ładowarka, koparko-ładowarka.

Sponsorami Polskiej Ligi Operatorów w Grodzisku są:  

 • ASBUD - diler marki CASE  (ładowarka),
 • POLSAD – diler marki KUBOTA (ładowarka),
 • TAKEUCHI (koparka),
 • INTERHANDLER (koparko-ładowarka),
 • pozostali sponsorzy: KETRAL, LASMEDIA, TREE POLSKA,

        

Konkurs Mistrzowski Chwyt. Sponsorzy: Bax Baumaschinen, Lasmedia

Konkurs Yanek - The best Operator. Sponsorzy: Yanmar, Lasmedia

Konkurs CAT Challenge. Sponsorzy: Bergerat Monnoyeur, Lasmedia

Konkurs Operator Żurawi. Sponsorzy: Baukrane, Lasmedia. Patronat merytoryczny: Związek Zawodowy Wspólnota Pracy

Miejsc na konkursy już nie ma, można już tylko zapisywać się na testy.

Wszyscy, którzy zapisali się na testy maszyn podczas eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim 26 października mogą odbierać opaski upoważniające do udziału w testach w Biurze Imprezy – pomarańczowy namiot w dniu imprezy.

Osoby zarejestrowane drogą elektroniczną będą mogły odebrać opaski w godzinach 8:00-10:00. Natomiast po godzinie 10 rano taką możliwość będą miały osoby, które chcą się zarejestrować na miejscu.

Na edycji zbliżającej się eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim do testów jest znacznie więcej maszyn, niż na poprzednich naszych imprezach.

Przeczytaj więcej o eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim>>

Przeczytaj też: Puchary w konkursach na eROBOCZE SHOW już czekają na zwycięzców

eroboczeshow logo

Digga na eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim w tę sobotę, 26 października zaprezentuje się na placu testowym oraz na stoisku. Digga zdradziła nam, jaki sprzęt ze sobą przywiezie.

Na eROBOCZE SHOW zobaczymy: koparkę łańcuchową Digga mini Bigfoot 900-150 Combo, napędy: PDD, PDX2, PD3, wiertła: A4TL: 100mm, 150mm, 250mm, 400mm (średnica).

digga1

Digga jest firmą australiską, która specjalizuje się w projektowaniu napędów hydraulicznych, wiertnic oraz koparek łańcuchowych. Jest nie tylko pionierem w swojej dziedzinie, ale też najbardziej uznanym producentem tego typu sprzętu na świecie. Digga jest na rynku od 1981 roku.

Dystrybutorem marki w Polsce jest firma Serafin PUH, która odpowiadaa za obsługę klientów indywidualnych oraz za rozbudowę polskiej sieci dilerskiej.

Zapraszamy na eROBOCZE SHOW do Grodziska Mazowieckiego 26 października w godzinach 9-17, zjazd z A2.

(fot. Digga)

Puchary w konkursach na eROBOCZE SHOW  w Grodzisku Mazowieckim już czekają na najlepszych operatorów.  Podczas imprezy rozegra się finał Polskiej Ligi Operatorów oraz konkursy specjalne: Yanek The Best Operator, CAT Challenge i Mistrzowski Chwyt. W sumie siedem konkursów! Zapraszamy!

Podczas zmagań operatorów wyłonimy Mistrzów Polski w Polskiej  Lidze Operatorów 2019 na koparce, koparko-ładowarce i ładowarce (3 konkursy). Ponadto podczas eROBOCZE SHOW rozegramy:

-Konkurs operatorów żurawi - złoś udział FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY>>

-Konkurs CAT Challenge

-Mistrzowski Chwyt

-Yanek The Best Operator

Podczas zbliżającej się edycji eROBOCZE SHOW rozegra się w sumie 7 konkursów! Czeka nas wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

puchary

Nadal można zgłaszać się do testów i konkursów, ale w niektórych konkurencjach nie ma miejsc. Na testy można się zgłaszać jeszcze co najmniej do końca tygodnia.

Zgłoś swój udział w konkursach – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY>>

I International Scrap Challenge w Inowrocławiu to pierwsza impreza dla branży złomiarskiej, która rozegrała się 12 października. Jej sponsorem i organizatorem była firma Cronimet. Zacięta rywalizacja dostarczyła wiele emocji i wyłoniła najlepszych operatorów.

I International Scrap Challenge w Inowrocławiu - międzynarodowy konkurs zorganizowany został dla zaproszonych ekip operatorów (po trzech z każdej firmy). Wystartowały zaproszone drużyny zarówno z Polski i z zagranicy. Rywalizowały na maszynach, które na co dzień są wykorzystywane w firmach zajmujących się złomem. Były to m.in. wózki widłowe, samochody hakowe i maszyny przeładunkowe.

DSC 2930m

DSC 2987m

DSC 2934m

DSC 3025m

Konkurs rozegrał się na:

 1. maszynie przeładunkowej,
 2. wózku widłowym,
 3. samochodzie z zabudową hakową (jednocześnie).

 

Mistrzostwa zostały zorganizowane dla firm z branży recyklingowej. Zwycięzcy zostali wyłonieni w konkursie drużynowym oraz indywidualnym. Wystartowało dziewięć drużyn, w tym jedna z Niemiec. Wszystko odbyło się dokładnie zgodnie z zaplanowanym wcześniej programem. Pogoda była słoneczna, ale zawodnikom wykonanie konkurencji utrudniały silne czasem podmuchy wiatru.

DSC 3024m

W powitaniu wziął udział Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Gospodarzem imprezy był dr Maciej Lipiński, prezes Cronimet PL. Organizację imprezy koordynował dyrektor Andrzej Bartoszak z Cronimet PL.

Dynamiczny przebieg zawodów

Po przeprowadzeniu konkurencji na każdej z trzech maszyn oddzielnie do finału zakwalifikowało się 6 z 9 drużyn. W finale zadanie było trudniejsze. Wymagało współpracy wszystkich 3 operatorów drużyny i pracy jednocześnie na wszystkich trzech maszynach.  Rywalizacja była zacięta. Operatorzy wznosili się na wyżyny swoich umiejętności. Poziom był bardzo wysoki.

DSC 3109m

Zwycięzcy pokazali klasę

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna DELTA w składzie: Arkadiusz Lewandowski, Adam Banaszak, Sławomir Janiak. Drugie miejsce zajęła drużyna Cronimet DE (goście z Niemiec) w składzie: Martin Huttenbraucker, Enrico Jenek i Klaus Lemminger. Trzecie miejsce przypadło drużynie Centrozłom Wrocław S.A. w składzie: Marcin Matras, Andrzej Stasik i Mateusz Gawryluk.

DSC 3165m

DSC 3124m

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody i puchary od organizatorów i sponsorów zawodów. Sędzią głównym zawodów był Tomasz Mazurek. Obsługę organizacyjną konkursu zapewniło wydawnictwo Lasmedia przy wsparciu merytorycznym SOMR. W czasie zawodów nagrywany był materiał do kolejnego odcinka programu „Złomowisko PL”. Ostatnim akcentem imprezy była kolacja integracyjna. Konkurs rozegra się na terenie firmy Cronimet w Inowrocławiu przy ul. Kłopot nr 10A. Impreza była otwarta dla wszystkich mieszkańców Inowrocławia.

DSC 3173m

DSC 2951m

all logotypy z formularza

(fot. materiały organizatora)

Łyżkę przesiewająco-kruszącą Allu podczas pracy zobaczymy na zbliżającym się eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim już za tydzień w sobotę 26 października.

Na stoisku firmy Renox będzie można także zobaczyć części do maszyn budowlanych, zęby, lemiesze i wiele innych urządzeń. Na placu pokazowym będzie pracowała łyżka przesiewająco-krusząca ALLU TRANSFORMER model DS3-12.

łyżka przesiewająco krusząca ALLU TRANSFORMER model DS3 12

Czytaj także: ALLU zaprasza na plac testowy do Grodziska Mazowieckiego

eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim coraz bliżej. Zapraszamy wszystkich na pokazy maszyn i plac testowy oraz na inne atrakcje. Wstęp na naszą imprezę jest darmowy. Będzie z nami wiele znanych marek.

Atrakcjami eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim będą:

- DYNAMICZNE POKAZY MASZYN – pokazy na placu pokazowym i polach testowych, wraz z bezpośrednim komentarzem specjalistów, którzy o maszynach wiedzą niemal wszystko!

- WIELKI TEST MASZYN – zasiądź za sterami maszyny i pracuj! Kilkadziesiąt maszyn dostępnych do testowania, od małych narzędzi, przez ładowarki, koparki, po wielkie spycharki. Chcesz testować maszynę? - wypełnij formularz.

- POLSKA LIGA OPERATORÓW – finał rocznego cyklu zmagań o tytuł Mistrza Polski Operatorów Maszyn Roboczych 2019 z udziałem zawodników z całej Polski! Konkurs dla profesjonalnych operatorów koparek, koparko-ładowarek i ładowarek.

- NOWOŚCI – polskie premiery wystawowe znanych i wiodących producentów maszyn roboczych. Ujrzysz sprzęt, który w Polsce będzie zaprezentowany po raz pierwszy!

- KONKURSY DLA PUBLICZNOŚCI – CAT CHALLENGE to nowy konkurs na maszynach CAT; YANEK - The best Operator - konkurs z wykorzystaniem maszyn Yanmar oraz MISTRZOWSKI CHWYT, czyli konkurs na maszynie przeładunkowej. Zapisz się na konkursy.

- PRZEGLĄD CAŁEGO RYNKU – maszyny i różnego rodzaju urządzenia robocze w jednym miejscu! Od małych narzędzi oraz niezbędnego osprzętu, po największe maszyny robocze do najcięższych zadań!

- WYSTAWA SPRZĘTU ROBOCZEGO – czyli stoiska dystrybutorów wiodących marek ze specjalnymi ofertami dla odwiedzających nas gości!

- PRELEKCJE i SPOTKANIA BRANŻOWE – dyskusje i spotkania użytkowników maszyn roboczych, od operatorów, serwisantów i sprzedawców, aż po właścicieli wielkich firm!

- STREFY TEMATYCZNE: SERWISOWA, BRUKARSKA, WYBURZENIOWA – specjalne wystawy i pokazy, porady serwisantów. U nas znajdziesz to, czego szukasz!

- PORADY i PRELEKCJA PRAWNIKA: leasing, ubezpieczenia, odpowiedzialność.

- STREFA DZIECI I INNE ATRAKCJE – catering, strefa dzieci i mnóstwo dobrej zabawy dla całych rodzin!

 

Zapraszamy wszystkich 26 października do Grodziska Mazowieckiego przy ul. Logistycznej.

Wstęp na eROBOCZE SHOW jest darmowy!

 

 

(fot. RENOX)

JCB pokazała listę maszyn, które zaprezentuje na eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim w sobotę 26 października. JCB zaprezentuje kilka maszyn na stoisku, a kilka będzie można testować. Jedna przeznaczona będzie na konkurs. Zapraszamy od 9 rano. Wstęp na naszą imprezę jest zawsze darmowy!

Podczas siódmej edycji eROBOCZE SHOW będziemy mogli podziwiać takie oto maszyny JCB:

 1. Ładowarka burtowa SSSL 250
 2. Koparko-ładowarka 3CX Compact
 3. Midi koparka 48z1
 4. Mini koparka 19C1
 5. Wozidło kolebkowe 6T-1
 6. Wieża oświetleniowa LT9

Na placu testowym będzie można sprawdzić takie oto maszyny JCB:

 1. Hydradig + z obrotnicą Engcon
 2. Koparka gąsienicowa JST150x
 3. Mini koparka 8026

A ponadto JCB przywiezie na konkurs  koparko-ładowarkę 4CX AEC.

Czytaj więcej o eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim

 

(fot. JCB)

Model 825 SENNEBOGEN zobaczymy podczas eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim 26 października.

Seria 825 została wyposażona w silnik wysokoprężny Cummins o mocy 129 kW i napęd elektrohydrauliczny oraz w ultrakomfortową kabinę operatora Maxcab z możliwością podnoszenia hydraulicznego do 2,7 m. Łatwo dostępne punkty serwisowe z kabiny, reflektory LED, kamery peryferyjne tylne i z prawej strony zwiększają komfort pracy operatora.

Obciążenie robocze i zasięg wynosi do 3,6 t na 14 m. Masa eksploatacyjna to 28,8 t.  Zasięg maksymalny od 12 do 14 m.

Wyposażenie:

K12: max. 4,2 t na 12 m

K13: max. 4,2 t na 12 m

K12 ULM: max. 3,5 t na 12 m

K14: max. 3,6 t przy 13,5 m

 

(fot. SENNEBOGEN)

Samochody dostawcze Renault Master zaprezentują się na eROBOCZE SHOW 26 października w Grodzisku Mazowieckim.

Na eROBOCZE SHOW zaprezentują się Renault Master L3H2 6-cio miejscowy, Renault Master z napędem 4X4 z zabudową skrzyniową oraz Renault Kangoo z zabudową warsztatową.

Renault Master to nowoczesne pojazdy, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort pracy podczas długich godzin jazdy.

Przekonajcie się, jak się prezentują i jakimi dysponują możliwościami. Zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego już 26 października na siódmą edycję eROBOCZE SHOW w godzinach 9-17. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o eROBOCZE SHOW w Grodzisku Mazowieckim

 

(fot. Renaul)

Strona 1 z 71

Stowarzyszenie

 • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
  Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

 •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL