Eurogate International wzięła udział w dwudniowych pokazach Vertikal Days, które odbywały się 16 i 17 maja w Derby. Ofertę firmy można było podziwiać na stoisku MP49, która to zaprezentowała produkty Tiresocks.

Vertikal Days jest największą imprezą branży podestów ruchomych, podnośników koszowych, żurawi oraz ładowarek teleskopowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Tegoroczna wystawa po raz pierwszy odbyła się Donington Park w Leicestershire w Derby.

 

eurogate1

eurogate2

DHB była z nami w Sosnowcu na eROBOCZE SHOW. Stoisko firmy cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zobaczcie, jak prezentowały się młoty DHB.

dhb sosnowiec2

 

dhb sosnowiec3

dhb sosnowiec1

 

DHB jest światowym liderem w produkcji młotów hydraulicznych do wyburzeń. Firma zajmuje się sprzedażą młotów, a także profesjonalnym doradztwem technicznym w zakresie prawidłowego doboru urządzenia i przeszkolenia operatora.

Zobacz pełną ofertę firmy DHB.

dhb sosnowiec5

Ładowarka JCB 435S AGRI to duża moc, szybka skrzynia biegów, bezpieczna, skuteczna, niezawodna maszyna. Prawdziwy pomocnik w pracy.

JCB 435S AGRI została wyposażona w 6-cylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 230KM (171kW),
wytwarza moment obrotowy wynoszący 949Nm, co w połączeniu z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów zapewnia  doskonałą moc i imponującą prędkość jazdy 40km/h. Ładowarka została ztworzona do pracy w dużych gospodarstwach, gdyż charakteryzuje ją wysoki stosunek mocy do masy. Natomiasr opcyjny system amortyzacji łyżki, który redukuje straty na gubienie ładunku i wstrząsy konstrukcji, podnosząc komfort kierowcy.

Konstrukcja maszyny oparta została o cztery siłowniki, co zapewnia maszynie dostarczenie odpowiedniego momentu dla zastosowanego osprzętu oraz doskonałą widoczność do przodu. Mechanizmy różnicowe o ograniczonym poślizgu redukują efekt poślizgu kół na nawierzchni.Zainstalowana w maszynie chłodnica posiada szerokie odstępy pomiędzy rurkami oraz pełną osłonę przed dostaniem się plew  do niej, co w efekcie zapewnia wydajne chłodzenie. Dzięki precyzyjnie działającym dźwigniom sterownia istnieje możliwość wykonywania prac, które wymagają dużej dokładności i delikatności.

JCB 435S AGRI gwarantuje operatorowi komfort pracy. Ładowarka została wyposażona w ergonomiczną kabinę z w pełni regulowanym fotelem operatora i kolumną kierowniczą, co znacznie zwiększa komfort pracy. Układ ogrzewania o wysokich parametrach i klimatyzacja zapewnia odfiltrowanie  zanieczyszczeń, zapewnia dobry przepływ powietrza w kabinie oraz zrównoważoną temperaturę w jej wnętrzu. Kabina została zaprojektowana tak, by niwelować hałas - jego niski poziom wewnątrz kabiny sprawia, że operator mniej się męczy podczas pracy.Teleskopowa kolumna kierownicza z regulacją pochylenia i szereg urządzeń sterowania (joystick lub joystick z proporcjonalnym sterowaniem dodatkowej hydrauliki) sprawiają, że operator czuje się  komfortowo i długo zachowuje zdolność do wydajnej pracy.

Dowiedz się więcej o maszynach JCB.

Prowadząc własną działalność budowlaną warto zadbać  o ubezpieczenie parku maszyn przed uszkodzeniem, a nie tylko przed kradzieżą. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę?

Wykupując ubezpieczenie maszyn budowlanych od uszkodzeń firma budowlana powinna otrzymać zabezpieczenie maszyn podczas: transportu, eksploatacji, przestoju, napraw, remontu, czyszczenia i konserwacji, demontażu.

Dobra polisa ubezpiecza sprzęt od nieprzewidzianych, nagłych zdarzeń, takich jak np.: zdarzenia będące wynikiem niesprzyjających warunków atmosferycznych – np. uderzenie pioruna czy osunięcie się ziemi, brak doświadczenia w obsłudze sprzętu, błędów podczas montażu maszyny, zwarcia, aktów wandalizmu i różnego rodzaju działalności osób czy ciał trzecich, a nawet błędów projektowych i konstrukcyjnych – wszystkie te losowe zdarzenia mogą wystąpić w każdej chwili, a właściciel firmy, jak również operatorzy maszyn nie zawsze mają wpływ na ich wystąpienie.

Trzeba pamiętać, że ubezpieczyć można jedynie maszynę lub urządzenie, które włączone zostały do eksploatacji, pozytywnie przeszły wymagane próby i testy, a także są w pełni sprawne i spełniają wszystkie wymogi formalno-prawne.

Wykupując polisę na maszyny budowlane warto sprawdzić, dokładnie dopytać, czego ubezpieczenie nie obejmuje. Z reguły polisy ubezpieczeniowe nie obejmują na przykład takich zdarzeń, jak: wszelkiego rodzaju szkody wyrządzone celowo lub wskutek rażącego zaniedbania ze strony ubezpieczającego maszyny, szkody powstałe w podzespołach w wyniku różnych awarii mechanicznej lub elektrycznej, zepsucia się, zamarznięcia płynów chłodzących, szkody w wymienialnych narzędziach, szkody powstałe w wyniku naturalnego zużycia albo długotrwałej degradacji właściwości użytkowych maszyn, głównie w wyniku kawitacji, erozji, korozji, i tym podobnych przypadkach.

Warto zwrócić uwagę, czy polisę można rozszerzyć o ochronę maszyn podczas poruszania się po drogach publicznych lub podczas ich przewożenia. Niektóre firmy ubezpieczeniowe gwarantują taką opcję.

Ubezpieczając maszyny od uszkodzeń, nie tylko właściciel firmy może czuć się bezpieczniej, ale przede wszystkim to znacznie zwiększa komfort pracy operatorów, którzy w swojej codziennej pracy muszą mierzyć się z nieprzewidzianymi i niejednokrotnie bardzo trudnymi zdarzeniami losowymi.

Kiedy warto skorzystać z glebogryzarki? Co potrafią te maszyny i czy nadają się wyłącznie do prac w ogrodzie?

Glebogryzarka to funkcjonale urządzenie, które świetnie sprawdza się nie tylko w ogrodzie, ale także w pracach na polu czy przy większych pracach na skalę przemysłową.

Producenci tych maszyn zadbali o wysoką jakość i wydajność oraz wielofunkcyjność. Glebogryzarki spalinowe przeznaczone do uprawy i doprawiania ziemi podnoszą komfort pracy i znacznie ją usprawniają. Są to urządzenia, które pomagają przygotować ziemię pod zasiew i sadzenie roślin i nie wymagają angażowania do tych prac innych maszyn. Niektóre z modeli mogą spełniać rolę innych maszyn, np. po zamontowaniu dodatkowych kół w miejscu noży mamy mini ciągnik. Niektóre modele wyposażone są w pług do orki i skutecznie przyspieszają prace na większych obszarach.

Producenci tych urządzeń zadbali też o liczne akcesoria takie, jak: pługi do orania i obsypywania, lemiesz spycharka do śniegu, wyorywacz do warzyw, różnego rodzaju koła: gumowe lub stalowe, a nawet transportowe, kopaczka do ziemniaków czy przyczepa specjalnie zaprojektowana do tych urządzeń.

Dzięki nowoczesnym glebogryzarkom można wykonać wiele prac za pomocą jednego tylko urządzenia. Są to maszyny łatwe w obsłudze,  ich nowoczesny design sprawia, że nawet ciężkie prace na większych obszarach sprawiają odrobinę więcej przyjemności.

LiuGong Dressta Machinery rozpoczął świętowanie swojego 60-lecia na targach Autostrada 2018 w Kielcach. Podczas targów firma zaprezentowała linie maszyn „Made in Poland”, do której należą: spycharki gąsiennicowe, układarki rur, ładowarki kołowe i koparki gąsiennicowe.

Gwoździem programu była 25-tonowa koparka 925E zaprojektowana tak, aby zapewnić maksymalną wydajność, niezawodność i trwałość w najtrudniejszych pracach. Maszyna ta w ostatnim czasie otrzymała oficjalny certyfikat Stowarzyszenia Operatorów Maszyn Roboczych ze względu na swoje osiągi oraz jakość. Koparka 925E podczas wystawy została zaprezentowana w specjalnych barwach podkreślających 60-lecie firmy LiuGong.

Podczas targów można było podziwiać także inne maszyny LiuGong: ładowarki kołowe LiuGong 835H i 856H; spycharka gąsiennicowa Dressta TD-15R Extra oraz ciężka układarka rur SB-85R Extra, która jest gotowa na planowaną w Polsce budowę rurociągów o długości 4000 km.

LiugGong obchody 60-lecia oficjalnie rozpoczął w Europie tematyczną wystawą na targach Autostrada w Polsce, gdzie posiada europejską siedzibę oraz jedną z 20 globalnych fabryk LiuGong.

-Polski i europejski sektor maszyn budowalnych charakteryzuje się wzrostem konkurencji, błyskawiczną modernizacją produktów oraz najwyższej jakości i usługami zorientowanymi na klienta. Przy strategii wyłącznie importowej LiuGong miałby ograniczony potencjał, w związku z tym wprowadziliśmy 5-cio punktowy plan inwestycyjny mający na celu realizację rozwoju w Polsce i Europie i aby zapewnić najwyższy poziom wsparcia, utrzymywać satysfakcję, której polscy klienci oczekują i która im jest należna.” Nasze inwestycje w Polsce dotyczą: ludzi, produkcji i ośrodka badawczo – rozwojowego, dystrybucji i warszawskiej regionalnej siedziby głównej – stwierdził Prezes Zarządu LiuGong – Howard Dale omawiając strategię firmy i jej rozpoznawalność w Polsce.

W ubiegłym roku firma otworzyła nowe biuro w Warszawie, które jest główną europejską siedzibą, i które w połączeniu z inwestycjami w fabryce w Stalowej Woli, tworzą główną bazę w Europie dla produktów LiuGong. Produkty te są tworzone na równi z gamą spycharek i układarek rur Dressty.

liugong targi kielce2

LiuGong Dressta Machinery podkreśla również swoją obecność w Polsce poprzez utworzenie europejskiego centrum badawczo-rozwojowego.

Nowe centrum badawczo-rozwojowe LiuGong mieści się w Stalowej Woli i wraz z pracowniami projektowymi w Stoke w Wielkiej Brytanii podkreśla zaangażowanie w rozwój światowej klasy produktów, których konstrukcja charakteryzuje się dostosowaniem do zróżnicowanych potrzeb klientów w całej Europie. Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu wydajność ośrodka jest powiązana z globalnym centrum Liuzhou a wszystkie działania spełniają szczegółowe standardy LiuGong cechujące się dbałością o detale. Posiadając ponad 80 projektantów i specjalistów z branży, firma LiuGong uruchomiła program rozwoju pracowników, który ma na celu promowanie polskich inżynierów i zaprezentowanie ich na globalnym rynku maszyn budowalnych.

LiuGong świadomy, że ładowarki kołowe i koparki produkowane w Polsce spełniają europejskie standardy jeśli chodzi o jakość, niezawodność oraz bezpieczeństwo - oficjalnie oferuje standardową gwarancję na okres 3 lat lub 5 000 godzin pracy.

-Świadomie i z pełnym zaangażowaniem inwestujemy w polski rynek. Naszym celem jest zapewnienie światowej klasy obsługi klienta firmy LiuGong, jak i Dressta przede wszystkim w Polsce, w kraju, który nazywamy naszą ojczyzną. We wrześniu ubiegłego roku otworzyliśmy nowe centrum dystrybucji części zamiennych, w którym jest dostępne do 30 000 pozycji w magazynie o powierzchni 30 000 m2. Dzięki tak zaopatrzonemu magazynowi jesteśmy w stanie dostarczyć części zamienne w ciągu 1 dnia do naszych klientów i dealerów na terenie Polski – dodał Howard Dale.

LiuGong to światowy lider wśród producentów maszyn budowlanych. Firma w tym roku obchodzi 60-lecie istnienia. Założona w 1958 roku w Liuzhou jako produkująca ładowarki kołowe jest obecnie czołowym producentem na świecie i ma do dyspozycji 19 linii produktowych, szybko umacniając tym swoją światową pozycję.

Czy jesteśmy coraz bardziej bezpieczni wśród licznych maszyn i urządzeń, które towarzyszą nam w codziennym życiu? Czy rozwój technologii jest w stanie ciągle podnosić poziom bezpieczeństwa?

Dźwigi osobowe i towarowe, żurawie, suwnice, podesty ruchome, wózki jezdniowe, schody i chodniki ruchome, zbiorniki, rurociągi, kotły – to maszyny i urządzenia, które towarzyszą nam wszystkim w codziennym życiu. Piecze nad ich bezpiecznym użytkowaniem sprawuje Urząd Dozoru Technicznego.

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii maszyn i urządzeń potrzeba bezpieczeństwa związana z ich użytkowaniem ciągle wzrasta.

W ramach UDT działa jednostka UDT CERT, która rocznie wystawia 20 tys. certyfikatów.Eksperci UDT świadczą usługi w ramach zgodności w oparciu o przepisy ASME, AD Merblatter, CODAP – w Polsce i w innych krajach świata. Dzięki szkoleniom organizowanym w ramach Akademii UDT ich uczestnicy mogą zdobyć aktualną wiedzę z zakresu dozoru technicznego, norm i przepisów.

UDT dysponuje także nowoczesnym zapleczem badawczo-rozwojowym, tzw. Centralne Laboratorium Dozoru Techniczego, które wykonuje badania w swoich laboratoriach, jak również w miejscu zainstalowania urządzeń.

Ponadto, UDT wciąż wdraża innowacyjne usługi oparte o metody oceny ryzyka: PHA, HAZOP, FMEA. Usługi te pozwalają bezpiecznie wprowadzać i wykorzystywać nowe technologie w przemyśle oraz ograniczać ryzyko awarii i koszty związane z eksploatacją urządzeń i instalacji.

UDT wciąż unowocześnia inspekcję. Metoda oparta na ocenie ryzyka RBI umożliwia redukcję kosztów związana z przestojami instalacji czy obiektów. UDT testuje także wykorzystanie dronów do badania stanu technicznego urządzeń technicznych takich, jak zbiorniki ciśnieniowe, instalacje, rurociągi przemysłowe, żurawie wieżowe.

UDT korzysta z innowacyjnych metod badawczych, które oparte są o zmianę pola magnetycznego: SLOFEC, badanie impulsywnymi prądami wirowymi umożliwiają badanie urządzeń przez izolację. Natomiast zastosowanie metody Guided Waves oferuje możliwość przeprowadzenia badań rurociągu zarówno w niedostępnej przestrzeni, jak również pod powierzchnią ziemi.

UDT należy do Europejskiego Stowarzyszenia Jednostek Inspekcyjnych i Cetryfikacyjnych (CEOC).

UDT wspiera także przedsiębiorców, współpracując przy największych i kluczowych przedsięwzięciach gospodarczych.

Pod nadzorem Urzędu Dozoru Technicznego znajduje się blisko 1 300 000 urządzeń.

Zobaczcie niesamowite ujęcia z eROBOCZE SHOW z Sosnowca. Przygotowaliśmy dla was film, który prezentuje m.in. dynamiczne pokazy maszyn. Kolejna edycja eROBOCZE SHOW 13 października!

Podczas eROBOCZE SHOW w Sosnowcu jak zawsze mogliśmy podziwiać niesamowite pokazy maszyn i umiejętności operatorów. Niemało wrażeń dostarczyli nam operatorzy w takcie zmagań o tytuł Mistrza Operatorów Maszyn Roboczych 2018 z udziałem zawodników z całej Polski – w ramach Polskiej Ligii Operatorów. Kolejną dawkę emocji dostarczył konkurs „MISTRZOWSKI CHWYT”.

Zwiedzający podczas każdej edycji naszej imprezy mają niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju okazję zasiąść za sterami wybranej maszyny i jej przetestowania – w ramach WIELKIEGO TESTU MASZYN. W Sosnowcu tę część imprezy zdecydowanie zdominowali najmłodsi jej uczestnicy. Dużą uwagę gości imprezy skupiła także WYSTAWA SPRZĘTU ROBOCZEGO wiodących marek ze specjalnymi ofertami dla zwiedzających, jak również STREFA SERWISOWA. Tutaj zwiedzający mogli m.in. zasięgnąć porad, jak rozwiązać różne problemy techniczne.

Ci, którzy nie mieli okazji być na eROBOCZE SHOW lub wciąż się wahają, mogą zobaczyć na naszym filmie, jak w Sosnowcu prezentowała się strefa dla całych rodzin: catering, strefa dla dzieci oraz  konkursy dla publiczności.

W Sosnowcu nie tylko pogoda dopisała, ale przede wszystkim liczni goście. Wszystkim serdecznie dziękujemy i czekamy na was 13 października!

ZOBACZ FILM Z SOSNOWCA

Seria maszyn LiuGong 922E, 925E, 930E są rozwinięciem serii LC.Maszyny będzie można podziwiać 9 czerwca podczas STREFY OPERATORA STALOWA WOLA!

Producentowi udało się spełnić bardzo rygorystyczne unijne wymogi dotyczących emisji spalin. Seria E została stworzona z myślą o efektywnej pracy. W każdym z trzech modeli: 922E, 925E, 930E producent zamontował silnik o pojemności 6,7 litra. Te maszyny marki LiuGong znajdują się w klasowej czołówce, dzięki m.in. dobrym wynikom kopania. Model 922E, czyli najmniejszy ma możliwość kopania na głębokość ponad 6,5 metra. Większy model z tej serii, koparka 925E kopie na blisko 7 metrów, a największa 930E na 7,3 metra. Koparki z serii E zostały wyposażone w solidne komponenty z gwarancją od producenta. Każdy z trzech modeli posiada bardzo wytrzymałe ramię, które umożliwia długą i bezawaryjną pracę.

Koparki zostały wyposażone w Intelligent Power Control. To rozwiązanie oferuje pełną możliwość kontrolowania pracy silnika i pompy hydraulicznej. Funkcjonalnym rozwiązaniem zastosowanym przez producenta jest automatyczna redukcja obrotów silnika, w momencie, kiedy operator nie wykonuje żadnej pracy na maszynie przez co najmniej siedem sekund.

Także kabina operatora spełnia rygorystyczne wymogi dotyczące bezpieczeństwa.

Jakość maszyn potwierdzają sami operatorzy. Szczególnie dużym uznaniem obdarzyli oni model 925E, który odznaczony został Maszynowym Znakiem Jakości 14 kwietnia w Sosnowcu podczas eROBOCZE SHOW.

925E – krótki opis maszyny:

Masa operacyjna: 25 000 – 28 000 kg

Moc netto: 130 kW

Pojemność łyżki: 0,5 – 1,4 m3

Emission EPA Tier 4 Final / EU Stage IV.

Koparka gąsienicowa 925E zasilana jest najnowszej generacji niskoemisyjnym silnikiem Cummins QSB6.7.

Już wkrótce będziecie mogli podziwiać maszyny Liugong i dowiedzieć się o nich więcej bezpośrednio podczas Strefy Operator Stalowa Wola 9 czerwca.

Koparka gąsienicowa LiuGong 925E zdobyła największe uznanie operatorów podczas eROBOCZE SHOW w Sosnowcu 14 kwietnia. Koparka została odznaczona Maszynowym Znakiem Jakości.

Odznaczenie zostało przyznane maszynie przez komisję członków Stowarzyszenia Operatorów Maszyn Roboczych na podstawie testu przeprowadzonego podczas eROBOCZE SHOW w Sosnowcu oraz konsultacji. SOMR OPERATOR oficjalnie poleca tę maszynę jako pozytywnie zaopiniowaną przez operatorów.

ligong certyfikacja 5

- Podczas testu produkt wykazał się innowacyjnością i nowoczesną budową. Na korzyść certyfikowanej maszyny przemawia obecność solidnych, szerokich pedałów, wraz z wygodnymi dźwigniami do sterowania maszyną, które ograniczają możliwość zsunięcia się stopy lub dłoni, podczas jazdy. Sterowanie podczas jazdy i pracy ułatwiają także bardzo wygodne, wielofunkcyjne podłokietniki, które dają dobre oparcie ramionom operatora, a także ograniczają zmęczenie jego nadgarstków. Duża liczba kratek wentylacyjnych zapewni solidne ogrzewanie bądź chłodzenie wnętrza kabiny, w zależności od upodobań jej operatora. Do monitorowania wszelkich systemów oraz otoczenia maszyny służy spory, czytelny wyświetlacz LCD. Położenie pozostałych przycisków funkcyjnych, dźwigni i manetek sterujących jest wygodne, znajdują się one w zasięgu ręki operatora, podnosząc komfort i ergonomię całej kabiny.

Podsumowując, koparka LiuGong 925E jest ciekawą propozycją maszyny z przedziału 25 – 30 ton na polskim rynku, przez którą przemawia nie tylko aspekt ekonomiczny, ale także siła i precyzja. Nie bez znaczenia w tym modelu pozostaje także wysoki standard, ergonomia i wygoda operatora w kabinie oraz podczas wykonywania czynności obsługi codziennej – napisali członkowie komisji w uzasadnieniu.

MASZYNOWY ZNAK JAKOŚCI DLA OPERATORÓW to najważniejsze odznaczenie dla operatorów maszyn roboczych, symbol ich wiedzy, doświadczenia i precyzji.

ligong certyfikacja 2

 

ligong certyfikacja 4

 

ligong certyfikacja 3

 

ligong certyfikacja 6

 

ligong certyfikacja 7

ligong certyfikacja 8

 

 

W dniach 24-5 maja odbędzie się dwudniowe szkolenie pt. „Wybrane zagadnienia z zakresu wytwarzania, napraw, modernizacji i eksploatacji urządzeń transportu bliskiego” organizowane przez Urząd Dozoru Technicznego. Szkolenie jest płatne. Obejmuje 12 godzin szkoleniowych.

Decyduje kolejność zgłoszeń, można się zapisywać do 11 maja: e-mail:  anna.parol@udt.gov.pl
Szkolenie odbędzie się w  SANDRA SPA w Pogorzelicy.

Podczas konferencji zaprezentowane będą następujące zagadnienia:

    -Wyjaśnienia, interpretacje, rekomendacje w zakresie urządzeń transportu bliskiego podlegających pod dozór techniczny

   -Urządzenia związane z eksploatacją elektrowni wiatrowych

   -Wymagania związane z akceptacją zaniżonych stref bezpieczeństwa przez jednostkę   inspekcyjną

  - Norma PN-EN 81-20, PN-EN 81-50 - problemy stosowania w praktyce

  - Falowniki stosowane w budowie dźwigów. Sposoby konfiguracji

  -Bocznikowanie drzwi kabinowych i szybowych. Wykrywanie mostków zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 81-20 na przykładzie sterowania firmy STAR-LIFT

  -Zastosowanie nowego typu wyzwalacza w chwytaczu jednokierunkowym typu ECHMJ

  -Dźwigi bez stref bezpieczeństwa

  -Wpływ szkoleń w zakładach na poziom bezpieczeństwa pracowników podczas obsługi i konserwacji UTB

   -Bezpieczeństwo maszyn. Zasadnicze wymagania oraz nadzór rynku

   -Schody ruchome, tendencje rozwoju produktu na przykładzie nowego modelu Schindler 9300

   -Wymagania podczas bezpiecznej konserwacji schodów i chodników ruchomych

   -Resurs urządzeń transportu bliskiego - wybrane aspekty

   -Digitalizacja w branży dźwigowej - inteligentne podzespoły

   -Koncepcja uwalniania awaryjnego w dźwigach na przykładzie napędów firmy Ziehl-Abegg

UDT zaprasza przedstawicieli firm i osoby zainteresowane tematyką bezpieczeństwa w branży dźwigowej. Więcej informacji: Anna Parol, tel. 91 48 06 412, kom. 883 375 929,  anna.parol@udt.gov.pl.

Cena szkolenia: 1100 zł+ 23% VATod uczestnika.

Formularz zgłoszeniowy

Podczas Strefy Operatora Stalowa Wola 9 czerwca  będzie kilkadziesiąt maszyn, a między innymi te:

Ładowarki:

- 835H

- 856H

Koparki:

- 922E

- 925E

- 936E

- 915E

Spycharki:

-TD15

-TD40

Czeka na Was WIELKI PLAC TESTOWY! Oprócz tego wiele atrakcji takich jak konkurs operatorski, zwiedzanie fabryki coraz pokaz jakiego jeszcze nie było.

Chcesz się zapisać? Sprawdź więcej informacji TUTAJ.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Moc atrakcji czeka na operatorów już 9 czerwca w STREFIE OPERATORA w Stalowej Woli.

Sponsorem spotkania oraz gospodarzem jest firma Liugong Dressta Machinery, która po raz pierwszy w historii otworzy drzwi swojej fabryki dla polskich operatorów.

Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych. Patronat medialny sprawuje portal eROBOCZE.pl.

 

Co nas czeka?

- KONKURS OPERATORÓW - koparka i ładowarka. Nagroda główna to wyjazd w klasie premium na Baumę do Monachium!


- ZWIEDZANIE FABRYKI - obejrzycie wszystkie linie produkcyjne spycharek, ładowarek i koparek, które idą ze Stalowej Woli w świat!


- TESTOWANIE MASZYN - do dyspozycji na poligonie wszystkie skale maszyn w tym 68 tonowa spycharka!


- CATERING - to generalnie niespodzianka, ale będzie np. pieczone prosię. Jedno wiemy już na pewno: jedzenie będzie darmowe!


- STREFY AKTYWNOŚCI - specjalny program dla tych, co będą chcieli chwilę odpocząć od maszyn. Więcej na razie nie zdradzamy, budujemy napięcie!


- EKSTREMALNY POKAZ z udziałem maszyn oraz innych profesji, ale o tym też jeszcze nie mówimy więcej. Wiemy już na pewno, że grupa demo-operatorów będzie ćwiczyć pokaz kilka dni...


- PREZENTY NA WYJAZD - każdy pod koniec imprezy otrzyma model maszyny w skali 1:35 oraz okazjonalną i elegancką polówkę!

 

To nie koniec atrakcji. Organizatorzy proszą, by zapisywać się jak najwcześniej, bo limit miejsc jest ograniczony do 200 osób.

Udział w STREFIE OPERATORA w Stalowej Woli jest bezpłatny. Impreza ma charakter zamknięty, wstęp tylko po wcześniejszym zgłoszeniu.

Aby wziąć udział w imprezie należy wypełnić formularz TUTAJ

Volvo Construction Equipment wprowadziła ostatnio na rynek 10-tonowy walec oscylacyjny. Dwubębnowy walec DD105 OSC z nowym układem oscylacji umożliwia skuteczne zagęszczanie w miejscach wymagających szczególnej delikatności, takich jak mosty, miejsca prowadzenia rurociągów lub tereny mieszkaniowe.

10-tonowy walec do asfaltu DD105 OSC został skonstruowany w celu zapewnienia jak największej efektywności, a co się z tym wiąże - większa rentowność przy jak najmniejszym zużyciu paliwa i ograniczeniu emisji szkodliwych substancji oraz hałasu.

Maszyna wyposażona w elastyczny układ oscylacyjny Volvo eliminuje drgania pionowe, dzięki czemu skutecznie zagęszcza stosując przy tym nieszkodliwe ruchy oscylacyjne. Maszyna sprawdza się w  obszarach wymagających delikatności, takich jak mosty, miejsca nad rurociągami i bezpośrednie sąsiedztwo terenów mieszkaniowych, dzięki mniejszym naprężeniom przenoszonym na sąsiednią powierzchnię.

Jak zapewnia producent, walec DD105 OSC nie zawodzi ani pod względem wytrzymałości, ani osiągów, ponieważ bęben o szerokości 1680 mm z powłoką z utwardzonej stali odpornej na ścieranie jest napędzany nowoczesnym silnikiem Volvo Tier 4 Final D3.8.

Najważniejsze dane techniczne:

Masa robocza (z konstrukcją ROPS):             kg  9 851

                                                                        funty  21,718

 

Szerokość bębna lub walcowania:                  mm  1 680 - 1 680

                                                                        cal   66.1 - 66.1

 

Znamionowa moc silnika:                               kW   85

                                                                        KM (bryt.)  114

 

Częstotliwość wibracji:                                    Hz  39

                                                                        wibr./min  2,340

 

Amplituda:                                                      mm  0.72

                                                                       cal  0.0283

 

Długość całkowita:                                         mm  4 650

                                                                       cal   183.1

 

Szerokość całkowita:                                      mm  1 838

                                                                        cal    72.4

 

Wysokość całkowita:                                       mm   2999

                                                                        cal     118.1

TD-8 to kompaktowa spycharka gąsienicowa stworzona do wykonywania szeregu zadań pomocniczych na budowie.

Seria TD-8 to gwarancja wydajności, niezawodności oraz łatwości transportu. Maszyny serii TD-8 posiadają moc 78 KM i masę eksploatacyjną 8,2t.

Spycharka TD-8 jest dostępna w wersji standardowej (STD) lub z niskim naciskiem ramy trakcyjnej na grunt (LGP) i może być dostosowywana do indywidualnych potrzeb dzięki opcji Wyposażenia na Specjalne Zamówienie.

Dostępne modele: TD-8S LT, TD-8S LGP, TD-8R, TD-8R LGP.

 

Podstawowe specyfikacje:

-Zakres mocy silnika: 58 kW - 70 kW

-Zakres masy eksploatacyjnej: 8.2 t - 11.3 t

-Zakres pojemności lemiesza: 1.45 - 2.1 m3

-Nacisk na grunt: 50.5 kPa

 

Chcesz dowiedzieć się jak produkowane są m.in. spycharki Dressta? Sprawdź więcej informacji.

Bezpieczna eksploatacja urządzeń ciśnieniowych – bezpłatne szkolenie w ramach Dni Bezpieczeństwa Technicznego w UDT odbędzie się 16 maja w Radomiu.

Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 9 maja, e-mail: michal.sagan@udt.gov.pl; tel. 48 368 20 00, 728 423 350, fax 48 368 20 20.

Program ramowy konferencji:

­             -UDT jako Jednostka Inspekcyjna - ustawa o dozorze technicznym

­             -Urządzenia ciśnieniowe podlegające dozorowi technicznemu

­             -Przepisy i obowiązki związane z rejestracją oraz eksploatacją urządzeń

­            -Wymagane kwalifikacje do obsługi i konserwacji urządzeń ciśnieniowych

­             -Statystyki i analiza najczęstszych wypadków

­             -UDT-CERT jako Jednostka Notyfikowana i Certyfikująca – ocena zgodności, ekspertyzy techniczne, certyfikacja

­             -Akademia UDT – popularyzacja bezpieczeństwa technicznego

­             -e-UDT – ankiety, formularze, BOK

­             -Warsztaty eksperckie – pytania i dyskusja

­             -Pytania, wyjaśnienia i dyskusja.

Organizator, Urząd Dozoru Technicznego zaprasza:

­           -  kadry zarządzające, specjalistów technicznych, osoby odpowiedzialne za BHP,

­           -  wytwórców, projektantów i eksploatujących urządzenia techniczne,

­           -  osób zainteresowanych zapewnieniem bezpieczeństwa technicznego,

­           -  wszystkich użytkowników urządzeń technicznych.

Termin i miejsce: 16.05.2018 r., UDT O/Radom.

Czas trwania: szkolenie jednodniowe, 4 godziny szkoleniowe (po 45 minut każda).

Zapisy trwają do 9 maja, e-mail: michal.sagan@udt.gov.pl; tel. 48 368 20 00, 728 423 350, fax 48 368 20 20.

Organizator:

Urząd Dozoru Technicznego

Oddział Terenowy w Radomiu

26-605 Radom, ul 11 Listopada 29

Protekt stworzyła film prezentujący szelki bezpieczeństwa i ich poprawne użycie.

Solidne i wygodne szelki bezpieczeństwa oferowane przez firmę Protekt to niezbędny element pracy na wysokościach czy w ratownictwie. Oferta firmy obejmuje kilkadziesiąt modeli szelek bezpieczeństwa, a także niezawodne kamizelki, czy kombinezon z szelkami.

 

Środki ochrony indywidualnej, Sprzęt wysokościowy alpinistyczny – PROTEKT Producent

 

Zapoznaj się z ofertą PROTEKT.

Lambor jest największą wypożyczalnią nowoczesnych żurawi w Polsce południowej. Firma zajmuje się także sprzedażą i serwisowaniem oraz sprzedażą części zamiennych do żurawi takich firm jak: Peiner, Pekazett, KSD Krane System oraz Liebherr.

Lambor ma na swoim koncie liczne realizacje w całej Polsce, m.in. w Szczyrku, Dąbrowie Górniczej, Wrocławiu, Łodzi czy w Warszawie. O tym, jak wygląda praca żurawi Lambor najlepiej przekonać się oglądając zdjęcia tych maszyn w terenie. Robią wrażenie.

Zobaczcie galerię zdjęć:

1

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

Przeczytaj więcej informacji na temat Lambor.

Ketral radzi jak poprawnie podłączyć hydromotor. Właściwe podłączenie silnika hydraulicznego to uniknięcie awarii, co jest bardzo istotną sprawą.

Ketral wskazuje, że w pierwszej kolejności należy się upewnić, czy przewody, które zamierzamy podłączyć do silnika hydraulicznego są czyste. Ponadto, bardzo ważną kwestią jest upewnienie się, czy olej w maszynie nie jest zanieczyszczony np. przez poprzednią awarię w układzie hydraulicznym. Dopiero po upewnieniu się, że węże i cały układ hydrauliczny jest wolny od zabrudzeń można przystąpić do identyfikacji przewodów hydraulicznych podłączanych do hydromotoru oraz przekładni.

Węże zasilające silnik hydrauliczny są najprostsze do zidentyfikowania, ponieważ są najgrubsze. Dzięki nim silnik jazdy porusza się w lewo lub w prawo. Następnie musimy zidentyfikować tzw. powrót, czyli wąż od nadmiaru. Jeżeli mamy do podłączenia tylko trzy przewody to najmniejszy z tych trzech będzie właśnie wężem od nadmiaru. Jeżeli są cztery węże to identyfikacja tego węża może być już nieco bardziej skomplikowana. Jak wskazuje specjaliści z firmy Ketral, najprostszą metodą jest włożenie dwóch pozostałych podobnych węży do wiadra, po uprzednim podłączeniu głównych przewodów do silnika hydraulicznego. Następnie uruchomić maszynę oraz włączyć drugi bieg.  Wąż, z którego zacznie wyciekać olej  jest właśnie drugim biegiem.

Teraz można podłączyć właściwie nadmiar oraz drugi bieg do silnika hydraulicznego. Jak wskazują specjaliści Ketral - pozostają jeszcze przypadki, w których występuje osobne podłączenie hamulca w zwolnicy. Ten przewód hydrauliczny jest zazwyczaj najmniejszy i cieknie z niego olej kiedy rusza przekładnia.

Kupując w Ketral kompletną nową przekładnię jazdy zawsze można znaleźć odpowiednio pokolorowane korki od podłączeń przewodów hydraulicznych. W każdym przypadku oznaczane są tak samo:

- czarny kolor oznacza przewody zasilania (oznaczone P1 oraz P2),

- czerwony kolor oznacza nadmiar (powrót, oznaczony T1 oraz T2),

- zielony kolor oznacza drugi bieg.

Wraz z przekładnią klient otrzymuje od Ketral uproszczoną instrukcję montażu. W celu uniknięcia pomyłek wartą zapoznać się z nią przed przeprowadzeniem montażu. Trzeba mieć na uwadze, że rozmieszczenie podłączeń poszczególnych przewodów może się różnić od oryginału.

Przeczytaj więcej o firmie Ketral.

Zagęszczarki Takeuchi  to  uzupełnienie osprzętu tej marki do maszyn z segmetnu do 5 ton i do 12 ton.  Zagęszczarki zostały specjalnie przystosowane do potrzeb firm budowlanych. Funkcjonują w połączeniu z prawie każdą minikoparką od 2 ton bez potrzeby montowania dodatkowych szybkozłączy hydraulicznych lub dodatkowego osprzętu.

Takeuchi oferuje pełną gamę możliwości używania  zagęszczarek, np. w zakresie:

- prac kanalizacyjnych

 - uzbrojenia terenu

 - utwardzania wałów i nasypów

 - zagęszczania szachtów

  - zagęszczania gruntu przy fundamentach lub pod torowiska.

Co wyróżnia zagęszczarki Takeuchi?

   - opatentowany system tłumienia drgań,

   - możliwość zmiany siły kinetycznej,

   - samoblokujący mechanizm obrotowy,

   - bufory gumowe (zapobiegające uderzaniu metalu o metal przy ekstremalnie dużym ciśnieniu),

    - pracują bez przewodów drenażowych oleju,

    - bezserwisowa jednostka wzbudzająca – system dwuwałowy pozwalający na zmianę amplitudy i częstotliwości,

    - pełna hydraulika (napęd wibracji i sterowanie) przy zmniejszonej emisji spalin i niskim zużyciu paliwa),

    - ręczny mechanizm obrotowy w seryjnym wyposażeniu,

    - opcjonalny hydrauliczny mechanizm obrotowy.

Dane techniczne:

   MODEL:                                        20/30                55/46

- masa bez silnika obrotu:               160 kg               370 kg

- częstotliwość:                                60 Hz                45 Hz

- siła odśrodkowa:                           20 kN                 55 kN

- wymagany przepływ oleju:            40−60 l/min         50−80 l/min

- wymagane ciśnienie robocze:      100 bar                150 bar

- maks. ciśnienie wsteczne:            30 bar                  30 bar

- zalecany tonaż nośnika:               < 5 t                    < 12 t

Strona 1 z 52

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.   Zapraszamy do wstąpienia do…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL