Broker Maszyny jako bezpośredni i wyłączny dystrybutor francuskiej marki KLUBB na rynku polskim oferuje szeroki wybór podnośników. Znajdziemy podnośniki klasyczne, podnośniki VAN, podnośniki elektryczne, podnośniki 4x4 oraz TRUCK.

KLUBB to firma, która projektuje i produkuje platformy robocze do pracy na wysokości. KLUBB oferuje najbardziej innowacyjne i wszechstronne rozwiązania stosowane na platformach roboczych montowanych na pojazdach. Marka nieprzerwanie ulepsza swój asortyment w oparciu o opinie klientów. Dostosowuje kolejne rozwiązania do ich potrzeb i oczekiwań.

Sprawdź ofertę podnośników KLUBB oferowanych przez Broker Maszyny>>

klubb podnosniki01

 

(fot. Broker Maszyny, KLUBB)

TB 153 FR to koparka z krótką rufą Takuchi oferowana przez W.Schaefer. Dużą zaletą maszyny jest możliwość realizacji prac na wąskich i trudno dostępnych terenach bez uszczerbku na wydajności i jakości prowadzonych robót.

Takuechi zastosowała kompaktowy i innowacyjny sposób konstrukcji, aby ułatwić prace w trudno dostępnych miejscach. Model TB 153 FR umożliwia nawet równoległe kopanie przy ścianach budynków, a to za sprawą bocznego przesuwu wysięgnika.

Koparka posiada mechanizm przesuwu, który umożliwia położenie wysięgnika obok kabiny. Wyposażona seryjnie w pierwszy i drugi dodatkowy obwód hydrauliczny. Długie napędy są wyposażone w komponenty najwyższej jakości jak, trzykołnierzowe rolki i gąsienice short pitch.

Masa maszyny TB 153 FR wynosi 5615 kg, 39 kM, maksymalna głębokość kopania to 3590 mm, promień obrotu o 360° wynosi 1285 mm.

Dane techniczne maszyny TB 153 FR:

Kategoria: Koparki z krótką rufą

Nazwa: TB 153 FR

Masa eksploatacyjna: 5650 kg

Głębokość kopania: 3590 mm

Wysokość załadunku: 3710 mm

Moc silnika: 28,9 kW / 39,0 KM

Szerokość maszyny: 2000 mm

Wysokość całkowita: 2570 mm

 

(fot. W.Schaefer)

Serafin Maszyny oferuje produkt dla klienta wymagającego. To uniwersalna kosiarka z zasobnikiem  Grillo FD 280. Wyposażona  w 14-konny, wydajny silnik B&S, a także agregat tnący, który umieszczony jest z przodu urządzenia i zapewnia doskonałą widoczność obszaru koszenia.

Zobacz kosiarkę Grillo FD 280 w akcji>>

serafin grillo04

Specyfikacja maszyny:

-Silnik: Briggs & Stratton Vanguard 16 V-Twin OHV

-rozrusznik: elektryczny z baterią 12 V

-silnik: benzynowy

-pojemność skokowa: 479 cm³, 2 cylindry

-moc: 14 KM (10,3 kW) @ 3300 obr./min

-moment obrotowy: 30,6 Nm @ 2600 obr./min

-chłodzenie powietrzem

-filtr powietrza z wymienialnymi wkładami

-zbiornik paliwa: 9,5 l

-godzinne zużycie paliwa: 3,7 l

-napęd: hydrostatyczny

-sprzęgło: elektromagnetyczne dla wałka odbioru mocy z magnetycznym hamulcem ostrza

-system koszący: trzy obracające się ostrza

-szerokość agregatu tnącego: 119 cm

-szerokość koszenia: 113 cm

-wysokość koszenia: szybka, siedmiostopniowa, płynna regulacja od 30 do 90 mm za pomocą dźwigni

-pojemność kosza: 280 l

-system opróżniania kosza: elektryczny, z pozycji operatora

-blokada dyfrencjału: mechaniczna za pomocą pedała

-opony: 13x6.50-6 (tył); 18x9.50-8 (przód)

-system sterowania: kierownica i pedał sterujący przód / tył

-prędkość: 0-9 km/h

-wewnętrzny promień skrętu: 30 cm

-hamulec postojowy: tarczowy

-siedzenie: amortyzowane, regulowane

-wydajność: 6000 m²/h

-wymiary: długość: 2380 mm

-szerokość: 1190 mm

-wysokość: 120 mm

-akcesoria w serii: hak holowniczy

-akcesoria opcjonalne: zestaw do mulczowania

-waga: 320 kg

-marka: Grillo

-kategoria: kosiarki zbierające

serafin grillo02

serafin grillo03

 

 

(fot. Serafin Maszyny)

SWE130W to klasyczna koparka kołowa marki Sunward. To uniwersalna maszyna, którą projektanci wyposażyli w najnowocześniejsze rozwiązania. Sprawdź specyfikację modelu SWE130W.

DANE TECHNICZNE KOPARKI SWE130W:

Masa operacyjna: 1280 kg

Pojemność łyżki: 0,52 m3

Siła łyżki: 86 kN

Siła ramienia: 65 kN

Siła trakcji: 86 kN

Prędkość jazdy: 30/9 km/h

Zdolność pokonywania wzniesień: 30o

Prędkość obrotu: 11 obr./min.

Silnik: CUMMINS 4BTAA3.9-C110

Typ silnika: 4 cylindry, chłodzony cieczą, wtrysk bezpośredni

Pojemność silnika: 3,9 L

Moc max.: 82 kW / 2200 obr./min.

Pojemność zbiornika paliwa (L) : 220

Typ pompy: pompa zębata

Wydajność pompy (L/min): 286

Przepływ (Mpa): 35

Pojemność układu hydraulicznego (L): 140

 

(fot. SUNWARD)

Już w lutym ruszają targi BUDMA 2020. Organizatorzy zapraszają w dniach 4-7 lutego do Poznania. Wydarzenie skupia całą branżę budowlaną. To czas na odkrycie premier rynkowych i nowości technologicznych.

Organizatorzy targów dla przedstawicieli branży budowlanej i architektonicznej oferują dofinansowanie przyjazdu do Poznania, darmowe dokumenty wstępu oraz bezpłatny parking w pobliżu wejścia na targi. Grupa musi liczyć minimum 8 osób.

Trendy w tegorocznym budownictwie będą wyznaczać aż 39 produktów – złoci medaliści targów BUDMA 2020. Jak podkreślają organizatorzy, tak duża liczba medalistów świadczy o intensywnym dążeniu firm budowlanych do wprowadzania na rynek coraz lepszych, jakościowo i technologicznie produktów oraz usług.

Co dwa lata targom BUDMA towarzyszą wydarzenia: Targi Maszyn Budowlanych i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ,  Targi Rozwiązań dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC oraz Targi Branży Kominkowej KOMINKI. W latach nieparzystych zaś: Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH.

Jednym z produktów nagrodzonych złotym medalem TARGÓW INTERMASZ 2020 jest minikoparka Kubota KX027-4 High-Spec.

 

 

(fot. BUDMA mat. prasowe)

LEICA Geosystems oferuje system do wykrywania instalacji podziemnych. Charakteryzuje się prostym procesem oraz czytelnymi i jasnymi wynikami, które każdy może zrozumieć. Georadar Leica DSX  składa się z przenośnego sprzętu z intuicyjnym oprogramowaniem.

Georadar Leica DSX umożliwia łatwe lokalizowanie, wizualizację i mapowanie instalacji. System wyposażony w nowatorskie oprogramowanie  automatyzuje analizę danych i tworzy trójwymiarową mapę instalacji w terenie. Dużą zaletą systemu jest jego prosta obsługa i czytelność wyników, dlatego może korzystać z niego każdy, nie trzeba być ekspertem. Wpływa na to intuicyjny interfejs użytkownika. Ponadto można go wykorzystać naprawdę wszędzie – system zeskanuje teren wąski i trudnodostępny, działa również w trudnych warunkach. Po wykonaniu skanu terenu natychmiast otrzymujemy mapę instalacji w 2D/3D.  Wygenerowane mapy instalacji podziemnych są kompatybilne ze wszystkimi systemami odniesienia.

Dowiedz się więcej, jak działa system Georadar Leica DSX>>

Georadar Leica DSX01

 

 

(fot. LEICA Geosystems)

Spycharka D155AX-8 napędzana silnikiem Komatsu SAA6D140E-7, posiadającym certyfikat emisji spalin Stage IV EU to wydajna i oszczędna maszyna.

Jej zalety to:

-automatyczna skrzynia -przekładnia momentu obrotowego z automatyczną blokadą

-funkcja regulowanego wyłączania silnika

-ergonomiczne sterowanie joystickiem

-elektroniczny układ sterowania

-komfort i bezpieczeństwo operatora

Spycharka Komatsu D155AX-8 – dane techniczne:

-moc silnika: 268/360 kW/HP

-pojemność lemiesza: 9,4 m³

-wymiary lemiesza: 4,06x 1,88 (Sigma) m x m

-masa eksploatacyjna: 41,2 t.

komatsu D155AX 8 01

(fot. Komatsu)

Nagroda Lowest Cost of Ownership (LCO Award) ponownie powędrowała do ładowarek marki Bobcat. Nagrodę zdobyły: kompaktowa ładowarka gąsienicowa T590 oraz miniładowarka gąsienicowa MT55.

Nagroda Lowest Cost of Ownership to jedyna taka nagroda w branży. Przyznawana jest w 15 różnych kategoriach maszyn, które wykazują najniższy koszt posiadania w ciągu pięciu lat. Zasady jej przyznawania oparte są na gromadzonych danych empirycznych dotyczących długoterminowych kosztów ciężkich i kompaktowych maszyn i urządzeń. Organizatorem konkursu jest EquipmentWatch, światowy lider w dziedzinie danych, oprogramowania i informacji w obszarze przemysłu ciężkiego sprzętu.

Organizatorzy podkreślają, że to właśnie całkowity koszt posiadania jest jednym z najważniejszych aspektów, które kupujący biorą pod uwagę przy wyborze sprzętu. Nagrody zdobyte przez model T590 i S70 są dowodem reputacji wysokiej wydajności, jakości i niezawodności, jaką w ciągu ostatnich 60 lat stworzyła seria kompaktowych ładowarek, minikoparek, ładowarek teleskopowych i osprzętu Bobcat.

 

 

(fot. Bobcat)

Dressta oferuje bogatą paletę spycharek. Są to najważniejsze maszyny na każdym placu budowy. To właśnie one rozpoczynają każdą pracę. Jak podkreśla Dressta, to właśnie spycharka oczyszcza teren, pracuje w najtrudniejszych warunkach. Bez niej inne maszyny bardzo często miałby problem z dodarciem do miejsca swojej pracy.

W ofercie Dressta znajdziemy małe, średnie oraz kompaktowe spycharki gąsienicowe. Dostępne modele to: TD-8, TD-9, TD-10, TD-14, TD-15, TD-20, TD-25. Każdy model został tak wyposażony, aby zapewnić operatorowi komfort pracy w trudnych warunkach.

Wszystkie spycharki Dressta zostały wyposażone w bezpieczną, ergonomiczną kabinę, która zaopatrzona w precyzyjny system kontroli, gwarantuje łatwą i przyjemną pracę. Przednia oraz tylna szyba zapewnia operatorowi pełną widoczność miejsca pracy, a wydajne systemy klimatyzacyjne i ogrzewanie utrzymuje wewnątrz pożądaną temperaturę, niezależnie do warunków panujących na zewnątrz.

Dużą zaletą tych maszyn jest dostępność szerokiej palety lemieszy i zrywaków. W ofercie Dressty znajdziemy od jednozębnych i wielozębnych zrywaków o konfigurowalnych rozmiarach do prostych lub uniwersalnych lemieszy.

 

(fot. Dressta)

CB1.7 to jeden w wielu modeli tandemowych walców wibracyjnych marki Caterpillar w ofercie Bergerat Monnoyeur.

Tandemowy walec wibracyjny CB1.7 to 1,7-tonowa maszyna do asfaltu wyposażona w bębny tandemowe o szerokości 900 mm. Walce został wyposażony w standardowy zbiornik o pojemności 30 l. dzięki czemu wymaga rzadszego napełniania. Optymalne wykorzystanie układu  jest możliwe dzięki zastosowaniu ośmiu ustawień natrysku, a cztery dysze z przodu i z tyłu każdego bębna zapewniają równomierny natrysk.

Tandemowy walec wibracyjny CB1.7 jest łatwy w sterowaniu. Projektanci tego modelu zadbali o układ, który składa się z prostych w czyszczeniu materiałów odpornych na korozję. Możliwość ręcznego zdemontowania belek natryskowych i dysz ręcznie bez konieczności używania narzędzi sprawdza się w każdej sytuacji i znacznie ułatwia pracę. Podwójna filtracja w układzie zapobiega jego zatkaniu, a pojedynczy spust ułatwia jego czyszczenie.

Specyfikacja techniczna tandemowego walca wibracyjnego Cat CB1.7

Masa eksploatacyjna: 1605 kg

Standardowa szerokość zagęszczania: 900 mm

Curb Clearance : 403 mm

Prześwit pod pojazdem: 251 mm

Prędkość jazdy (maksymalna): 8.6 km/h

Statyczny nacisk liniowy: 9.4 kg/cm

Model silnika: Cat C1.1

Moc maksymalna: 18.4 kW

Wymiary:

Długość całkowita: 2040 mm

Szerokość całkowita: 1012 mm

Maksymalna wysokość maszyny: 2400 mm

Szerokość bębna: 900 mm

Średnica bębna: 575 mm

Układ wibracyjny:           

Częstotliwość: 57 Hz

Amplituda nominalna – wysoka: 0.5 mm

Siła odśrodkowa działająca na bęben – maks.: 13.6 kN    

Pojemność zbiornika paliwa: 30 l

Pojemność zbiornika wody (rozpylanie): 145 l

 

(fot. Bergerat Monnoyeur)

Wyposażona w szereg udogodnień, które zwiększają wygodę, wydajność i produktywność. Midikoparka Kubota KX080-4α zapewnia płynność wykonywanych operacji. Gwarantuje niskie zużycie paliwa przy jednocześnie większej wydajności.

Midikoparka Kubota KX080-4α została wyposażona w solidny i niezawodny, bezpośredni wtrysk silnika Kubota z CRS oraz filtr z DPF. Tryb Eco PLUS wpływa na niskie zużycie paliwa. Maszyna wyposażona w nowy system load sensing z dwiema pompami poprawia ogólną płynność operacji podczas używania osprzętów.

 

Krótka specyfikacja modelu KX080-4α:

KATEGORIA WAGOWA: 6-8 T

MASA OPERACYJNA: 8315 KG

SZEROKOŚĆ: 2200 MM

DŁUGOŚĆ TRANSPORTOWA: 6410/6450 MM

WYSOKOŚĆ: 2540 MM

GŁĘBOKOŚĆ KOPANIA: 4250-4600 MM

MOC SILNIKA: 46,5 KW/63,2 PS

PRĘDKOŚĆ JAZDY: 2,7-4,8 KM/H

 

(fot. Kubota)

Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych „OPERATOR” zaprasza na 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Bełchatowa 12 stycznia. Będzie się działo!

SOMR wraz z firmą Broker Maszyny dorzuci swoją cegiełkę do najsłynniejszego w świecie przedsięwzięcia jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasi operatorzy przygotują na tę okazję specjalny pokaz, każdy będzie mógł sprawdzić się na koparce, zostaną zaprezentowane tzw. „martwe pola” czyli każdy będzie mógł przekonać się, co operator czy kierowca widzi, a czego nie widzi podczas sterowania maszyną z kabiny.

SOMR zaprasza wszystkich do Bełchatowa 12 stycznia!

 

(fot. WOŚP mat. prasowe)

PGG Maszyny Budowlane dołączyła w grudniu ubiegłego roku do firm wspierających Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych „OPERATOR”.

PGG Maszyny Budowlane  jest wyłącznym dystrybutorem takich światowych marek, jak DOOSAN i  SANDVIK.  Firma działa od 1999 r. i jest wiodącym dostawcą nowoczesnych rozwiązań w branży maszyn budowlanych. Jej klientami i kontrahentami jest ponad 17100 przedsiębiorstw budowlanych, drogowych, komunalnych i remontowych.

PGG Maszyny Budowlane  wspiera swoich klientów w realizacji różnorodnych projektów oferując kompleksowe wyposażenie w niezbędny sprzęt najwyższej jakości, profesjonalny i szybki serwis oraz profesjonalną obsługę. Firma zatrudnia 60 pracowników, którzy stanowią silny, zgrany i kompetentny zespół specjalistów.

PGG Maszyny Budowlane  jest obecnie jedynym autoryzowanym dystrybutorem maszyn budowlanych marki DOOSAN na terytorium całej Polski, a także jedynym i wyłącznym w Polsce dystrybutorem mobilnych kruszarni i przesiewaczy SANDVIK, a od początku 2013 dodatkowo firma stała się również wyłącznym dystrybutorem kompletnych stacjonarnych zakładów krusząco - przesiewających oraz pełnej oferty wiertnic tej marki. W ofercie PGG Maszyny Budowlane znajdziemy też koparko-ładowarki marki HIDROMEK, pełną gamę młotów hydraulicznych renomowanej marki INDECO, jak również osprzęt do wyburzeń i recyklingu firmy MANTOVANIBENNE.

Ponadto PGG Maszyny Budowlane sprzedaje maszyny używane oraz wynajmuje sprzęt budowlany, oferuje także części zamienne do prawie wszystkich marek maszyn budowlanych. Firma dysponuje także rozbudowaną strukturą serwisową stacjonarną i mobilną, pozwalającą na dokonywanie napraw maszyn w każdym miejscu w Polsce.

Zobacz pełną ofertę PGG Maszyny Budowlane: https://www.pgg-maszynybudowlane.pl/

 

(fot. PGG Maszyny Budowlane)

Caterpillar wprowadziła na rynek nową minikoparkę hydrauliczną klasy 6-tonowej następnej generacji Cat® 306 CR. Priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort pracy operatora.

Maszyna oferuje największy w swojej klasie udźwig do 3555 kg przy promieniu 3 m. Minikoparka hydrauliczna Cat® 306 CR jest napędzana przez silnik wysokoprężny Cat C2.4 z turbodoładowaniem o mocy znamionowej 41,7 kW (55,9 KM), który spełnia wymogi norm emisji Stage V (UE). Charakteryzuje się on wysoką gęstością mocy i zapewnia stałą wydajność w szerokim zakresie prędkości obrotowych. Funkcja automatycznego przełączania na bieg jałowy i wyłączania silnika przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa.

Bezpieczeństwo, komfort i wygoda operatora to priorytet

Cat w swoich projektach dąży do doskonałości w obszarze bezpieczeństwa i komfortu pracy operatora. Dlatego nowa maszyna Cat® 306 CR została wyposażona w uszczelnioną i hermetyczną kabinę, która obniża poziom hałasu podczas pracy do 72 dB(A). Jest podgrzewana i klimatyzowana zapewniając wysoki komfort pracy operatora niezależnie od temperatury zewnętrznej. Kabina jest wyposażona w konstrukcję chroniącą przed skutkami przewrócenia się maszyny (ROPS) oraz zabezpieczającą przed skutkami wywrócenia pojazdu (TOPS), jak również w osłonę górną, gwarantując bezpieczne środowisko pracy operatora.

Cat® 306 CR wyposażona została w nowy monitor LCD, który umożliwia ustawienie osobistych preferencji dotyczących obsługi i zapewnia czytelne informacje o stanie maszyny, pokrętło upraszczające nawigację oraz łączność Bluetooth® w standardzie. Na kolorowym wyświetlaczu są dostępne najważniejsze dla operatora informacje o parametrach roboczych, takie jak poziom paliwa, temperatura cieczy chłodzącej, licznik godzin. Możliwa jest również regulacja wydajności i układów maszyny, a także monitorowanie stanu technicznego i maszyny. 

Maszyna jest wyposażona także w system Stick Steer, który zapewnia operatorowi lepszą kontrolę przy mniejszym wysiłku, co przekłada się na zwiększoną łatwość i wygodę obsługi. intuicyjny układ zmiany schematu sterowania pozwala operatorowi wybrać preferowany przez siebie ruch joysticka do sterowania minikoparką 306 CR, co znacznie wypływa na komfortu pracy. Przełączenie się z tradycyjnych elementów sterujących — dźwigni lub pedału — na dostępny tylko w maszynach Cat standardowy system Stick Steer wymaga jedynie przyciśnięcie jednego przycisku.

Elastyczność tej małej maszyny została zwiększona przez konfiguracje z lemieszem prostym, lemieszem nastawnym i dodatkowym układem zawieszenia osprzętu (XTC). Lemiesz maszyny dobrze radzi sobie z materiałem sypkim w zastosowaniach związanych z zasypywaniem wykopów i profilowaniem terenu – gwarantuje to duży zakres przesuwu, możliwość pracy powyżej i poniżej nachylenia oraz funkcja ruchu swobodnego.

Krótka specyfikacja minikoparki hydraulicznej Cat® 306 CR:

-Silnik: Cat C2.4 Turbo

-Moc użyteczna, kW: 41.7

-Minimalna masa eksploatacyjna z kabiną, kg: 6 485

-Maksymalna masa eksploatacyjna z kabiną, kg: 7 175

-Rufa: kompaktowa

-Głębokość kopania, ramię standardowe, mm: 3 710

-Głębokość kopania, ramię długie, mm: 4 110

 

 

(fot. Caterpillar)

Koparko-ładowarka 3CX COMPACT marki JCB to wynik wieloletnich, wprowadzanych etapowo innowacyjnych rozwiązań. Nośnik narzędzi 3CX COMPACT to obecnie reprezentant najnowszych innowacji wśród koparko-ładowarek.

Stworzona do prac w mieście, w wąskich i na trudno dostępnych placach budów. Koparko-ładowarka 3CX COMPACT potrafi pracować na jednym pasie ruchu przy minimalnych zakłóceniach i z maksymalną wydajnością, dzięki niewielkiemu promieniowi skrętu i przełączaniu trybu kierowania. Maszyna 3CX COMPACT to odpowiedź na zmieniające się potrzeby.

Specyfikacja maszyny:

-szerokość wynosi zaledwie 1.95m, wysokość 2.74m,

-jest 35% mniejsza od standardowej koparko-ładowarki,

-16% mniejszy promień skrętu niż standardowej koparko-ładowarki przy 5.8m,

-prędkość jazdy 40 km/godz zapewnia szybkie przejazdy między stanowiskami pracy,

-zaprojektowana pod kątem wszechstronności, przoduje wśród różnorodnych zadań,

-ergonomiczna i łatwa w obsłudze.

 

 

(fot. Interhandler JCB)

Urząd Dozoru Technicznego organizuje konferencję „Wybrane zagadnienia z projektowania, wytwarzania i eksploatacji kotłów energetycznych przemysłowych i ciepłowniczych”. Zapisy trwają do 20 stycznia.

Konferencja odbędzie się w Wiśle w dniach 24-26 lutego. Trzy dni obejmują 18 godzin szkoleniowych. Szkolenie jest płatne. UDT zaprasza:

-przedstawicieli firm branży ciśnieniowej,

-wytwórców, projektantów,

-właścicieli i inwestorów,

-wszystkie osoby zainteresowane tematyką związaną z bezpieczeństwem procesowym i eksploatacją urządzeń ciśnieniowych.

Cena obejmuje:

‒ materiały szkoleniowe, zaświadczenie uczestnictwa w konferencji, wyżywienie, noclegi,

‒ zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych lub 2-osobowych,

‒ możliwość korzystania z zaplecza rekreacyjnego hotelu.

Liczna miejsc jest ograniczona i decyduje liczba zgłoszeń, które przyjmowane są do 20 stycznia.

Szczegółowe informacje o zgłoszeniach i cennik znajdziecie TUTAJ

 

(fot. UDT)

Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych "OPERATOR" rozpoczyna nowy sezon z Akademią Sztuki Operatorskiej. Od kwietnia startują tematyczne szkolenia. SOMR już na sam poczętek planuje ich kilka. Pierwszym tematem będzię wykonywanie prac wykopowych.

ASO to miejsce dla wszystkich operatorów maszyn roboczych, bez względu na posiadane kwalifikacje czy doświadczenie. SOMR zachęca do udziału i dzielenia się swoim doświadczeniem. Obejrzyjcie film ze szkolenia w Komornikach z marca ubiegłego roku.>>

Jak przekonują eksperci Volvo CE, tylko odpowiednio i specjalnie zaprojektowane części i produkty do maszyn zapewniają poprawne ich działanie, optymalną eksploatację oraz obniżają koszty.

W ofercie VOLVO CE znajdziemy części serwisowe takie, jak filtr, środki smarujące, środki chemiczne, akumulatory i zestawy serwisowe. Firma oferuje także oryginalne części zamienne, a także rozwiązania odpowiednie dla maszyny, które zwiększą jej wydajność bez konieczności kupowania nowej. Klienci w ofercie VOLVO CE znajdą również szeroką gamę części zużywających się. Zostały zaprojektowane oraz przetestowane tak, aby maszyna działała zarówno dłużej, jak i płynniej.

Firma każdą spracowaną i starszą rocznikiem maszynę potrafi postawić na nogi, oferując produkty fabrycznie zregenerowane po generalny remont maszyny. Volvo CE oferuje certyfikowany remont maszyn, a także oferuje usługę regeneracji zespołów.

 

(fot. VOVLO CE)

UTECH oferuje samobieżne mulczery hydrauliczne na podwoziu gąsienicowym marki PRIMETECH. Sprawdzają się zarówno w pracach budowlanych, leśnych i w branży rolniczej.

Najważniejsze zalety PRIMETECH:

-najniższy osiągalny nacisk na grunt,

-wygodna i łatwość serwisowania,

-komfortowa i wyciszona kabina operatora,

-przystosowane do pracy z szeroką gamą osprzętów,

-wyposażenie dodatkowe umożliwia dopasować maszynę do każdego typu pracy.

PRIMETECH – dane techniczne

Model

Silnik

Moc

[kW]

Ciężar roboczy

[kg]

Nacisk na grunt

[kg/cm²]

Hydrauliczne głowice robocze

PT175

 Cummins

 123

 9 160

0,26

 do prac powierzchniowych

PT300

John Deere

205

13 450

0,23

do prac powierzchniowych, wgłębnych, drogowych, specjalne do pni, do biomasy

PT400

Caterpillar

310

18 310

0,35

do prac powierzchniowych, wgłębnych, drogowych, specjalne do pni, do biomasy

PT600

Cummins

455

28 500

0,40

do prac powierzchniowych, wgłębnych

PT300 D:Mine

John Deere

205

13 450

0,23

do prac powierzchniowych, wgłębnych, drogowych, specjalne do pni, do biomasy

PT400 D:Mine

Caterpillar

310

18 310

0,35

do prac powierzchniowych, wgłębnych, drogowych, specjalne do pni, do biomasy

Źródło: http://utech.pl

 

fot. UTECH

Sunward oferuje ładowarki teleskopowe - profesjonalne urządzenia o dużym zasięgu i udźwigu. Są wykorzystywane na budowie, w przedsiębiorstwie oraz w gospodarstwie rolnym.

Ładowarki teleskopowe SUNWARD są wydajne i funkcjonalne, zapewniają operatorowi wysoki komfort obsługi. Potrafią działać bezawaryjnie przez wiele lat.

W ofercie Sunward możemy znaleźć model SWTH 3514.

Dane techniczne modelu:

Nomin. obciąż. gran. przy LSP: 3.5t 

Ciężar: 10.67t

Ogumienie standardowe: 405/70-24

Rodzaj przekładni: HY 

Wysokość podnoszenia: 13.75m 

Silnik: Perkins

Moc silnika 74.5 kW

Sunward to wyspecjalizowany producent sprzętu ciężkiego. Oferta firmy obejmuje szeroki wybór modeli o różnorodnych parametrach. Sunward we wszystkich swoich maszynach stosuje zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne i projektowe. Ich projektanci zadbali o pełen komfort i bezpieczeństwo pracy operatora, wyposażając maszyny w wiele ciekawych rozwiązań ułatwiających pracę.

 

(fot. Sunward)

Strona 1 z 73

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL