Wyniki VII edycji BIG BAU MASTERS

Kolejna odsłona zawodów operatorów maszyn roboczych zakończyła się nie bez niespodziewanych zwrotów akcji. Na podium mamy parę niespodzianek.

Najtrudniejsza okazała się konkurencja na koparko-ładowarce, w której dyskwalifikowanych zostało aż 5 zawodników, łącznie z Damianem Dzięgielewskim! Sędziowie podkręcili poziom do maksimum, czegoś takiego w historii Big Bau Masters jeszcze nie było. Tu zwycięstwo odniósł Michał Mazurek, który dzięki temu ma duże szanse na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Zaraz za nim uplasowało się dwóch nowych zawodników - Krzysztof Konieczny i Adam Kaczor.

Ta trójka operatorów nie zeszła z podium, by odebrać nagrody również za konkurencję na ładowarce. Zmieniła się jedynie kolejność: tym razem drugie miejsce zajął Adam Kaczor, a trzecie Krzysztof Konieczny. W tym wyzwaniu najbardziej liczyła się szybkość, a błędów karanych dodatkowymi sekundami było niewiele. Obecny lider w klasyfikacji generalnej na ładowarce, Krystian Moris, zajał tym razem 7 miejsce...

Największym zaskoczeniem był jednak wynik konkurencji na koparce. Tu nasz tegoroczny faworyt, Damian Dzięgielewski zajął 2 miejsce, ponieważ został wyprzedzony o 7 sekund przez odkrycie VII edycji zawodów: po raz trzeci na podium, Adama Kaczora. Czyżby na horyzoncie pojawiła się sylwetka kolejnego naprawdę mocnego zawodnika? W tym roku Adam raczej nie ma już szans na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, ale kto wie, co przyniosą mistrzostwa 2017?

Oto konkurencje, zawodnicy i ich czasy przejazdów po uwzględnieniu punktów karnych: