Jak wygląda praca w Niemczech na maszynach budowlanych?

Wśród operatorów często pojawia się temat pracy w Niemczech. Jak wygląda zatrudnienie z polskimi uprawnieniami?

Operatorzy, którzy mieli okazję pracować u naszego zachodniego sąsiada, doradzają dokonanie tłumaczenia polskich uprawnień i zabranie ich ze sobą. To, czy takie uprawnienia w ogóle są wymagane w Niemczech zależy od pracodawcy – podkreślają operatorzy.

Są firmy, gdzie uprawnienia w ogóle nie są potrzebne, a liczy się praktyka i umiejętności. W niektórych firmach wystarczy mieć przy sobie polskie uprawnienia przetłumaczone na język niemiecki. Można spotkać też takie, które wymagają uprawnień wyłącznie niemieckich. Jednak takich jest niewiele. Jeśli chcemy mieć pewność, warto się upewnić przed wyborem firmy, jak wygląda sprawa z uprawnieniami. - Najbezpieczniej zabrać polskie przetłumaczone na niemiecki – radzą koledzy po fachu.

Operatorzy, którzy pracowali lub pracują w Niemczech twierdzą zgodnie, że dla niemieckich firm liczy się przede wszystkim doświadczenie i tylko  od umiejętności zależeć będzie praca i zarobki w tamtejszych firmach.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.   Zapraszamy do wstąpienia do…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL