I International Scrap Challenge w Inowrocławiu – relacja z wydarzenia

I International Scrap Challenge w Inowrocławiu to pierwsza impreza dla branży złomiarskiej, która rozegrała się 12 października. Jej sponsorem i organizatorem była firma Cronimet. Zacięta rywalizacja dostarczyła wiele emocji i wyłoniła najlepszych operatorów.

I International Scrap Challenge w Inowrocławiu - międzynarodowy konkurs zorganizowany został dla zaproszonych ekip operatorów (po trzech z każdej firmy). Wystartowały zaproszone drużyny zarówno z Polski i z zagranicy. Rywalizowały na maszynach, które na co dzień są wykorzystywane w firmach zajmujących się złomem. Były to m.in. wózki widłowe, samochody hakowe i maszyny przeładunkowe.

DSC 2930m

DSC 2987m

DSC 2934m

DSC 3025m

Konkurs rozegrał się na:

  1. maszynie przeładunkowej,
  2. wózku widłowym,
  3. samochodzie z zabudową hakową (jednocześnie).

 

Mistrzostwa zostały zorganizowane dla firm z branży recyklingowej. Zwycięzcy zostali wyłonieni w konkursie drużynowym oraz indywidualnym. Wystartowało dziewięć drużyn, w tym jedna z Niemiec. Wszystko odbyło się dokładnie zgodnie z zaplanowanym wcześniej programem. Pogoda była słoneczna, ale zawodnikom wykonanie konkurencji utrudniały silne czasem podmuchy wiatru.

DSC 3024m

W powitaniu wziął udział Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Gospodarzem imprezy był dr Maciej Lipiński, prezes Cronimet PL. Organizację imprezy koordynował dyrektor Andrzej Bartoszak z Cronimet PL.

Dynamiczny przebieg zawodów

Po przeprowadzeniu konkurencji na każdej z trzech maszyn oddzielnie do finału zakwalifikowało się 6 z 9 drużyn. W finale zadanie było trudniejsze. Wymagało współpracy wszystkich 3 operatorów drużyny i pracy jednocześnie na wszystkich trzech maszynach.  Rywalizacja była zacięta. Operatorzy wznosili się na wyżyny swoich umiejętności. Poziom był bardzo wysoki.

DSC 3109m

Zwycięzcy pokazali klasę

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna DELTA w składzie: Arkadiusz Lewandowski, Adam Banaszak, Sławomir Janiak. Drugie miejsce zajęła drużyna Cronimet DE (goście z Niemiec) w składzie: Martin Huttenbraucker, Enrico Jenek i Klaus Lemminger. Trzecie miejsce przypadło drużynie Centrozłom Wrocław S.A. w składzie: Marcin Matras, Andrzej Stasik i Mateusz Gawryluk.

DSC 3165m

DSC 3124m

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy nagrody i puchary od organizatorów i sponsorów zawodów. Sędzią głównym zawodów był Tomasz Mazurek. Obsługę organizacyjną konkursu zapewniło wydawnictwo Lasmedia przy wsparciu merytorycznym SOMR. W czasie zawodów nagrywany był materiał do kolejnego odcinka programu „Złomowisko PL”. Ostatnim akcentem imprezy była kolacja integracyjna. Konkurs rozegra się na terenie firmy Cronimet w Inowrocławiu przy ul. Kłopot nr 10A. Impreza była otwarta dla wszystkich mieszkańców Inowrocławia.

DSC 3173m

DSC 2951m

all logotypy z formularza

(fot. materiały organizatora)

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL