Z powietrza na drogi

 

Firma Blue Planet opracowała system, który pozwala na wychwytywanie dwutlenku węgla z powietrza i transformowanie go w syntetyczny wapień. W ten sposób można wychwytywać węgiel z emisji podczas spalania biopaliw, gazów naturalnych, węgla opałowego, fabryk cementu czy rafinerii, a także bezpośrednio z atmosfery. Węgiel jest następnie mineralizowany, i w ten sposób powstaje syntetyczny wapień.

 

Zgodnie z informacjami podawanymi przez firmę, syntetyczny wapień może zastępować wydobywany wapień naturalny jako składnik betonu, na stałe izolując wychwytywany dwutlenek węgla. "Nowe technologie są jednym z naszych najlepszych narzędzi w walce z postępującymi zmianami klimatu" - mówił jeden z inwestorów Blue Planet, znany aktor Leonardo DiCaprio - "Cieszę się, że mogę wspierać poświęcenie i innowacje Blue Planet we wspólnym dążeniu do zrównoważonego jutra. Nowe procesy i systemy jak ten są kluczowymi komponentami do redukcji wpływu jaki mamy na naszą planetę".

 

Blue Planet tworzy syntetyczny wapień: piasek i żwir, który może być użyty do tworzenia węglowo neutralnego lub nawet węglowo ujemnego betonu, o takich samych właściwościach jak konwencjonalny beton.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW na Lotnisku Krzywa koło Legnicy   Najciekawsze wydarzenie w branży maszyn roboczych w Polsce w tym roku - pokazy i testy maszyn oraz zawody Polskiej Ligi Operatorów. Tu trzeba być!   Nie czekaj, zapisz się już teraz - to nic nie kosztuje!    Co? Gdzie? Kiedy?   eRobocze SHOW odbędzie się 3 października 2020 r.…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL