Ciężarówki na wodór coraz bliżej

Jak poinformował serwis Green Car Congress, Chińska marka SANY na poważnie zajęła się rozwijaniem technologii pojazdów budowlanych napędzanych wodorem. Niedawno z głównej fabryki wyjechała pierwsza betoniarka zasilana w ten sposób.

 

Pojazdy zasilane wodorem mają szereg zalet, z których najważniejsza to ochrona środowiska przez całkowite ograniczenie emisji spalin. Podczas pracy, maszyny tego rodzaju wydzielają jedynie ciepło i wodę. Ale to nie wszystko: nowe maszyny stworzone przez SANY mają wydłużony czas pracy baterii. Zestaw cylindrów wodorowych o łącznej pojemności 1680 litrów zapewnia zasięg jazdy około 480 kilometrów. Najnowsze modele SANY posiadają także wysoki współczynnik konwersji energii - nawet 50%, co przekłada się na lepsze przyspieszenie.

 

Również bardzo istotna jest odporność na warunki pogodowe. Automatyczny system zarządzania temperaturą dostosowuje pracę pojazdu w zależności od pogody, by zachować optymalną wydajność. Przekłada się to również na bezpieczeństwo - betoniarka jest chroniona przed przegrzaniem. Dodatkowo, zainstalowano system chroniący przed przeładowaniem układu, ostrzeżenie o niskim ciśnienu i alarm ostrzegający o rozszczelnieniu.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW - jedyna taka impreza w Polsce   11 września tego roku w Lubieniu Kujawskim odbędzie się kolejna, 9 już edycja eRobocze SHOW. Koparki, ładowarki, spycharki, wozidła, narzędzia robocze, sprzęt telematyczny oraz geodezyjny, materiały eksploatacyjne, a nawet narzędzia ręczne - wszystko to zgromadzone w jednym miejscu, dostępne do oglądania i testowania przez cały dzień. A na dodatek:…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL