Manitou na targach Agritechnica

Podczas targów rolniczych Agritechnica zwiedzający mieli okazję zapoznać się z nowościami , które na rynku europejskim zaprezentowała firma Manitou

Jednym z wystawców na tegorocznych targach rolniczych Agritechnica w Hanowerze była firma Manitou. Grupa zaprezentowała pięć nowych produktów, sześć nowych funkcji, jak również zaprosiła na przedpremierową prezentację nowatorskiego i pilotażowego ekoprojektu związanego z opracowana przez Manitou metodą TCO.

 

logo agritechnica

 

34% swoich obrotów Manitou realizuje w obszarze rolnictwa, dlatego firma oferuje swoim klientom nowe rozwiązania zwiększające efektywność pracy.

Gama rolnicza wózków teleskopowych Manitou obejmuje dziesięć modeli oferujących wysokość podnoszenia od 6 do 10 metrów i udźwigi od 2,5 do 6 ton. Wyposażenie tych maszyn można podzielić na trzy grupy: CLASSIC, PREMIUM i ELITE. W ich obrębie wyróżnić można różnorodne funkcje podnoszące komfort pracy, m. in.: funkcja zmiany kierunku działania wentylacji w celu zapewnienia optymalnego chłodzenia, Easy Connect System, umożliwiający szybka wymianę osprzętu poprzez usunięcie ciśnienia z układu hydraulicznego czy funkcja zawieszenie wysięgnika oferująca użytkownikowi większy komfort.

 

ładowarka przegubowa gehl

 

W ofercie Manitou znaleźć można także miniładowarki i ładowarki przegubowe Gehl i Mustang. Maszyny te zostały zaprojektowane do pracy w wymagającym środowisku.

Miniładowarki przegubowe mogą być wykorzystywane w rolnictwie, ale nie tylko. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Wszystko to dzięki wytrzymałej konstrukcji i mnogości oferowanych do nich akcesoriów.

Możliwością szerokiego zastosowania wyróżniają się także ładowarki przegubowe. Charakteryzuje je przede wszystkim zwiększona moc, co dla rolnika jest niezwykle przydatne. Uniwersalność oraz zwarta budowa to cechy pozwalające tym maszynom na wykonywanie wielu prac przy minimalizowaniu niszczenia nawierzchni. Atutem ładowarek przegubowych jest ich udźwig – 1160 kg, który zwiększa efektywność tych maszyn.

Uczestnictwo Manitou w targach Agritechnica doskonale podsumował Michel Denis Dyrektor Generalny Grupy Manitou:

– Jesteśmy bardzo wyczuleni na potrzeby rolników, dla których maszyna jest narzędziem do codziennej pracy. W tej perspektywie pracowaliśmy nad poprawą ergonomii i rentowności poprzez wprowadzenie nowych funkcji. Opracowaliśmy innowacyjny projekt, zaprezentowany pilotażowo na targach, który umożliwia lepsze zarządzanie energią w tej samej maszynie. Rolą lidera jest również doskonalenie praktyk we własnym sektorze. Razem z nowym projektem położyliśmy nacisk na obsługę, wprowadzając narzędzie sygnalizujące całkowity koszt eksploatacji. W ramach naszego programu Reduce TCO, stanowiącego część naszej metody Reduce, chcemy dawać wsparcie w optymalizacji sprawności energetycznej oraz zapewnić całkowitą transparentność zużycia paliwa naszych maszyn.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL