Siłacze i operatorzy maszyn roboczych - kolejna odsłona konkursu BIG BAU MASTERS!

W połowie kwietnia podczas targów Building Solutions w podwarszawskim Nadarzynie odbędzie się Konkurs Operatorów Maszyn Roboczych BIG BAU MASTERS. Jedną z atrakcji konkursu będą Mistrzostwa Polski StrongMan 2016 i Eliminacje do Mistrzostw Świata 2017.

Już 15 kwietnia w Centrum Targowo – Konferencyjnym Warsaw Expo rozpoczną się trzydniowe targi Building Solutions. Główną atrakcją imprezy będzie konkurs operatorów maszyn roboczych BIG BAU MASTERS, w ramach którego zwiedzający będą mogli obserwować Otwarte Mistrzostwa Polski StrongMan 2016.

 

Mistrzostwa StrongMan dzielić się będą na trzy kategorie. Dla każdej z nich przewidziane zostały ciekawe konkurencje.

 

Zmagania rozpoczną się 16 kwietnia, kiedy to rywalizować będą zawodnicy w kategorii open. Zmierzą się oni w następujących konkurencjach:

1. Yok 400 kg na czas 30 m – dwóch zawodników jednocześnie, limit czasowy: 60 sekund. W trakcie boju zawodnik może odstawiać yoka. Odległość w jedną stronę (bez nawrotów)

2. Martwy – auta

3. Zegar

4. Belka na rekord

5. Walizki 150 kg na odległość – limit czasowy: 60 sekund. Odległość liczona od miejsca odłożenia walizek. Od chwili wyczytania zawodnika do rozpoczęcia boju - 1 min

6. Przenoszenie bala 90 kg (30 m) + przenoszenie worka 90 kg (30 m) + przerzucenie opony 80 kg przez poprzeczkę (2 m)

 

17 kwietnia odbywać się będzie rywalizacja w kategorii do 105 kg. W tej kategorii zestaw konkurencji prezentuje się nieco inaczej:

1. Yok 360 kg na czas – 30 m

2. Martwy – auta

3. Walizki 130 kg (60 m)

4. Wyciskanie platformy + załadunek – na rekord

5. Opona 270 kg – przetaczanie (8 obrotów) + przenoszenie worka 90 kg (30 m) + załadunek kamieni 120 kg – na czas

 

Warto dodać, iż Mistrzostwa Polski będą stanowić pierwszy etap eliminacji do Mistrzostw Świata 2017.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.   Zapraszamy do wstąpienia do…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL