Polak wicemistrzem The Drivers’ Fuel Challenge 2016

W regionalnym finale konkursu The Drivers' Fuel Challenge 2016 dla rynku Baltic Sea Market, 9 czerwca zwyciężył Piotr Krahel. Kolejnego dnia zajął drugie miejsce w finale konkursu, a więc już niedługo poprowadzi ciężarówkę w Globalnym Finale The Drivers’ Fuel Challenge 2016, który odbędzie się 8-9 września br. w Göteborgu (Szwecja).

Była to już piąta edycja konkursu, rozpoczętego przez Volvo Trucks w roku 2011. Tegoroczna edycja przyciągnęła niemal 1000 zawodników, którzy konkurowali o zajęcie jednego z pierwszych trzech miejsc kwalifikujących do finału. Finalistów na polskim finale regionalnym było 15 - tyle samo, co lokalizacji w których przeprowadzano eliminacje na terenie kraju. Na torze w Bednarach zawodnicy prowadzili skład: ciągnik Volvo FH z przyczepą Wielton załadowaną do pełna. Pojazdy były wyposażone w silniki o mocy 500 KM, automatyczną skrzynię biegów Volvo I-Shift z I-See oraz opony Michelin X Line Energy.

Tytuł mistrza Polski zdobył finalista Piotr Krahel z firmy A-Z Transport. W późniejszym Finale Regionalnym wzięło udział 12 zawodników z 4 krajów Baltic Sea Market, spośród których trzech - z Litwy, Łotwy i Polski - zmierzyło się w walce o mistrza regionu. Mindaugas Tumas z Litwy okazał się tu najlepszy, Piotr Krahel zajął drugie miejsce. Wszyscy trzej zawodnicy wezmą udział w finale globalnym, zaplanowanym na 8 - 9 września. Wtedy przekonamy się, który kierowca jest najlepszy na świecie w jeździe ekonomicznej.