Na drogi - MADPATCHER!

Przy remontach cząstkowych nawierzchni drogi doskonale sprawdzi się remonter drogowy MADPATCHER

Czym jest MADPATCHER?

To maszyna przeznaczona do wypełniania mieszanką emulsji asfaltowej i kruszywa różnego rodzaju ubytków w nawierzchni drogi. Istotne jest to, że ubytki można wypełnić bez wcześniejszej obróbki remontowanej nawierzchni.madrog madpatcher mp 65 W

Jak działa MADPATCHER?

Grys oraz emulsja asfaltowa są podawane do głowicy roboczej. Tam grys zostaje precyzyjnie otoczy emulsją. W kolejnej fazie strumień sprężonego powietrza wbudowuje mieszankę grysu z emulsją w istniejący ubytek nawierzchni drogi.

Nad pracą maszyny czuwa komputer matki Siemens. Operator ma możliwość szybkiego i precyzyjnego dozowania mieszanki roboczej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu obrotów ślimakowego podajnika rysu oraz proporcjonalnych układów hydraulicznych. Układy te zapewniają płynne sterowanie wydatku pompy emulsji.

Wszystkie elementy sterowania pracą remontera, skoncentrowane są w ergonomicznie zaprojektowanym pulpicie sterowania. Operator może wiec sterować silnikiem diesla, dmuchawą powietrza, pompą emulsji, ślimakowym podajnikiem oraz wysięgnikiem ramienia roboczego. Pulpit sterowania jest zespolony z rękawem zapełniającym nad głowicą roboczą, co umożliwia operatorowi precyzyjne wypełnienie ubytku.

A jak jest wyposażony MADPATCHER?

Remonter posiada przemysłowy silnik KUBOTA. Jest to jednostka napędowa o klasycznej budowie z pompą rozdzielaczową i wtryskiwaczami. Zminimalizowanie kosztów eksploatacji zapewnia realizowany na kołach zębatych rozrząd. Remonter posiada dmuchawę Robuschi, która, jak podkreślają producenci, gwarantuje maszynie wieloletnią bezawaryjną pracę, zaś przenośnik ślimakowy wykonany ze stali HARDOX 400 zapewnia do 2000 motogodzin bez wymiany. W układzie podgrzewania emulsji zastosowano płytowy wymiennik ALFA LAVAL wykorzystujący ciepło odpadowe silnika diesla dla podgrzewania emulsji.

Producent zadbał również o wydajność urządzenia. Zapewnia ją duża średnica rękawa zapełniającego, jak również fakt, iż operator, posługując się pulpitem sterowania, może płynnie zmieniać wydatek grysu i emulsji.

Firma MADROG może również na życzenie klienta wyposażyć remonter w „ lancę” do ręcznego spryskiwania emulsją niewielkich powierzchni oraz w głowicę roboczą do zalewania szwów. Ponadto każdy remonter drogowy MADPATCHER może być wyposażony w przystawkę „PIASKARKO – SOLARKA". Do napędu piaskarko-solarki wykorzystano układ hydrauliczny madpatchera, a materiał na tarczę rozsypującą podawany jest przez podajnik ślimakowy.

 

MADROG zdjęcie

 

Jakie są parametry piaskarko – solarki?

Szerokość rozsypywania - do 6 m

Maksymalna ilość podanego żwiru – 120 kg/min

Wydatek posypywania przy prędkości 20 km/h – 60 g/m2

Warto dodać, że regulacja szerokości rozsypywania i wydatku posypywania odbywa się płynnie (bezstopniowo) z kabiny kierowcy. Żądane parametry są kontrolowane i utrzymywane przez komputer Siemens wiążący nastawione parametry z prędkością jazdy samochodu. W piaskarko – solarkę mogą być wyposażane zarówno maszyny nowe, jak i używane.

Producentem remontera MADPATCHER jest firma MADROG istniejąca na rynku od 1985 roku. Siedziba firmy mieści się w Stargardzie Szczecińskim.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.   Zapraszamy do wstąpienia do…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL