Kolejowe maszyny Volvo

Na bazie koparek kołowych Volvo EW140D oraz EW160D powstają maszyny przystosowane do pracy w obrębie torowisk kolejowych. O jakie "przystosowania" chodzi? Oto one:

 

Po pierwsze - bezpieczeństwo. Maszyny te mają tak obniżoną wysokość pracy, by nie było ryzyka zetknięcia się z elektryczną trakcją kolejową. Do tego, koparki posiadają wyłączniki bezpieczeństwa po obu stronach i instalację uziemienia.

 

Poruszanie się po torowisku odbywa się dzięki standardowym gumowym oponom, które stykają się z szynami. Przy przyjętej prędkości poruszania się 20 km/h, droga hamowania wynosi około 10 metrów. Wykorzystywany jest układ hamulcowy maszyny, również na styku opon z szynami.

 

Maszyną podstawową jest w tym przypadku klasyczna koparka kołowa. Volvo Maszyny Budowlane Polska zapewnia kompleksową obsługę serwisową - również dla wersji "kolejowej". Tak przystosowaną maszyną można bez problemu wykonywać prace w obrębie torowisk kolejowych.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL