Autonomiczne wozidła CAT

 

Podczas, gdy Volvo chwali się swoimi projektami autonomicznych maszyn, konkurencyjny CAT w tym temacie zachowuje większą wstrzemięźliwość. To oczywiście nie znaczy, że znana marka nie zajmuje się doskonaleniem technologii bezzałogowych. Na świecie jest dziś 47 wozideł autonomicznych spod znaku Caterpillar.

 

Większość z nich pracuje w firmie Fortescue Metals Group, w Australii. Grupa zajmująca się operacjami kopalnianymi jest obecnie partnerem CAT w badaniach nad maszynami autonomicznymi. Testy wykazały, że takie wozidła są aż o 20% bardziej produktywne niż sterowane przez człowieka. A badania są przeprowadzone na solidnej próbie: w wykopalisku Solomon zautomatyzowane ciężarówki wielkogabarytowe wykonują 70% pracy. Od 2012 roku wywieziono na nich bezpiecznie ponad 200 milionów metrów sześciennych materiału.

 

W przeciwieństwie do przemysłu samochodów osobowych, w którym dokładane są coraz nowsze elementy pół-automatyczne (na przykład wykrywanie obiektów), które w przyszłości mają stworzyć w pełni "samodzielne" pojazdy, CAT skupia się na rozłożeniu doświadczenia związanego z modelem wozidła 793F na części pierwsze i wprowadzeniu tych rozwiązań do innych maszyn. Jednym z tych elementów będzie zdolność "dostrzegania" innych pojazdów przez maszyny robocze, i tę technologię CAT zamierza sprzedać również innym producentom. Ma to pozwolić na dokładne umieszczenie ciężarówki pod koparką, by stworzyć jak najlepszą sytuację do załadunku.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL