GAMA HA26 ZBUDOWANY NA SUKCESIE PODESTÓW Z GAMY HA16 I HA20

Zbudowany na sukcesie podestów z gamy ha16 i ha20 – nowa gama podestów przegubowych zaprojektowana w oparciu o sukces poprzednich modeli.

Gama HA26 posiada te same cechy, co znane i chwalone przez użytkowników podesty z gamy HA16 oraz HA20: bez kompromisu w kwestii bezpieczeństwa, wydajności, łatwości obsługi i całkowitego kosztu posiadania.

Z duchem czasu i zawsze o krok dalej, urządzenia te wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak ACTIV’Lighting System i System "STOP Emission"!

GAMA HA26 ZOSTAŁA ZAPROJEKTOWANA, ABY SPEŁNIĆ OCZEKIWANIA UŻYTKOWNIKÓW W ZAKRESIE WYDAJNOŚCI I ZAPEWNIĆ WYPOŻYCZALNIOM W PEŁNI OPŁACALNĄ INWESTYCJĘ.

Gama HA26 jest przeznaczona do wszelkich prac budowlanych: Konstrukcje stalowe, wykonywanie elewacji, itp.; prac remontowych: instalacje elektryczne, klimatyzacja, izolacje, malowanie itp., prace wykończeniowe i konserwacyjne: instalacje elektryczne, hydrauliczne, klimatyzacja, izolacje, malowanie, sprzątanie przemysłowe, itp.

Wszechstronny podest HA26 może być używany do różnorodnych prac: prace o charakterze przemysłowym w branży lotniczej, stoczniowej, wydobywczej, itp.; prace rozbiórkowe; prace związane z architekturą krajobrazu.

GWARANTOWANE BEZPIECZEŃSTWO

Haulotte ACTIV’Lighting System*  oferuje specjalne oświetlenie w czasie załadunku / rozładunku w warunkach słabej widoczności, bezpieczne manewrowanie nawet o świcie lub zmierzchu.

Załadunek i rozładunek podestów na ciężarówkę jest często trudny, a tym bardziej w warunkach ograniczonej widoczności, jak o świcie lub zmierzchu. Aby to uprościć, Grupa Haulotte opracowała innowacyjny i ultra-wydajny system oświetlenia- Activ'Lighting System. System ten umieszczony jest w kilku punktach na maszynie i oświetla obszar wokół podestu. Oferowany wyłącznie przez Haulotte, wyjątkowy system dla bezpieczeństwa użytkowników i sprzętu.

BEZPIECZNA I WYDAJNA JAZDA W KAŻDYCH WARUNKACH

Haulotte ACTIV’Shield© Bar 2.0*  to dodatkowa ochrona poprzez zmniejszenie ryzyka zgniecenia. Optymalne bezpieczeństwo bez uszczerbku na produktywności.

Operatorzy, w pracy na wysokościach, napotykają na wiele zagrożeń, takich jak na przykład zgniecenie. By zapobiegać tym zagrożeniom i chronić operatorów, gama HA26 jest wyposażona w Haulotte ACTIV’Shield Bar 2.0 (w standardzie lub jako opcja w zależności od modelu). Dodatkowe urządzenie ochronne jest połączone z pokrywą górnego panelu sterowania, aby zapewnić lepszą ergonomię i większą odporność. Dzięki ruchomemu drążkowi, który zapewnia "odstęp bezpieczeństwa", użytkownicy są chronieni przed ryzykiem zgniecenia bez wpływu na spadek wydajności.

ULTRA BEZPIECZNA JAZDA

Istotne jest, by pracując wiele godzin na wysokości, czuć się bezpiecznie, szczególnie w trudnych lub ograniczonych przestrzeniach na wysokości większej niż 25 metrów. Dlatego tak ważne jest, aby ruchy były wykonywane płynnie i stopniowo - ułatwiają one precyzyjną pracę

Trzy podstawowe elementy dla większego bezpieczeństwa i komfortu:

- stabilny teleskop,

- precyzyjne sterowanie ramieniem dzięki wbudowanemu komputerowi.

- automatyczny spadek prędkości wysuwu ramienia podczas osiągania pełnego rozłożenia

MAKSYMALNA WIDOCZNOŚĆ

Ze względu na rozmiar ramienia, użytkownicy mogą mieć ograniczoną widoczność w trakcie jazdy, potencjalnie powodując wypadki. Dla większej widoczności, przedłużenie ramienia JIB może być podniesione do pozycji pionowej, nawet wtedy, gdy maszyna porusza się przy pełnej prędkości. Użytkownicy mają większą widoczność i nie tracą czasu na niepotrzebne manewry.

Większy zasięg dla lepszej wydajności:

- Wysokość robocza: 26,4m

- Wysokość dolnego ramienia: 9,3m

- Maksymalny zasięg: 17,5m

- 360°: pełny obrót wieży

Najlepsza w swojej klasie powierzchnia pracy. Im większa powierzchnia pracy, tym lepszy zasięg dla większej wydajności.

Siła gamy HA26 polega na inteligentnym projekcie, wymyślonym przez inżynierów i architektów Haulotte. Połączenie inteligentnej konstrukcji z rozsądnym ciężarem ma bezpośredni wpływ na jednolitą powierzchnię pracy, bez konieczności przemieszczania maszyny.

Urządzenie posiada 3 kluczowe atuty:

- wysokość robocza 26,4m,

- wysokość dolnego ramienia 9,3m, aby z łatwością pokonywać przeszkody,

- wysięg boczny 17,5 m - doskonały do pracy w trudnodostępnych miejscach.

Gama HA26 odpowiada wymaganiom operatorów w kwestii wydajności.

Urządzenie gwarantuje najlepszą w swojej klasie powierzchnię pracy. Najlepsze połączenie wysokości roboczej, prześwitu i wysięgu bocznego.

Urządzenie zapewnia podwójny udźwig (opcjonalnie) 250/350 KG. Możliwość udźwigu od 250kg aż do 350kg w koszu.

Często z powodu limitu obciążenia nie można załadować całego sprzętu naraz. Gama HA26 ma zwiększony do 250kg udźwig w standardzie, w połączeniu z podwójnym udźwigiem 350kg jako opcja. Opcja ta konfigurowana jest na górnym panelu sterowania. Ułatwia przewożenie całego potrzebnego sprzętu do pracy na wysokości bez konieczności ciągłego opuszczania się i podnoszenia. Przy wyborze opcji 350 kg kosz może pomieścić dodatkowe 40% masy urządzeń.

(* w standardzie lub jako opcja w zależności od modelu – oznaczenie Haulotte).

HA26 RTJ 76

DOSKONAŁY DO PRACY W TERENIE

Aby praca została wykonana szybko i wydajnie, operatorzy muszą mieć możliwość łatwego sterowania ramieniem, nawet na nierównym terenie lub w trudnodostępnych miejscach. Gama HA26 idealnie nadaje się do pracy w terenie, nawet najbardziej wymagającym:

- oś wahliwa zapewnia stabilność na nierównym terenie;

- automatyczna blokada dyferencjałów kół napędowych;

- duży prześwit aby łatwo pokonywać przeszkody;

- mały zewnętrzny promień skrętu i rozmiar podestu ułatwia manewrowanie w ciasnych przestrzeniach;

- maksymalny kąt nachylenia do 45%.

SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA

Na placach budowy, użytkownicy muszą czasem pracować godzinami na wysokościach. Nowy podest przegubowy Haulotte ma na celu ułatwienie pracy operatorom. Możliwość wykonywania innych ruchów w trakcie podnoszenia się ramienia do pełnej wysokości. Duża oszczędność czasu w dotarciu do obszaru roboczego.

PROSTE PRZEGLĄDY

Ułatwioną diagnostykę maszyny zapewnia wbudowane narzędzie diagnostyczne. W przypadku problemów lub usterki, technicy mają łatwy i natychmiastowy dostęp do informacji wyświetlanych na urządzeniu. Gama HA26 posiada wbudowane narzędzie diagnostyczne ACTIV'Screen, które zapewnia dostęp do: szczegółowych i kompletnych procedur usuwania usterek; ustawień maszyny; wymaganych konserwacji i wykazu przerw pomiędzy interwencjami; modyfikacje ustawień ogólnych, takich jak język wyświetlania i jednostki miary.

Haulotte Activ’Screen ułatwia użytkownikom przeprowadzać konserwacje.

Urządzenie gwarantuje krótsze przestoje i dłuższy czas pracy.

PRZENOŚNY SYSTEM DIAGNOSTYCZNY HAULOTTE DIAG

Użytkownicy mogą pobrać bezpłatną aplikację Haulotte Diag. Aplikacja przeznaczona jest do diagnostyki wszystkich typów maszyn Haulotte, włącznie z gamą HA26. Jest kompatybilna z większością urządzeń (komputery, tablety, smartfony, itp.). W połączeniu z bezprzewodowym VCI box (bezprzewodowy interface diagnostyczny), Haulotte Diag pozwala zdalnie programować, rozwiązywać problemy i zdiagnozować usterki w zasięgu do 40 metrów. Praktyczne rozwiązanie umożliwiające swobodną i wygodną pracę w pobliżu maszyny. Gama HA26 jest przystosowany do instalacji systemu lokalizacji urządzenia.

Gama HA26 posiada uniwersalne złącze telematyczne w standardzie do zarządzania flotą. Jako, że dostosowuje się do każdego rodzaju systemu telematycznego, pozwala na szybkie podłączenie własnych urządzeń telematycznych do maszyn Haulotte. Jeśli system telematyczny jest podłączony, pozwala zdalnie określić liczbę roboczogodzin, wymagane konserwacje, a także ustalić geolokalizację urządzenia.

BEZPOŚREDNI DOSTĘP DO KLUCZOWYCH KOMPONENTÓW

Zmniejszenie czasu przestojów do minimum ma kluczowe znaczenie. Właśnie dlatego tak zaprojektowano gamę HA26, aby umożliwić łatwy dostęp do wszystkich komponentów. W ten sposób klient oszczędza czas i energię podczas serwisowania urządzenia.

RENTOWNOŚĆ – MAKSYMALNY CZAS PRACY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Pracując na wysokości, silnik często pracuje bez powodu, zwiększając niepotrzebnie liczbę motogodzin. W gamie HA26 zamontowany jest system Stop Emission, który automatycznie włącza lub wyłącza silnik. System zmniejsza zużycie silnika i elementów peryferyjnych do blisko 20%. Innymi słowy, w ciągu 5 lat eksploatacji maszyny, właściciel może zaoszczędzić do jednego roku eksploatacji, zwiększając żywotność silnika i zapewniając wyższą wartość rezydualną. Ponadto, zmniejszając zużycia paliwa, obniżają się koszty operacyjne.

Urządzenie powoduje znacznie mniej zanieczyszczeń i zapewnia zmniejszenie poziomu hałasu, co zapewnia większy komfort zarówno dla użytkowników jaki i ludzi w otoczeniu: znaczące korzyści podczas pracy na obszarach wrażliwych (szpitale, szkoły, biurowce, itp.)

TRWAŁE URZĄDZENIE -  WYTRZYMA PRÓBĘ CZASU

Dla właścicieli głównym priorytetem jest, aby urządzenie było trwałe i łatwe do odsprzedaży. Dlatego gama HA26 zapewnia solidność i wysoką trwałość, by utrzymać wysoką wartość przy odsprzedaży. Obróbka antykorozyjna: wszystkie osie i mocowania są poddane obróbce uodparniając je na trudne warunki pogodowe. Wzmocnione osłony: aby wytrzymać próbę czasu, uderzenia i uszkodzenia podczas transportu, pokrywy mają metalowe ramy. Górny panel sterowania: jest chroniony przed zamoknięciem i negatywnymi skutkami zmiennych warunków atmosferycznych, dzięki wysoce odpornej na uderzenia obudowie. System wagi: jest chroniony w łączniku pomiędzy koszem a przedłużeniem ramienia (jib); w razie zderzenia nie zostanie uszkodzony. Drążki skrętne: znajdują się wewnątrz ramy, są więc chronione w przypadku uderzenia. Podest jest zatem bardziej wytrzymały i utrzymuje większą wartość przy odsprzedaży.

MODUŁOWY KOSZ I POKRYWY

Kosz i pokrywy są najbardziej narażone na uszkodzenia podczas codziennego użytkowania lub w transporcie. Aby zapobiec uszkodzeniom, kosz i pokrywy wykonane są z oddzielnych i łatwych do demontażu elementów. Nie trzeba wymieniać całego elementu, wystarczy wymienić tylko uszkodzoną część. Dzięki urządzeniu pracuje się prosto, szybko i bardziej ekonomicznie, występuje znacząca redukcja całkowitego kosztu posiadania.

Główne opcje dostępne:

- podstawa do paneli,

- uchwyt do przewożenia rur,

- końcówka przewodu ze sprężonym powietrzem w koszu,

- dodatkowa lampa punktowa,

- Ogumienie "białe",

- boczne drzwi skrzydłowe,

- generator hydrauliczny,

- 230V gniazdko elektryczne w koszu,

- zestawy do "zimnych" i "ciepłych" krajów,

- biopaliwo,

- iskrochwyt + zawór przepustnicy I wiele więcej wg zapotrzebowania.

(* Dostępność opcji zależy od regionu – oznaczenie Haulotte).

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL