Przegubowe podnośniki koszowe od Haulotte

Wśród przegubowych podestów ruchomych o napędzie spalinowym w ofercie Haulotte znajdują się urządzenia o wysokości roboczej od 16 do 41 metrów.

Podesty te są wielofunkcyjne i mogą być stosowane do wszelkich prac budowlanych (konstrukcje stalowe, okładziny, malowanie, ocieplanie budynków….),  prace wykończeniowe (hydraulika, elektryka, klimatyzacja, ogrzewanie, izolacja…), prace konserwacyjne, rozbiórki, przycinanie drzew, itp.

W gamie przegubowych podestów w ofercie Haulotte Polska znajdują się modele: HA16 RTJ, HA 16 RTJ O oraz HA 16 RTJ PRO.

Urządzenia te są proste w obsłudze, wytrzymałe, niezawodne, wydajne i charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

HA16 RTJ 1

Podesty z serii HA16RTJ nadają się do prac w najtrudniejszych warunkach, dzięki wiodącej w branży powierzchni pracy z zasięgiem wynoszącym 8,3m i maksymalną wysokością przegubu wynoszącą 7,65m.

Czas podnoszenia wynosi tylko 40s, co pozwala zaoszczędzić czas i pracować wydajniej.

To wyjątkowe urządzenia mogą wykonywać kilka czynności jednocześnie:

 • Jazda + sterowanie+ obrót wieżyczki
 • Obrót wieżyczki + podnoszenie/ opuszczanie ramienia i teleskopu + JIB

Dodatkowo sterowanie hydrauliczne za pomocą zaworów proporcjonalnych umożliwia wykonywanie wszelkich czynności płynnie i precyzyjne dotarcie do obiektu.

Podnośniki ruchome z serii HA 16 RTJ są idealne do pracy w terenie dzięki: 

 • prześwitowi wynoszącemu 38cm,
 • maksymalnemu kątowi nachylenia (40%)
 • napędowi na 4 koła we wszystkich modelach serii.
 • Stałemu dyferencjałowi antypoślizgowemu, który rozkłada równomiernie siłę na koła. Dodatkowo, dla bardziej wydajnej pracy w terenie hydrauliczna blokada dyferencjałów może być włączona ręcznie.
 • Utwardzonym, wytrzymałym oponom, przyjaznym dla środowiska
 • Osi wahliwej (model HA16 RTJ O i RTJ PRO).

HA16RTJ

Komfort i łatwość użytkowania:

 • Silnik Kubota ma zmienną prędkość silnika co powoduje zmniejszenie o połowę poziomu hałasu oraz zmniejszenie zużycia paliwa o 15%.
 • Ergonomiczny panel sterowania łatwy w obsłudze
 • Taca na narzędzia

Trwałe i niezawodne urządzenia w każdych warunkach dzięki:

 • Powłoka antykorozyjna na sworzniach zwiększająca ich trwałość nawet trzykrotnie
 • System przeciążenia jest w pełni zabezpieczony i nie dotyka podłoża, unikając w ten sposób ewentualnych uszkodzeń.
 • Siłowniki skrętu zamontowane wewnątrz obudowy są całkowicie zabezpieczone przed przypadkowym kontaktem z (i uszkodzeniem przez) Ma to wpływ na mniejszą liczbę przestojów i mniejszą liczbę konserwacji maszyny.

Podnośniki Haulotte z serii HA16 RTJ są bardzo wytrzymałe:

 • Niezwykle mocna pokrywa chroniąca panel sterowania
 • Wzmocniona konstrukcja kosza modułowego, który jest prostszy i tańszy w naprawie, wystarczy wymienić uszkodzony element zamiast wymieniać cały kosz.

Łatwy, bezpośredni dostęp do wszystkich elementów wymagających regularnej konserwacji: filtry oleju i paliwa, wskaźnik poziomu oleju, zbiornik chłodnicy i alternator.

Ponadto urządzenia z serii HA16 RTJ mogą jechać z maksymalną prędkością z podniesionym JIB-em, co daje doskonałą widoczność obszaru roboczego.

Powyższe modele są zbudowane z wysokiej jakości komponentów, które pochodzą od renomowanych dostawców np.: Silnik Kubota, joysticki BOSCH, złącza DEUTSCH, elementy hydrauliczne: Sauer, BOSCH i HYDRAFORCE

Podesty te mogą być wyposażone (w standardzie lub jako opcja) w dodatkowe urządzenie ochronne HAULOTTE ACTIVE SHIELD© BAR, który zmniejsza ryzyko zgniecenia przy zachowaniu optymalnej wydajności. System alarmuje (alarm dźwiękowy i świetlny) operatora o potencjalnej sytuacji uwięzienia lub zderzenia się z przeszkodą. Dozwolone są wtedy wyłącznie ruchy w tył i w dół tak, aby szybko uwolnić operatora.

Przegubowe podnośniki koszowe z serii HA16RTJ mają ekran LCD zintegrowany w dolnym panelu sterowania, który pozwala na wstępną diagnostykę.

Oferując maksymalny poziom bezpieczeństwa, przegubowe podesty Haulotte spełniają wymagania zgodnie z Europejskimi i międzynarodowymi standardami (ANSI, CSA, AS …).

HA26 RTJ 76

HA16 RTJ Active Shield

Stowarzyszenie

 • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
  Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

 •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL