Wozy wiertnicze ADIAM

Wozy wiertnicze ADIAM zostały wyposażone we wszystkie niezbędne elementy umożliwiające bardzo szybką i sprawną pracę. To maszyny wyspecjalizowane, które powstały na konkretne zapotrzebowanie.

Wiertnica na samodzielnym podwoziu, ze zbiornikiem wody to właśnie wóz wiertniczy. Skąd pomysł na tak wyspecjalizowaną maszynę? Powstały w wyniku zapotrzebowania do prac na nawierzchniach czynnych lotnisk, jak na przykład do wykonywania otworów pod oświetlenie nawigacyjne, gdzie zasadniczą rolę odgrywał czas wiercenia i brak konieczności kotwienia wiertnicy.

ADIAM podkreśla, że maszyny te doskonale sprawdzają się również podczas pobierania próbek z warstw nawierzchni dróg, placów postojowych czy lotnisk, a także przy pracach wiertniczych w tunelach.

Wozy wiertnicze stanowią specyficzną grupę maszyn, które wykorzystuje się w budownictwie do bardzo specjalizowanych zadań. - Przy ich pomocy wykonuje się wyłącznie pionowe otwory w nawierzchniach betonowych. Zakres możliwych do uzyskania średnic otworów to zwykle 50 - 600 mm, ich głębokość najczęściej nie przekracza standardowej długości użytecznej wiertła, tj. 450 mm, choć możliwe jest też głębsze wiercenie z zastosowaniem przedłużek – wyjaśnia ADIAM.

Model AWW-400FH to besteseller w ofercie ADIAM. Jest on w pełni hydrauliczny. Ma status przyczepy lekkiej (masa własna tylko 490 kg).  Nie wymaga specjalnych dodatkowych uprawnień od kierowcy pojazdu ciągnącego. AWW-400FH zapewnia nawet do 5 godzin ciągłej pracy.

Specyfikacja urządzenia AWW-400FH:

Silnik: Hatz 1B40 7,5 kW

Napęd wiertła koronowego: 2-biegowy silnik hydrauliczny

Posuw: Hydrauliczny, sterowanie z pilota

Maks. średnica wiertła: 400 mm

Maks. długość użyteczna: 650 mm

Zbiornik hydrauliczny: 12 l

Ilość tłoczonego oleju: 26-30 l/min przy 140 bar

Poziom hałasu: 94 dB

Pojemność zbiornika wodnego: 210 l

Masa własna: 490 kg (z olejem hydraulicznym i paliwem), 740 kg (masa całkowita)

Pompa wodna: Elektryczna 12V DC

Wymiary: 3,30 x 1,39, x 2,13 m

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL