Większe, szybsze, lepsze

 

Marka Case wprowadziła dwa nowe modele koparek przeznaczonych do ciężkich prac. CX490D i CX500D to obecnie największe koparki w serii D, które zastąpią CX470C. Praca z ich pomocą ma być o 10% szybsza, a także łatwiejsza i bardziej ekonomiczna.

 

Oba nowe modele posiadają silniki o mocy 362 KM, spełniające najnowsze normy emisji spalin z katalizatorem selektywnym (SCR) i filtrem cząstek stałych (DPF). Taka kombinacja powoduje, że nie ma potrzeby regeneracji filtra DPF.

 

Model 500 jest zaprojektowany z myślą o o masowym wydobyciu: posiada wzmocnione łącze łyżki, powiększone cylinry i zoptymalizowaną kinematykę do pracy z większym narzędziem roboczym. Oba modele mają też wzmocnione podwozie i konstrukcję żurawia i ramienia. Kształt podwozia zapobiega gromadzeniu się brudu i ułatwia czyszczenie.

 

Szybsze cykle ładowania osiągane są dzięki nowej, sterowanej elektronicznie pompie, a także większemu zaworowi kontrolnemu i zestawowi czujników współpracujących z inteligentnym układem hydraulicznym. Cały system korzysta z mocy hydraulicznej przy pomocy czterech zintegrowanych układów: Boom Economy Control (Kontrola Ekonomii Ramienia) redukujący obroty silnika podczas opuszczania ramienia, Auto Economy Control (Automatyczna Kontrola Ekonomii) redukujący obroty jałowe i wyłączający silnik po określonym czasie, Swing Relief Control (Kontrola Obrotu) zmniejszający moc hydrauliczną na początku obrotu oraz Spool Stroke Control (Kontrola Siły Kopania) dostosowujący ciśnienie hydrauliczne podczas kopania.

 

Podobnie jak w opisywanych już wcześniej modelach koparek Case o wydłużonym zasięgu (http://erobocze.pl/roboty-ziemne/item/1127-bardzo-daleki-zasieg), tu również operator ma do dyspozycji trzy tryby pracy: szybki, ciężki i automatyczny. Jest też możliwość wyboru pomiędzy sterowaniem ISO i SAE.

 

Zgodnie z obecnym standardem, kabinę również wyposażono w wiele udogodnień. Jest hermetyczna i klimatyzowana, a na wyposażeniu znajdziemy radio Bluetooth oraz siedmio calowy monitor. Na ekranie możemy obserwować obraz z tylnej kamery, a także wszekie potrzebne informacje o charakterystyce pracy. Jako wyposażenie opcjonalne mamy oświetlenie robocze LED połączone z kamerą boczną.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.   Zapraszamy do wstąpienia do…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL