Era modyfikacji w Merlo!

Firma Merlo Spa idzie za ciosem i proponuje swoim klientom kolejne modyfikacje swojego asortymentu. Tym razem chodzi o wprowadzenie dwóch wariantów dotyczących kabiny modułowej

Zmiany, o których mowa, to zastosowanie nowej logicznej jednostki sterowania przełącznikiem wycieraczek – spryskiwaczy oraz nowych wycieraków na wycieraczce przedniej i górnej.

Firma wdrożyła dwa nowe sposoby działania wycieraczki i spryskiwacza: prędkość zmienną i automatyczny tryb pracy wycieraczki-spryskiwacza.

Jeśli chodzi o kwestię prędkości zmiennej, to istnieją dwie możliwości naciśnięcia przełącznika wycieraczki w kierunku “B”: szybkie naciśnięcie przycisku - w ten sposób wycieraczka włącza się w trybie ciągłym, tak jak we wszystkich modelach produkowanych do tej pory, oraz przytrzymanie przycisku przez jedną sekundę. Jeśli przytrzymamy przycisk dłużej niż sekundę, włączy się tryb “przerywany” i wówczas wycieraczka zaczyna działać w tym właśnie trybie. To rozwiązanie sprawdza się podczas lekkiego deszczu. Nowy sposób działania obejmuje wszystkie wycieraczki maszyny (przednią, tylną i górną), którymi można sterować niezależnie.

 

MERLO nowe wycieraczki do szyb RYS1 700

 

Teraz przyjrzyjmy się wycieraczce – spryskiwaczowi szyby. Naciśnięcie przycisku włączania wycieraczki-spryskiwacza (A) spowoduje włączenie funkcji mycia polegającej na spryskaniu płynem do mycia szyb i włączeniu się wycieraków (co najmniej trzy ruchy, tak długo, jak będzie przytrzymywany przycisk włączający). Po zwolnieniu przycisku lub po wykonaniu co najmniej trzech ruchów wycieraki wyłączają się na trzy sekundy, aby następnie ponownie włączyć się i usunąć resztki płynu.

Wspomnieć należy również o nowych wycierakach. Mając na uwadze ulepszenie sprawności systemu, zwiększono wymiary wycieraków przednich o 8 cm i górnych o 5 cm.

Jak zapewnia firma Merlo, modyfikacje nie będą miały wpływu na cenę maszyny.

Nową logiczną jednostkę sterującą Merlo wdroży do produkcji w listopadzie, nowy wycierak wycieraczki przedniej jest dostępny od października, zaś nowy wycierak wycieraczki górnej będzie dostępny w lutym 2016 roku.

 

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.   Zapraszamy do wstąpienia do…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL