Uniwersalne wiertnice do maszyn roboczych

Prace związane z wykonywaniem odwiertów zwłaszcza na trudnym terenie wymagają specjalistycznego sprzętu. Przy tego rodzaju działaniach doskonale sprawdzą się wiertnice, które w swojej ofercie posiada firma SERAFIN MASZYNY z Przybysławic

Wiertnice, jako przystawki do maszyn roboczych, są wykorzystywane w tych sektorach budownictwa, w których wykonuje się różnego rodzaju odwierty. Używa się ich do prac związanych z m. in. z budową mostów, dróg, autostrad, linii trakcyjnych kolei i tramwajów.

Wiertnice wykorzystywane są także do wykonywania odwiertów pod fundamenty, także pod fundamenty ekranów akustycznych. Do prac z nimi związanych wykorzystywane są standardowe rodzaje napędów oraz wierteł. Jeśli jednak prace wykonywane są na trudnym terenie, np. na podmokłych gruntach, należy użyć zdecydowanie bardziej specjalistycznego sprzętu. Wówczas warto sięgnąć po wiertła ze ślimakiem na pełnej długości i przelotem do betonu. Umożliwi to wypełnienie otworu betonem podawanym bezpośrednio podczas wyciągania urobku. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest podwieszony bezpośrednio pod napędem podajnik betonu „Digga swivel connect”. Takie umiejscowienie umożliwia podajnikowi normalną pracę, podczas gdy wąż pompy betonu jest na stałe podłączony do podajnika. Jeśli chodzi o tradycyjne wiertła, mamy do czynienia z inną sytuacją. Posiadają one boczny wlot betonu, który uniemożliwia wykręcanie lub dokręcanie wiertła w gruncie.

Warto wspomnieć o innym ciekawym rozwiązaniu, jakim jest system pionowania „Diggalign”. Umożliwia on kontrolę pionu wkręcania się wiertła wprost z kabiny operatora. Zostało to zaplanowane z myślą o bezpieczeństwie operatora, który przez cały czas czuwa nad jakością wykonywanego odwiertu. System pionowania „Diggalign” ogranicza zatrudnianie dodatkowych osób do wykonywania prac pomocniczych. Na obszarze wykorzystywania ciężkiego sprzętu lepiej ograniczyć liczbę przebywających tam osób do minimum.

Firma SERAFIN MASZYNY nawiązała współpracę z australijską firmą DIGGA, która oferuje specjalistyczne wiertnice o różnych momentach obrotowych. Są one kompatybilne z wieloma maszynami wyposażonymi w zasilanie hydrauliczne., takimi jak: minikoparki, miniładowarki, ładowarki typu skid-steer, kilkutonowe koparko-ładowarki, koparki kołowe i gąsienicowe, żurawie samochodowe, a nawet kilkudziesięciotonowe maszyny robocze oraz urządzenia palownicze i wiertnicze. Te ostatnie są niezawodne, jeśli chodzi o odwierty wymagające zalania betonem bezpośrednio podczas ich wykonywania.

Na uwagę zasługują napędy DIGGA. Składają się one z silnika hydraulicznego i przekładni planetarnej, na którą producent udziela aż pięcioletniej gwarancji. Wielkość silnika oraz przekładni uzależniona jest od modelu napędu, który dobieramy według parametrów technicznych danej maszyny – ciśnienia roboczego (BAR) i maksymalnego przepływu oleju (LPM). Warto podkreślić, że urządzenia te posiadają bardzo wysoki moment obrotowy w stosunku do małego zapotrzebowania mocy zasilającej. Atutem wiertnicy są jej stosunkowo niewielkie gabaryty, które umożliwią bezproblemowy transport na miejsce pracy.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL