JAKI OLEJ DO MASZYNY BUDOWLANEJ?

Zastanawiasz się nad wyborem oleju do Twojej maszyny budowlanej? Dziś oleje do sprzętu ciężkiego charakteryzują się zaawansowanymi komponentami, które gwarantują coraz dłuższą pracę między wymianami.

Zapewnienie bezawaryjnej pracy maszyn budowlanych wiąże się z prawidłowym doborem środków smarnych. Dobranie odpowiedniego oleju w przypadku maszyn budowlanych jest zdecydowanie trudniejsze niż w samochodach osobowych.

Eksperci ds. produktu olejów przemysłowych zwracają uwagę na bezpośredni związek pomiędzy olejem a zapotrzebowaniem maszyny na paliwo. Długoterminową pracę maszyn zapewniają oleje klasy premium i są coraz częściej wybierane przez doświadczonych użytkowników sprzętu budowlanego. Dla wielu z nich nadal liczy się przywiązanie do marki, a obawy związane ze zmianą oleju na inny są duże. Rynek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego warto jest wypróbować nowe oleje, trzymając się zaleceń producenta sprzętu.

Zalecenia producenta są szczególnie ważne, jeśli zakupiliśmy nową maszynę budowlaną. Nieprzemyślana zmiana oleju na inny, niż zalecany może się wiązać nawet z utratą gwarancji. W przypadku nowych maszyn nie powinno się używać olejów wielofunkcyjnych – te sprawdzają się dobrze tylko w przypadku maszyn starszych typów.

Trzeba pamiętać, że rynek maszyn budowlanych ciągle się zmienia. W życie wchodzą kolejne normy związane z emisją spalin. To wymusza na producentach tego sprzętu kolejne zmiany technologiczne. Stawia się coraz trudniejsze wyzwania dotyczące eksploatacji. Środki smarne muszą sprostać rosnącym wymaganiom. Nieunikniony jest zatem także rozwój technologii olejów i smarów do ciężkiego sprzętu.

Dystrybutorem najlepszych olejów do maszyn budowlanych jest Oil Center.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL