Pierwszy przejazd OTTO

 

Autonomiczna ciężarówka OTTO wykonała już pierwszy kurs: dostarczyła ładunek piwa. 50 tysięcy butelek przetransportowano z Fort Collins w Kolorado do Colorado Springs. Trasa o długości 120 mil (około 190 km) była pierwszym w historii przejazdem pojazdu sterowanego przez autopilot.

Ale technologia nie jest jeszcze perfekcyjna: działa jedynie w warunkach autostradowych, gdzie brak szykan w postaci pieszych lub rond. Zadaniem kierowcy jest więc wprowadzenie osiemnastokołowca na drogę szybkiego ruchu i włączenie trybu automatycznej jazdy.

Dla autorów konstrukcji OTTO, zabawa dopiero się rozpoczęła. Teraz przyszedł czas na ulepszenia. Ciężarówka spisała się w łatwych warunkach, za dnia, na stosunkowo krótkim odcinku drogi. Teraz trzeba jeszcze wyposażyć jej komputer w bagaż "doświadczeń" i przeprowadzać kolejne testy.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL