ELEKTRYCZNY TRANSPORT DROGOWY W NIEMCZECH

Siemens wraz z firmą Scania kreują nowy wymiar transportu drogowego dla pojazdów ciężarowych. Planują otwarcie kolejnej autostrady wyposażonej w sieć trakcyjną – w Niemczech. W zeszłym roku e-droga została uruchomiona w Szwecji.

Ciężarówki wyposażone w wysuwane pantografy będę mogły czerpać energię z sieci trakcyjnej nad autostradą A5, niedaleko Frankfurtu w Niemczech. W zeszłym roku taka droga została otwarta w Szwecji – powstał tam testowy odcinek dla ciężarówek, które wykorzystują elektryczny napęd i zasilanie poprzez pantografy z sieci trakcyjnej.

Siemens koncepcję elektrycznej autostrady przedstawił w 2012 r. System pozwala na zasilanie hybrydowych pojazdów ciężarowych podczas jazdy. Inteligentny pantograf, czyli pałąk, który łączy hybrydowy układ napędowy pojazdu z trakcją elektryczną to główny element systemu. System czujników pozwala na podniesienie i opuszczenie pantografu przy prędkości do 90 km/h. W ten sposób ciężarówka podczas jazdy korzysta z trakcji elektrycznej, a to powoduje brak emisji dwutlenku węgla do atmosfery. - System ogranicza zużycie energii elektrycznej o 50% i przyczynia się do znacznego zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza – informuje Siemens.

W Niemczech e-droga rozpoczynać się będzie w pobliżu lotniska Portu Lotniczego Frankfurt wraz z węzłem Zeppelinheim, a skończy się na węźle Weiterstadt niedaleko miejscowości Darmstadt. Będzie mierzyć ok. 10 km. Pierwsze elektrycznie zasilane ciężarówki mają pojechać elektryczną trasą pod koniec 2018 roku.

Siemens odpowiada za projekt, budowę oraz konserwację systemu. Inwestorem jest Hessen Mobile.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.   Zapraszamy do wstąpienia do…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL