Polska opona o masie samochodu

 

Firma Stomil Poznań ma naprawdę długą tradycję - istnieje na polskim rynku już od ponad 88 lat. Głównym przedmiotem produkcji są opony OTR dla branży wydobywczej, obecnie Stomil jest liderem pod tym względem. Cały czas prowadzone są badania nad nowymi rozwiązaniami, jak nowe bieżniki czy coraz to nowocześniejsze modele ogumienia. Obecnie firma pracuje nad projektem modernizacji polskiego wojska, dla którego projektowane są specjalne opony.

 

Stomil powstał jako jedna ze spółek w grupie PGZ. Dziś istnieje w świadomości polaków jako znana i doceniona marka. Ważne jest też, że opiera się ona na krajowym kapitale i zasila go dzięki sprzedaży produktów.

 

Wśród produktów Stomilu znajdziemy opony oraz wyroby gumowe i półprodukty. Te pierwsze znajdują zastosowanie nie tylko w sektorze OTR - używane są także w wózkach, ciężarówkach, samolotach i rolnictwie. Najcięższa opona produkowana w zakładach Stomil Poznań waży aż 753 kg, czyli tyle co niewielki samochód osobowy! Do dzisiejszego dnia zużyto do produkcji już 24645 metrów kordu - a wartość ta stale rośnie.

 

Jako wartości spółki wymieniane jest partnerstwo, ludzie, jakość i bezpieczeństwo, oraz dbałość o środowisko. Firma dba o dobry kontakt z klientem oraz godne zatrudnienie swoich pracowników. Rozwój technologii pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa w pracy z produktami gumowymi, a stały monitoring wpływu na środowisko czyni ze spółki odpowiedzialnego producenta.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL