MOBILNE KRUSZARKI UDAROWE

Mobilne kruszarki udarowe to sprawdzona metoda na kruszenie nie tylko skał dolomitu czy wapienia, ale także doskonałe urządzenie do recyklingu gruzu budowlanego.

Na rynku funkcjonują cztery podstawowe rodzaje kruszarek: kruszarki szczękowe, kruszarki stożkowe, kruszarki walcowe oraz kruszarki udarowe. W zależności od kruszywa wykorzystuje się inny rodzaj kruszarki, aby prace wykonać sprawnie i dokładnie.

Najbardziej uniwersalnymi są kruszarki udarowe. Wykorzystują one siłę udaru, dlatego koniecznym ich elementem są ubijaki oraz młoty. Kruszarka udarowa rozdrabnia materiał uderzając elementami roboczymi i odbijając materiał od unieruchomionych płyt korpusu. Można je wykorzystywać do kruszenia granitu czy bazaltu, czyli do skał o bardzo dużym stopniu twardości.

Bardzo popularne są mobilne kruszarki udarowe. Zostały zaprojektowane głównie do pracy w kopalniach. Coraz częściej wykorzystuje się je w recyklingu gruzu budowlanego i destruktu asfaltowego. W tym wypadku przewagą kruszarki udarowej nad kruszarką szczękową jest możliwość kruszenia kory asfaltowej przez cały rok, podczas gdy w przypadku używania kruszarki szczękowej istnieje ryzyko oblepiania szczęki i dewastacji kruszarki.

Ciekawą pozycją na rynku są mobilne kruszarki udarowe Lokotrack. Mogą być wyposażone w podwieszany przesiewacz na przenośniku odbierającym, który umożliwia nawrót nadziarna do kruszarki lub produkcję dwóch produktów końcowych. Mobilne kruszarki udarowe z oznaczeniem "S" posiadają podwieszony przesiewacz, który może być demontowany jeśli aplikacja nie wymaga przesiewacza. W zależności od aplikacji i kruszonej skały Metso oferuje kilka typów listew udarowych do kruszarek udarowych o różnej twardości i odporności na zużycie.

Zastosowanie pozostałych rodzajów kruszarek

Zastosowanie kruszarek szczękowych jest najbardziej popularne w wstępnej i wtórnej obróbce poddawania surowców o niskiej i średniej podatności na rozdrabnianie. Z pomocą kruszarki szczękowej obróbce można poddać: bazalt, porfir, sjenit, a nawet granit. Materiał w postaci brył trafia między stałą a ruchomą szczękę, gdzie ulega ścinaniu i zgniataniu.

Kruszarki stożkowe służą natomiast do drobnego kruszenia, wówczas gdy chcemy uzyskać urobek bardziej regularny. Dwa stożki stały i ruchomy, który wykonuje ruch mimośrodowy rozdrabnia materiał na drobne frakcje. Istnieje możliwość różnego ustawienia stożków: przeciwbieżnego, współbieżnego, a w niektórych  konstrukcjach wykorzystuje się nieruchomy wał.

W kruszeniu średnim i drobnym, jak również mieleniu materiałów o średniej czy małej twardości najlepiej sprawdzają się kruszarki walcowe. Materiał jest zgniatany pomiędzy obracającymi się przeciwbieżnie dwoma lub trzema walcami o gładkiej lub zębatej powierzchni.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL