Jak dobrze sprasować złom? Prasonożyce do złomu

Prasonożyce do złomu są jedną z najczęściej stosowanych maszyn na złomowiskach. Dobre prasonożyce powinny charakteryzować się wysokimi parametrami pracy, być solidnie wykonane – z wysokiej jakości materiałów oraz zaprojektowane ściśle do pracy z dużymi obciążeniami.

Dobre maszyny do cięcia i prasowania złomu wyposażane są w różne rozwiązania techniczne, które zwiększają żywotność maszyny oraz obniżają koszty eksploatacji. Na rynku można spotkać kilka modeli jeden maszyny. Mogą różnić się siłą cięcia, a co za tym idzie wymiarami komory kompresyjnej, wydajnością czy wagą urządzenia.

Prasonożyce wyposażane w zasyp umożliwiają automatyczne przesuwanie przecinanego złomu. A następnie zgniecione zostają przesunięte pod noże. Wówczas blacha jest przecinana na oczekiwany wymiar. Wielofunkcyjność takich maszyn to bardzo duża zaleta podczas prac na złomowisku. Producenci coraz częściej dbają także o to, aby maszyny do prasowania złomu wyposażać w automatyczny centralny system smarowania – to zwiększa wydajność i wytrzymałość maszyny.

Maszyny tego typu, jak prasonożyce wyposażane są także system zarządzania za pomocą programowalnego automatu. Maszyny można wyposażać także w dodatkowe urządzenia. W tym przypadku często stosuje się chwytak, który wspomaga proces cięcia i prasowania złomu.

Dobry producent maszyn do cięcia i prasowania złomu stawia na wysokiej jakości podzespoły hydrauliczne, elektryczne i elektroniczne. Dzięki temu klient ma pewność, że zakupiony przez niego sprzęt poradzi sobie w pracy z największym obciążeniem, a jednocześnie skutecznie obniży koszty eksploatacji maszyny.

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL