Koparka Volvo EC750E HR do wyburzeń

Koparka Volvo EC750E HR do wyburzeń zrównała z ziemią 11-piętrowy budynek w centrum zatłoczonego Oslo. Maszyna spełniła z powodzeniem swoje zadanie w wymagającym i bardzo trudnym terenie. Założenia projektowe koparki spełniły swoją rolę.

Koparka Volvo EC750E HR ma ramię o maksymalnej wysokości (sworznia) wynoszącej 36 m,  które dźwiga osprzęt o masie 3,6 tony. Koparka została wykorzystana niedawno do wyburzenia 11-kondygnacyjnego budynku House of Oslo, który był jednym z najwyższych w norweskiej stolicy.

Wyburzenie tego olbrzyma było dla firmy Volvo CE dużym wyzwaniem. Tętniące życiem centrum miasta, mnóstwo przechodniów, rowerzystów, samochodów czy tramwajów nie ułatwiały zadania. Wybór modelu EC750E HR nie był więc przypadkowy.

Podczas projektowania koparki Volvo EC750E HR jej twórcy położyli duży nacisk na stabilność maszyny i bezpieczeństwo, o czym decyduje jej szerokość i ciężar. - Nawet przy całkowicie wysuniętym wysięgniku maszyna stoi niewzruszenie i nie chwieje się, co jest absolutnie kluczowe – zaznaczyła firma Veidekke, która wykonywała prace wyburzeniowe obiektu.

Podwozie maszyny zostało stworzone specjalnie na potrzeby prac rozbiórkowych. Jest szersze i dłuższe od poprzednich modeli. Rozstaw gąsienic liczy aż 4,3 m. Dodatkowa 4-tonowa przeciwwaga zwiększa masę tego modelu do 104 ton. Te najlepsze w swojej klasie osiągi koparka zapewnia właśnie dzięki podwyższonej stabilności.

Dodatkowo EC750E HR została wyposażona w funkcje zwiększające bezpieczeństwo operatora, chroniąc go przed gruzem w sposób nieograniczający widoczności. Maszyna wykorzystuje nowy system wskaźnika całkowitego momentu (TMI). Na osobnym ekranie w kabinie wyświetla w czasie rzeczywistym położenie wysięgnika i osprzętu. System ostrzega operatora, jeśli tyko pozycja wysięgnika i osprzętu stwarza ryzyko.

Kabina koparki wychyla się nawet o 30 stopni, co znacznie poprawia komfort pracy operatora. Dodatkowo płynnie działający układ hydrauliczny sprawia, że szybko reaguje na decyzje operatora.

 

(fot. VOLVO CE)

Stowarzyszenie

  • Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator
    Stowarzyszenie operatorów maszyn roboczych operator         Szanowni Państwo,   powołane w 2014 roku Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR realizuje cele polegające na promocji i dbaniu o wizerunek operatora, promowaniu zawodu, integracji środowiska operatorów, ośrodków szkolenia oraz producentów i dystrybutorów maszyn roboczych. Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Bieżące informacje na temat stowarzyszenia…

Najbliższe wydarzenie

  •   Maszyny znanej marki będą sprzedawane w Serbii. Kontrakt z West Balkans Machinery został podpisany w styczniu - obejmuje pełną gamę koparek mini, średnich i dużych, a także wywrotek sztywnoramowych, ładowarek kołowych ZW oraz żurawi gąsienicowych Sumitomo.   West Balkans Machinery specjalizuje się w zapewnianiu maszyn dla górnictwa, do kamieniołomów…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL