Druga czaszka

 

Specjaliści od środków ochrony osobistej, Mips (multi-directional impact protection system, czyli wielokierunkowy system ochrony przed uderzeniami) opracowali specjalną wkładkę do kasków ochronnych, która imituje działanie płynu otaczającego ludzki mózg.

 

Tradycyjne kaski posiadają zazwyczaj wkładki wykonane z gąbki, która ma absorbować część siły uderzenia, co nie zawsze jest wystarczające do uchronienia człowieka przed wstrząsem i urazami mózgu. Produkt Mips ma poprawić parametry ochronne kasków poprzez lepszą absorpcję siły uderzenia.

 

System bezpieczeństwa Mips składa się z poliwęglanowej warstwy, którą producent może włożyć do środka dowolnego kasku, zazwyczaj pomiędzy gąbkę i paski utrzymujące kask na głowie. Zgodnie z informacjami podanymi przez Mips, to pozwala na uzyskanie dodatkowych 10 do 15 milimetrów przestrzeni pomiędzy głową a kaskiem, zależnie od kierunku uderzenia. "Próbujemy obniżyć współczynnik tarcia pomiędzy kaskiem a głową w podobny sposób jak płyn mózgowy obniża ten współczynnik pomiędzy mózgiem i kością" - mówił współzałożyciel Mips, Peter Halldi.

 

System waży niecałe pół kilograma, więc nie dodaje znacznej masy do zestawu ochronnego. Wymagany jest pasek zapinany pod brodą, by dodatkowa warstwa mogła działać poprawnie.

Najbliższe wydarzenie

  • eRobocze SHOW - jedyna taka impreza w Polsce   11 września tego roku w Lubieniu Kujawskim odbędzie się kolejna, 9 już edycja eRobocze SHOW. Koparki, ładowarki, spycharki, wozidła, narzędzia robocze, sprzęt telematyczny oraz geodezyjny, materiały eksploatacyjne, a nawet narzędzia ręczne - wszystko to zgromadzone w jednym miejscu, dostępne do oglądania i testowania przez cały dzień. A na dodatek:…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL