Leica zwiększa świadomość zagrożenia

 

W sierpniu tego roku, dzięki współpracy z firmą ConX, Leica Geosystems wprowadziła nowy moduł zwiększający świadomość bezpieczeństwa na placu budowy. System gromadzi i wizualizuje dane, które można następnie wykorzystać by lepiej chronić pracowników. Wcześniej Leica oferowała systemy Leica iCON PA10, iCON PA80 czy iCON CAS ostrzegające o możliwości kolizji maszyny z człowiekiem, maszyny z maszyną lub maszyny z obiektem.

 


Leica ConX służy do integracji danych dotyczących bezpieczeństwa z chmurą, co umożliwia przeglądanie zdarzeń i analizę niebezpieczeństw na placu budowy. System posiada funkcje analizy, monitorowania, raportowania i zarządzania danymi.

 


"Nasza platforma w chmurze ConX wykorzystuje dane dotyczące maszyn i terenu i stała się zintegrowanym rozwiązaniem do zarządzania terenem dla wielu wykonawców" – mówił Kris Maas, Director Product Management w Leica Geosystems – "Dla kompleksowego podejścia do pracy, niezbędne jest uwzględnienie ludzi i funkcji bezpieczeństwa. Dzięki nowemu modułowi świadomości bezpieczeństwa w ConX, wykonawcy mogą poprawić komunikację, interakcję i bezpieczeństwo wszystkich pracowników pracujących ze sprzętem i wokół niego na placu budowy".

 

 


Nowy moduł pozwala na informowanie kierowników budowy o możliwych zdarzeniach, takich jak wybuchy, nadchodzące warunki pogodowe, czy prace prowadzone w sąsiedztwie. Można także przesyłać alarm ewakuacyjny do wszystkich pracowników na obiekcie. Zarówno alerty jak odpowiedzi użytkowników są zapisywane w bazie danych, aby dało się je później przeglądać i wyciągać wnioski.

 


"Place budowy kryją w sobie wiele zagrożeń dla bezpieczeństwa, dlatego staramy się podnosić jego poziom. Dzięki nowemu modułowi świadomości bezpieczeństwa Leica ConX, Leica Geosystems zamknęła lukę pomiędzy istniejącymi rozwiązaniami a platformą w chmurze, która pozwala naszym klientom podejmować więcej decyzji opartych na danych" – mówił Neil Williams, UK Business Director, Heavy Construction w dziale Hexagon's Geosystems – "Nowy moduł świadomości bezpieczeństwa w ConX zapewnia kluczowe dane, które umożliwiają uzyskanie wysokiej koncentracji w środowiskach zoptymalizowanych pod kątem bezpieczeństwa".

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL