Blog

paliwo

Rosnące ceny paliwa sprawiają, że coraz częściej szukamy oszczędności. Zastanawiamy się, w jaki sposób można obniżyć koszty eksploatacyjne tak, aby nie miały one znaczącego wpływu na wydajność i zakres wykonywanych prac. Okazuje się, że jednym z najlepszych sposobów pozwalających na redukcję kosztów zakupu paliwa jest weryfikacja pracy maszyn roboczych i jeśli tylko to możliwe wyłączanie ich w czasie przestoju.

operator koparki

W przypadku pojazdów wolnobieżnych, świadczących usługi budowlane, których kontrola i sterowanie odbywa się z kabiny operatorskiej niezwykle ważne jest zapewnienie końcowego użytkownika o jej wysokim poziomie bezpieczeństwa. Służą ku temu różnego rodzaju standardy i normy bezpieczeństwa kabin określane tajemniczymi skrótami ROPS, FOPS, OPS, czy też TOPS? Czym różnią się poszczególne zabezpieczenia kabin od siebie?

kask ochronny

Istnieją takie zawody, w których konieczna jest ochrona głowy. Potrzeba taka zachodzi między innymi w różnego rodzaju zakładach, produkcyjnych i ogólnie we wszystkich przestrzeniach, w których zachodzi ryzyko takie, że nagle osobom przechodzącym dołem spadnie coś na głowę z góry, na przykład jakiś ciężki metalowy przedmiot, który mógłby doprowadzić do roztrząśnięcia czaszki i uszkodzenia mózgu. W związku z tym noszenie odpowiedniego kasku staje się w takich przestrzeniach koniecznością.

budowa

Plac budowy jest wydzielonym i ogrodzonym miejscem, służącym do prowadzenia robót budowlanych. Znajdują się na nim budowane obiekty oraz budynki administracyjne i socjalne, a także składy materiałów. Jego odpowiednie przygotowanie wpływa na zmniejszenie ryzyka wypadku, jednocześnie wpływając na samopoczucie pracowników i ich poczucie bezpieczeństwa. Jak właściwie i zgodnie z przepisami oświetlić plac budowy?

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL