Bezwysiłkowe brukowanie z maszynami Probst

 

Dostępne w ofercie firmy Maszyny Brukarskie maszyny marki Probst łączą w sobie wydajność, prostą obsług i kompaktowe wymiary, przy zachowaniu komortu operatora i uniwersalności. Liczby mówią same za siebie - układarką VM 301 KJ można wybrukować nawet 700 metrów kwadratowych w ciągu jednej zmiany roboczej!

 

pavermax3

VM 301 Pavermax z trzycylindrowym silnikiem Kuboty to maszyna, dzięki której można układać kostkę brukową efektywnie i tanio. Obie osie skrętne są bardzo przydatne podczas manewrowania w miejscu pracy. Jednocześnie, szerokie opony i różny rozstaw przednich i tylnich kół powodują, że nacisk na podłoże jest niewielki. Nisko umieszczony środek ciężkości zapewnia bezpieczną pracę. Operator układa kostki o różnych kształtach i wzorach przy pomocy jednego joysticka.

 

Chwytak HVZ-UNI II wyposażono w system ADV, który zapobiega wybrzuszeniu kostki na środku przenoszonego ładunku. Wysokość podnoszenia to 1,6 metra, co pozwala na bezproblemowe sięganie nawet po wysoko ustawiony materiał. Kabina operatora jest ergonomiczna, z dobrą widocznością w każdą stronę. Co więcej, krawędzie maszyny zaprojektowano w taki sposób, że wpisują się w obrys skrętu, dzięki czemu ryzyko zahaczenia o przeszkodę podczas manewrowania jest znacznie mniejsze. Maszynę można wyposażyć w dodatkowy osprzęt, taki jak zamiatarka, zamularka czy chwytak podciśnieniowy. Maszynę można również kupić w wersji "zielonej", z napędem elektrycznym i litowo jonową baterią wystarczającą na 8 godzin pracy (włączając godzinne ładowanie w przerwie). Czas ładowania VM 301 to około 4,6 godziny z sieci 230 V lub 2,3 godziny z sieci 400 V.

 

csm 4 actionimages 161 10 tm 6 transmobil 5425 005 bdc7f5e602

Znacznie bardziej kompaktowy Transmobil TM o masie zaledwie 1300 kilogramów znacząco ułatwi pracę z ciężkimi materiałami. Porusza się na gąsienicach, między którymi umieszczone są widły do palet. Dodatkowo, Transmobil wyposażono w układ próżniowy do podnoszenia ciężkich elementów, takich jak bloki krawężnika. Pozwala to na łatwe przemieszczenie materiałów budowlanych na miejsce montażu, a następnie ustawienie ich w pożądanym miejscu. Dzięki bardzo wydajnej turbinie, urządzenie może przenosić nawet porowate materiały.

 

Ze względu na niewielką masę własną, Transmobil można transportować na standardowej przyczepie. Udźwig maszyny na widłach to 1500 kilogramów, ramię podnosi do 250 kilogramów w odpowiedniej konfiguracji. Maszyna osiąga prędkość do 2,2 kilometra na godzinę. Manewry, nawet w trudniejszym terenie, są łatwe dzięki gąsienicowemu układowi jezdnemu. System Safestop pozwala na zablokowanie możliwości ruchu ramienia poza wyznaczony zakres, by praca przy drodze była jeszcze bezpieczniejsza.

 

Firma Maszyny Brukarskie dystrybuuje również inne urządzenia służące do układania kostki brukowej i innych, powiązanych zadań. Znajdziemy tu również ręczne urządzenia próżniowe, systemy niwelacji terenu oraz narzędzia ręczne, a także ofertę maszyn używanych.

 

Materiał promocyjny

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL