Daj kamienia – chwytaki Hunklinger

 

Układanie bruku to czasochłonne zadanie – chyba, że kładziemy całą warstwę naraz, wprost z palety na wyrównanym gruncie. Wszystko oczywiście przy pomocy ładowarki wyposażonej w odpowiedni chwytak Hunklinger.

 

 

Niemiecka marka Hunklinger specjalizuje się w oprzęcie służącym do manipulacji kostką brukową, krawężnikami, płytami i innymi ciężkimi przedmiotami wymagającymi precyzyjnych ruchów. Sprzęt, który znajdziemy w ofercie firmy Serafin Maszyny, urządzenia do układania elementów o grubości od 6 do 14 centymetrów, wyposażone w unikalny, opatentowany układ hydrauliczny.

 

 

Chwytaki do kostki brukowej umożliwiają jednoczesny ruch szczęk głównych i bocznych (czyli chwytających i wyrównujących), a także przerwanie ruchu w dowolnym momencie. To znacznie ułatwia operatorowi zadanie, w którym najbardziej liczy się precyzja – odpowiednie ułożenie elementów na podłożu. Osprzęty Hunklinger są przeznaczone do pracy z szeroką gamą maszyn, od ładowarek z sektora mini, aż po większe urządzenia powyżej 8 ton masy własnej.

 

 

W ofercie znajdziemy trzy główne modele chwytaków do kostki brukowej, przeznaczone do maszyn o masie od 1,7 tony, powyżej 2,5 tony oraz powyżej 4 ton. Producent, do każdego z dostępnych modeli dodaje wskazówki dotyczące rodzajów kostki które można przy ich pomocy układać. Na przykład, chwytak P01-2 poradzi sobie z kostką prostokątną Holland, kostką Behaton, płytami ażurowymi, kostką Starobruk i dużymi płytami chodnikowymi.

 

 

Platten Verschieber

W razie potrzeby – w pracy z elementami odpornymi na przesuwanie – warto rozważyć zaopatrzenie się w Shifting Adapter. Opcja ta służy do przesuwania rzędów kostki nawet, jeśli posiadają one powiększone dystanse boczne. W ten sposób zyskamy na czasie bez ryzyka uszkodzenia elementów.

 

 

A do pracy z płytami o większych wymiarach Hunklinger przewidział kolejny adapter, który może przesuwać elementy do 30 centymetrów (standardowe adaptery w modelach P12 i P02 przesuwają do 20 centymetrów). Korzystając z możliwości adaptera można układać na przykład 2 rzędy 60/40, 3 rzędy 50/25 czy 8 rzędów 50/10.

 

Materiał sponsorowany

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL