Liugong Dressta Machinery – innowacyjna firma

Pewnie słyszeliście o „Arenie”? To kryptonim  projektu nowego typoszeregu spycharek gąsienicowych o masie od 10 do 22ton z napędem hydrostatycznym. W pierwszej kolejności rozwijane będą maszyny 18 i 22 tonowe TD-14HST i TD-16HST.

Liugong Dressta Machinery to firma innowacyjna, która stawia na maszyny o niespotykanych rozwiązaniach. Przedmiotem  i celem  projektu Arena jest opracowanie dwóch innowacyjnych w skali światowej prototypów spycharek gąsienicowych oraz przygotowanie ich do wdrożenia na rynek.

- Będą to rewolucyjne maszyny, wyposażone w innowacyjne rozwiązania, bezpośrednio wpływające na efektywność i precyzję pracy spycharek gąsienicowych oraz poprawę bezpieczeństwa pracy operatorów.  Specjalnie dla tego projektu konstruktorzy z Liugong Dressta Machinery opracowali innowacyjną koncepcję konstrukcji kabiny operatora. Nowa kabina charakteryzuje się  podwyższoną widocznością, przewyższającą obecnie obowiązujące normy oraz standardową widoczność dostępną w maszynach konkurencji – wyjaśnia Hou Yubo, Wiceprezes Liugong Dressta Machinery.  

Firma wniosek o dofinansowanie projektu Arena zgłosiła do konkursu w czerwcu 2017 roku. Kolejny krok to zbudowanie w pełni funkcjonalnego prototypu. - Prototyp zostanie poddany testom, które potwierdzą, czy spełnia on założenia projektowe. Biuro konstrukcyjne skończyło opracowywanie dokumentacji konstrukcyjnej, biuro technologiczne pracuje nad dokumentacją technologiczną. Niektóre elementy są już wykonywane w stalowowolskich wydziałach LDM – mówi Damian Drobek.

Liugong Dressta Machinery  otrzymała unijną dotację w kwocie ponad 5 mln 600 tys. złotych na realizację tego innowacyjnego projektu.

My tymczasem jesteśmy świeżo po Strefie Operatora STALOWA WOLA, której sponsorem oraz gospodarzem była firma Liugong Dressta Machinery. Firma po raz pierwszy w historii otworzyła drzwi swojej fabryki dla polskich operatorów.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL