AMAGO - oświadczenie

 

Firma AMAGO - dystrybutor sprzętu budowlanego, między innymi marki Hyundai - przesłała do naszej redakcji następujące oświadczenie:

 

 

OŚWIADCZENIE w sprawie współpracy z firmą KEESTRACK :

 

 


W dniu 15.03.2021, otrzymaliśmy od naszego partnera, firmy KEESTRACK, niespodziewany list kończący nasza współpracę. To była smutna i przykra wiadomość nie tyle z biznesowego, ile etycznego punktu widzenia. Zerwanie współpracy nie było bowiem wynikiem jakichkolwiek zaniedbań po stronie AMAGO.

 

 


Kiedy po latach emigracji wróciłem do Polski, na naszej pierwszej stronie internetowej napisałem: „Jest wrzesień 1996. Poza mną 15 lat pracy na kontynencie amerykańskim, europejskim i afrykańskim. W Polsce rozpędza się proces ekonomicznych zmian. Poza mną cztery lata wiercenia studni dla mieszkańców Czadu, Beninu i Burkiny Faso a także kolejne szczeble kariery od handlowca do dyrektora handlowego we Francji, Niemczech i USA. Polska zmienia system gospodarczy i budzi się do nowego życia.  Polska otwiera się dla ludzi odważnych i przedsiębiorczych. Poza mną godziny negocjacji czyli pokaźny bagaż  doświadczeń i portfel oszczędności. Pozostaje decyzja powrotu do Ojczyzny i powołanie do życia Spółki AMAGO. Niektórzy twierdzą, że w interesach nie ma serca, że ekonomią rządzi bezduszna matematyka, że nie ma przyjaciół i zasad, że wszystkim rządzi ZYSK. Nie zgadzam się z tą tezą. Swoją pracą i filozofią Spółki pragnę udowodnić, że biznes to także uczciwość i etyka zawodowa. Swoją postawą i zasadami Spółki, pragnę również ukazać naszym zagranicznym partnerom prawdziwy obraz Polaka, jakże odmienny od często spotykanego stereotypu.  (cwaniaka, chuligana i zwykłego złodzieja). Wszystkim naszym Klientom i Współpracownikom, dzięki którym rozwijanie naszej Spółki na bazie tej ideologii, a nie tylko na czystej matematyce, jest możliwe.....serdecznie dziękuję…

 


Minęło 25 lat od kiedy napisałem ten tekst. Myślę, że konsekwentnie realizowałem założone wówczas zasady, by nagle w 2021 roku, przekonać się, że stereotyp opisany powyżej wciąż wisi nad naszym, ale nie tylko naszym, narodem. Szanowni Państwo - musimy  z tym żyć . Nie zamierzamy grać podobnymi kartami. Swoją wytężoną i uczciwą pracą, dalej będziemy pokazywać, że nasz sukces jest owocem wiedzy, doświadczenia, ambicji i zaangażowania a nie biznesowego chuligaństwa, braku zasad i zwykłej nieuczciwości. Oczywiście, ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie, w dalszym ciągu świadczyć będziemy usługi serwisowe na maszynach KEESTRACK łącznie z dostawą części zamiennych.

 

 

Wkrótce poinformujemy o naszym nowym produkcie przeznaczonym do kruszenia i przesiewania.

 

 

Wszystkim naszym klientom dziękuję za dotychczasową współpracę,

 

Serdecznie pozdrawiam,

Marek WIĄCEK
PREZES ZARZĄDU

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL