Elektryczne koparki Liebherr w europejskich kamieniołomach

 

Koparka gąsienicowa R 976-E oraz R980 SME-E zastąpią model ER 974 B w kamieniołomach i kopalniach. Nowe elektryczne modele są produkowane w francuskim mieście Colmar i nie są konwertowane z modeli spalinowych. Zarówno koparki jak cały układ elektryczny został zaprojektowany i wyprodukowany w całości przez markę Liebherr.

 

Modele mają masę odpowiednio 90 i 100 ton i są dostępne w wersjach z łyżką i szuflą. Wyróżniają się niskimi poziomami hałasu, optymalną elastycznością i zerową emisją dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych podczas pracy.

 

Układ elektryczny w najnowszej koparce R 976-E dostarcza moc 400 kW i jest zasilana kablem pod napięciem 6000 V. Przewód może być przyłączany pod podwoziem lub z boku, a bęben do zwijania jest dostępny jako wyposażenie opcjonalne. Transformator wysokiego/niskiego napięcia jest zlokalizowany na nadwoziu, podobnie jak rozdzielnia niskich napięć (690 V, 230 V, 24 V).

 

Dzięki równomiernej pracy elektrycznej koparki, spodziewany czas jej eksploatacji jest dłuższy niż spalinowych odpowiedników. Jednocześnie, stale dostępny wysoki moment obrotowy zapewnia bardzo dobrą produktywność.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL