Niedobór pracowników napędza rozwój technologii

 

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez Toyota Material Handling, "nadzwyczajny" niedobór operatorów wózków widłowych pcha coraz więcej firm do zainteresowania się technologią automatycznego transportu bliskiego.

 

Badania przeprowadzono w Wielkiej Brytanii. W 2019 roku rynek pracy opuściło tam około 79 000 osób, z czego 7 000 zajmowało się prowadzeniem wózków widłowych. "W Toyocie zauważamy, że coraz więcej firm z wszystkich sektorów stara się zmniejszyć wpływ niedoboru pracowników przez zwrócenie się w stronę automatycznie sterowanych pojazdów i innych form automatyzacji" - mówił Paul Freeman, szef rozwiązań logistycznych w Toyota Material Handling UK.

 

Liczba pracowników na rynku maleje coraz szybciej od 18 miesięcy, w czym nie pomaga trwająca pandemia koronawirusa. Liczba wykwalifikowanych operatorów w samej Wielkiej Brytanii spadła o 25% w stosunku do wymagań personelowych. Dodatkowo, decyzja o zmniejszeniu dostępu do pracy dla zagranicznych pracowników na dłuższą metę może pogorszyć sytuację. Jak szacują specjaliści z Toyoty, to spowoduje przyspieszenie wdrażania rozwiązań automatycznych.

 

Jednocześnie, rozwiązania prowadzące maszyny automatycznie efektywnie zmniejszają koszta związane z utrzymaniem magazynów przez redukcję kosztów utrzymania pracowników oraz zwiększenie produktywności. Na przykład, wózki widłowe samodzielnie pracujące z materiałami zwracają się w około 12 do 18 miesięcy.

 

Za: ivinternational.com

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL