Akademia nadal działa, czyli powrót po pandemii

Organizowana przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych OPERATOR Akademia Sztuki Operatorskiej spotkała się po raz pierwszy od wybuchu pandemii 19 czerwca tego roku. Wydarzenie zostało później opisane w ostatnim numerze Robocze News.

"Wcześniejsze edycje Akademii dotyczyły wykonywania konkretnych robót. Tym razem skupiono się na konkretnych maszynach – minikoparkach. Główni instruktorzy – Marcin Drzewiecki i Michał Mazurek, przygotowali dla uczestników szereg stanowisk, na których czekały rozmaite wyzwania.

W trzydziestostopniowym upale operatorzy ćwiczyli wykopy liniowe, wyszukiwanie przeszkód w gruncie i zewnętrzną ocenę przed rozpoczęciem pracy, kucie młotem hydraulicznym czy wiercenie świdrem. Było też stanowisko, przy którym pracowała minikoparka wyposażona w system sterowania 3D. Wszystko odbywało się, jak zwykle, w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze.

– W karierze operatora bardzo istotny jest stały rozwój. To właśnie od umiejętności coraz bardziej zależą stawki w pracy, a Akademia skupia się dokładnie na nich – podkreśla Zbigniew Migda, pomysłodawca i organizator spotkania, prezes SOMR. – Trzeba przy tym pamiętać, że Akademia to oddolna inicjatywa, tu faktycznie chodzi o szkolenie, operatorzy pomagają operatorom – dodaje Migda".

Więcej na temat Akademii znajdziecie na stronie facebook SOMR i przeczytacie w kolejnych numerach Robocze News.

Najbliższe wydarzenie

  • Szałowe eRobocze SHOW   Zawody operatorów, dynamiczne pokazy i testowanie maszyn towarzyszyły 9. edycji eRobocze SHOW, która odbyła się 11 września w Lubieniu Kujawskim     Na imprezie pojawili się wystawcy prezentujący najróżniejszy sprzęt i technologie z branży maszyn budowlanych. No i oczywiście atrakcją były dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy oraz możliwość…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL