LEGO inspiruje sektor budowlany

 

Na podstawie koncepcyjnego projektu opracowanego przez inżynierów Volvo CE oraz Lego Technic powstała elektryczna i w pełni autonomiczna ładowarka kołowa LX03. Po raz pierwszy model LEGO został przekształcony w maszynę, a nie odwrotnie.

 

Prototyp jest maszyną autonomiczną: potrafi podejmować decyzje, wykonywać zadania i podejmować interakcje z ludźmi. Jak mówił Melker Jernberg, prezydent Volvo CE, "Musimy zmieniać branżę budowlaną inteligentnymi i bardziej zrównoważonymi rozwiązaniami, które wpłyną na rynek globalny. Prezentacja prototypu LX03 reprezentuje właśnie to - jest świadectwem niesamowitych zdolności naszych inżynierów i wspólnej pracy na rzecz dobrych zmian. Wspólnie z LEGO Group przesuwamy granice technologii i wyobraźni, a wyniki przekraczają wszelkie oczekiwania".

Najbliższe wydarzenie

  • Szałowe eRobocze SHOW   Zawody operatorów, dynamiczne pokazy i testowanie maszyn towarzyszyły 9. edycji eRobocze SHOW, która odbyła się 11 września w Lubieniu Kujawskim     Na imprezie pojawili się wystawcy prezentujący najróżniejszy sprzęt i technologie z branży maszyn budowlanych. No i oczywiście atrakcją były dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy oraz możliwość…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL