Robo pies na budowie

 

Słynny robot - pies zbudowany przez firmę Boston Dynamics pojawił się na placach budowy. Wyposażony w laser skanujący Trimble X7 3D oraz oprogramowanie Trimble FieldLink może zbierać dane poruszając się w wymagającym, dynamicznym i potencjalnie niebezpiecznym środowisku.

 

Pełna integracja systemów Trimble z robotem o wdzięcznej nazwie Spot powoduje, że użytkownicy nie muszą się już obawiać żmudnego dopasowywania sprzętów różnych producentów, by stworzyć użyteczne narzędzie. Robot z laserem skanującym pozwala na szybką dokumentację miejsca pracy na potrzeby procesów decyzyjnych - szybciej i bardziej precyzyjnie niż dotychczas. System pozwala na ustawienie predefiniowanych punktów orientacyjnych i zaplanowanie regularnych, automatycznych "obchodów" placu budowy.

Najbliższe wydarzenie

  • Szałowe eRobocze SHOW   Zawody operatorów, dynamiczne pokazy i testowanie maszyn towarzyszyły 9. edycji eRobocze SHOW, która odbyła się 11 września w Lubieniu Kujawskim     Na imprezie pojawili się wystawcy prezentujący najróżniejszy sprzęt i technologie z branży maszyn budowlanych. No i oczywiście atrakcją były dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy oraz możliwość…
© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL