Automatyczna niwelacja w 3D

 

Wykonać zadanie jak najlepiej, jak najszybciej i jak najniższym kosztem. I przejść do następnego. To marzenie każdego przedsiębiorcy budowlanego. W realizacji tego marzenia pomagają nowoczesne technologie, takie jak na przykład system sterowania Leica Geosystems, który nawet trzykrotnie przyspiesza wyrównywanie wszelkich powierzchni wymagających dużej dokładności, takich jak np. parkingi czy inne tereny przeznaczone do wyłożenia kostką brukową. Efekt: oszczędność paliwa, czasu i materiałów. Jak to działa?

 

Leica Profiler 3D to system sterowania maszyną, współpracujący z przystawką niwelującą. System automatycznie kontroluje pracę lemiesza i klap bocznych zarówno w pionie, jak w spadku poprzecznym. Robi to dzięki systemowi 3D opartemu na elektronicznym tachimetrze i pryzmatach montowanych na masztach. Systemem steruje komputer zamontowany w kabinie operatora. Obsługuje się go za pomocą intuicyjnego interfejsu.

 

Nawet niedoświadczony operator poradzi sobie bez większego problemu. Tym bardziej, że automatycznie pobrane cyfrowe materiały potrzebne do wykonania projektu dodatkowo ułatwią mu zadanie. O łatwości obsługi systemu przekonali się zresztą już wielokrotnie operatorzy testujący go na kilku edycjach eRobocze SHOW. Każdy zainteresowany mógł wsiąść do kabiny i samemu przekonać się o jego przydatności.

 

Profiler 3D o szerokości roboczej od 2 do 2,4 metra (plus 0,5 m klapy boczne) i wysokości lemiesza 0,5 m waży 1200 kg. Najlepiej montować go na maszynach o wadze powyżej 5 ton mających wydajność układu hydraulicznego min. 40 l/min.

 

Wykorzystanie naszego systemu 3D pozwala dziennie wyrównać od trzech do nawet siedmiu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni – zapewnia Karol Orzechowski, menedżer z Leica Geosystems. I dodaje, że przy zakupie systemu klient otrzymuje dodatkowo szkolenie, które szybko pozwala zaznajomić się z pracą z tą technologią.

 

Materiał promocyjny

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL