Kolejne porozumienie dla klimatu

Teck Resources Limited ogłosiło 26 stycznia podpisanie porozumienia z Caterpillar Inc w sprawie stworzenia floty 30 bezemisyjnych wozideł na potrzeby prac górniczych. Przedsięwzięcie jest częścią projektu zakładającego redukcję emisji dwutlenku węgla o 33% w 2030 roku i osiągnięcie neutralności węglowej w 2050.

 

"Obecnie Teck jest jednym z najmniej emisyjnych producentów miedzi, cynku i węgla do produkcji stali, a teraz podejmujemy działanie by dalej rozwijać i wdrażać technologie potrzebne do zredukowania śladu węglowego naszych operacji i wesprzeć globalny wysiłek prowadzący do walki ze zmianami klimatu. Dekarbonizacja naszej floty wozideł jest krytycznym krokiem naprzód na drodze do neutralności węglowej i mamy przyjemność współpracować z Caterpillar by postępować naprzód" - mówił Don Lindsay, Szef i Dyrektor Teck.

 

"Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Teck by wspierać ich cele klimatyczne i rozwijać rozwiązania mające zwiększać wydajność jednocześnie redukując emisje. Cieszymy się, że możemy wzmocnić współpracę i dać wymierne efekty" - dodał Prezes Caterpillar Group Denise Johnson.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL