PotholePro przerasta oczekiwania

 

Brytyjskie miasto Stroke-on-Trent przeprowadziło naprawy dróg zaplanowane na około trzy lata... w zaledwie cztery miesiące. Wszystko dzięki urządzeniu PotholePro oferowanym przez markę JCB.

 

Łączna powierzchnia napraw wyniosła 10 000 metrów kwadratowych, a czas prac wyniósł dokładnie 130 dni. Dla porównania, to tak jakby zreperować nawierzchnię czterech olimpijskich basenów. Statystycznie, wykorzystując tradycyjne metody, zajęłoby to około 1040 dni.

 

Rada Stroke-on-Trent to pierwsza jednostka na terenie Wielkiej Brytanii, która zainwestowała w PotholePro uprzedniego roku, po ówczesnym przetestowaniu możliwości sprzętu. Inne rady na terenie Wielkiej Brytanii już idą w ślady Stroke-on-Trent.

 

Radny Daniel Jellyman, członek rady zajmującej się infrastrukturą, odbudową i dziedzictwem, mówił: "Urządzenie jest tak efektywne, że radni i rezydenci aktywnie proszą o możliwość skorzystania z niego kiedy pojawia się potrzeba naprawy drogi. Mówiąc wprost, JCB PotholePro umożliwia stałe i trwałe naprawy w krótkim czasie. Możemy go także używać w rozmaitych innych celach, zawsze zyskując jednocześnie na czasie".

 

W ostatnich dniach PotholePro zakupiła również rada Coventry City. Tam udało się naprawić 100 metrów kwadratowych drogi w zaledwie dwie godziny. Z wykorzystaniem sprzętu "tradycyjnego" zajęłoby to znacznie dłużej - około czterech dni. "Innowacje takie jak PotholePro są bardzo istotne" - mówiła radna Coventry City Patricia Hetherton - "Mamy niemal 900 kilometrów dróg do utrzymania, więc cokolwiek może przyspieszyć proces napraw i oszczędzić pieniądze jest warte uwagi. Ekipa naprawiająca drogi jest bardzo zadowolona z pracy z PotholePro".

 

Tworzenie PotholePro było prowadzone przez przewodniczącego JCB, Johna Bamforda. "Dziury w drogach to zaraza, a rozwiązanie, które daje JCB PotholePro to szybka i permanentna naprawa. Zmiana używanych od dawna metod naprawy dróg musi potrwać, ale jestem zadowolony że rady w całej Wielkiej Brytanii zaczynają dostrzegać prawdziwe zalety JCB PotholePro, który przekracza oczekiwania pod względem szybkości i produktywności" - mówił Bamford.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL