Kolejny krok milowy dla autonomicznych maszyn

 

Autonomiczne wozidła marki Cat wyposażone w system Cat MineStar Command przewiozły w 2021 roku 1,2 miliarda ton materiałów - podają przedstawiciele marki. To wspólny wynik uzyskany przez przeszło 500 autonomicznych maszyn pracujących na całym świecie.

 

W sumie autonomiczne wozidła przewiozły już 4,4 miliarda ton licząc od 2013 roku. W przeliczeniu na dystans, maszyny Cat samodzielnie przejechały już 91,3 miliony mil, co przekłada się na 146,9 milionów kilometrów.

 

Jak mówił Marc Cameron z Caterpillar resource industries, "Bezpieczeństwo i trwałość nadal są najważniejsze w branży górniczej. Rozpoczynamy dziewiąty rok pracy bez wypadku z systemem Command dla transportu, co świadczy o jego bezpieczeństwie. Najnowsze, pięcioletnie badania jednego z naszych klientów autonomicznie transportującego rudę żelaza wykazały 11% zmniejszenie zużycia paliwa, co przekłada się na ograniczenie emisji dwutlenku węgla o około 4740 ton rocznie, a także 11% zwiększenie produkcji w przeliczeniu na godzinę, 50% wyższą maksymalną prędkość poruszania się wozideł i 35% większą żywotność opon".

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL