Dwa dni z eRobocze SHOW

 

Dynamiczne pokazy maszyn roboczych podczas pracy i możliwość ich testowania to największe atrakcje, które towarzyszyły Centralnym Targom Maszyn i Urządzeń eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim. Impreza po raz pierwszy trwała dwa dni – odbyła się w piątek i sobotę, 3 i 4 czerwca 2022 r.

 


Była to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami oraz do samodzielnego testowania maszyn. Wcześniej eRobocze SHOW odbywało się w wielu miejscach w Polsce: w Dąbrowie Górniczej, Przasnyszu, Sosnowcu (dwa razy), Turku, Grodzisku Mazowieckim, Krzywej i Lubieniu Kujawskim.

 


Udział w imprezie biorą profesjonaliści – użytkownicy maszyn roboczych, przedsiębiorcy budowlani oraz dystrybutorzy wiodących marek i sprzętu budowlanego w Polsce. Mogą oni w praktyce porównać maszyny i sprzęt wielu marek dostępnych na jednej powierzchni wystawienniczej.

 

 

Fajna impreza

 

 

DSC 0100
Byłem już kilka razy na tej imprezie, to naprawdę rewelacja! Imponuje jej rozmiar i dostępność sprzętu. Przyjechaliśmy tu na testy z Wrocławia, to ponad 300 km. Oglądamy maszyny – powiedział portalowi eRobocze.pl Marcin Wądołkowski.

 


Pierwszy raz na eRobocze SHOW był Łukasz Kiedrowski z Kościerzyny, który przejechał ponad 230 km w jedna stronę by poszukać koparki do firmy. – Podoba nam się formuła tego wydarzenia, to, że można testować maszyny – powiedział.

 


W firmie wyburzeniowej w Kaniach koło Pruszkowa pracuje Pan Sławomir Rybiński. – Ta impreza jest lepsza niż inne targi, ponieważ można wsiąść do maszyny i to jest ważne pod kątem wyboru sprzętu do zakupu. Dobrze, że eRobocze SHOW zostało wydłużone do dwóch dni, jak dla mnie mogły by być to nawet trzy dni – oceniał.

 


Jest tych wystawców dużo, można zaczerpnąć języka, to bardzo fajna impreza – dodał Tomasz Jakubowski, który na eRobocze SHOW przyjechał z okolic Konina.

 


Podczas imprezy prezentowane były: koparki gąsienicowe, koparki kołowe, koparko-ładowarki, ładowarki burtowe, ładowarki kołowe, ładowarki teleskopowe, maszyny przeładunkowe, minikoparki, równiarki, spycharki, wozidła i wiele innych.

 


Specjalne pokazy maszyn w ramach eRobocze SHOW Arena przygotowały firmy: Yanmar Construction, Liugong Dressta Machinery, Mecalac Polska.

 

 

 

Orły eRobocze SHOW

 

 

IMG 20220603 153929 2

 

 


Centralne Targi Maszyn i Urządzeń eRobocze SHOW w Lubieniu Kujawskim miały swój jubileusz – 10 edycję wydarzenia. Z tej okazji organizator, wydawnictwo Lasmedia, wyróżnił 10 wystawców tytułem „Orły eRobocze SHOW”.

 


Przyznano go firmom, które wniosły największy wkład w rozwój targów, uczestniczyły w największej liczbie edycji i wyróżniały się dużą aktywnością w ramach wydarzenia.

 


Tytuł Orłów eRobocze SHOW otrzymali:

 

Bobcat (na ręce przedstawiciela marki, firmy Asco Equipment)

Bax Baumaschinen

Bergerat Monnoyeur

Broker Maszyny

DHB

Interhandler

Liugong Dressta Machinery

MB Crusher

PKO Leasing

Wilhelm Schӓfer

 

 

Z synem

 

 

 

Targi eRobocze SHOW to święta dla operatorów, mogą oni testować maszyny, a także wziąć udział w zawodach w ramach Polskiej Ligi Operatorów, organizowanych przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn RoboczychOperator oraz w konkursach na maszynach firm wystawienniczych.

 

 

Aż z Krzeszowic pod Krakowem (360 km w jedną stronę) na imprezę przyjechał operator Maciej Michalik – Wyjechaliśmy o szóstej rano. Zamierzam przetestować różne maszyny. Ale jestem operatorem koparki gąsienicowej Wacker Neuson i myślę, że pozostanę przy tej marce – podkreślał.

 


Z Lublina (350 km) przyjechał Bartłomiej Więczkowski operator spycharki i koparki gąsienicowej, a z Zielonki koło Warszawy Kamil Grabowski operator koparko-ładowarki. – Ale jestem tu raczej rekreacyjnie, wziąłem ze sobą syna, bo jest tu wiele atrakcji – zaznaczył.

 

 

PLO

 

 

DSC 0148

 

W drugi dzień imprezy wręczono nagrody w konkursach operatorów. Oto wyniki:

 


Polska Liga Operatorów – koparko-ładowarka

1. Adam Kaczor

2. Tomasz Dziewit

3. Paweł Andrzejewski

 

Polska Liga Operatorów – koparka

1. Paweł Andrzejewski

2. Tomasz Dziewit

3. Patryk Bożych

 

 

Sponsorami Polskiej Ligi Operatorów były firmy JCB (Interhandler), Dekpol Steel, PKO Leasing S.A., Reper Store, Serwis-Kop, Takeuchi (Wilhelm Schäfer) oraz Lasmedia (Robocze NEWS, eRobocze.pl).

 

 

W ramach eRobocze SHOW odbyło się taż wiele konkursów na stoiskach wystawienniczych. Oto zwycięzcy:

Czas na Sunward – Marcin Grzemski,

Rototilt Master – Rafał Sitek,

Cat Challenge – Paweł Andrzejewski,

Liugong Stalowe starcie – Grzegorz Baran,

Mistrzowski chwyt – Adam Kaczor,

Turbo Żuraw Robocze NEWS – Zofia Ligocka.

 

 

 

DSC 0171

 

 

Lista firm, które wzięły udział w Centralnych Targach Maszyn, Urządzeń i Sprzętu Roboczego eRobocze SHOW Lubień Kujawski:
2R, ADS Technic, Agricola Hydraulika Siłowa, Agroecopower, Amago, Amman, AP-MC, Aries Power, Atlas Poland, Atut Rental, Auto Paka, BAC Podesty, Banat, Batmatic, Bax Baumaschinen, Bergerat Monnoyeur, BH Ruda, Bobcat, Broker Maszyny/Yanmar Centrum, Centrum Szkolenia Operatorów Sigma, Dekpol Steel, DHB, DT-Automatyzacja, Elkon Polska, Entrack, eRobocze.pl, EuroGate International, EWPA, HAGA, Interhandler, Jazon, Komatsu Poland, Kompania Leśna, Kubota, Leica Geosystems, Liebherr Polska, Liugong Dressta Machinery, LivEye, Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Magna Tyres, Manitou Polska, MB Crusher, Mecalac Polska, Metria, Millennium Leasing, Mobilny Spawacz, Moderntech, Nex Group, OKO Group, PKO Leasing, Pramac, Preston Group, Probst, Pronar, Przemko, Renox, Reper Store, Robocze NEWS, Sany, Scapol, Seneca, Serafin, SITECH Poland, Steelwrist, Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych Operator, Sunward Polska, Swepac Polska, Tex-Star, Toolmex Truck, Unisystems, Urząd Miasta Lubień Kujawski, Utech, Voith, Volvo Maszyny Budowlane, Wacker Neuson, Wilhelm Schӓfer oraz Yanmar Construction.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL