Nowe szybkozłącze w ofercie Steelwrist

 

Steelwrist prezentuje najnowsze szybkozłącze w ofercie. Poza charakterystyczną dla marki wytrzymałością, bezpieczeństwem i płynnością pracy, klienci mogą liczyć na większe przepływy hydrauliczne i zwiększenie zakresu możliwości wykorzystania koparek średniej wielkości.

Najnowsza pozycja w ofercie marki Steelwrist to szybkozłącze SQ50 przeznaczone dla koparek w przedziale wagowym 7 do 13 ton. Urządzenie wyróżnia się niewielką masą i wysokością, a także bardzo dobrą charakterystyką przepływu. SQ50 jest oczywiście kompatybilne ze standardem Open-S.

Steelwrist SQ50 3

Szybkozłącza zaczęły swoją karierę na targach Vei i Anlegg w Norwegii. Między 11 i 14 maja 2022 zwiedzający mieli okazję zobaczyć je po raz pierwszy. Wtedy też dowiedzieli się, że SQ50 będzie dostępny jako opcja do szybkozłączy i tiltrotatorów X12 i X14. W przyszłości wszystkie szybkozłącza od modelu S50 do S90 i tiltrotatory typu S będzie można zmodernizować do typu SQ. Nowa generacja tiltrotatorów X12 i X14 pojawi się u klientów w trzecim kwartale 2022 roku.

SQ50 jest wykonany ze stalowego odlewu. Urządzenie wyposażono w nowoczesny system Front Pin Lock drugiej generacji, znacznie zwiększający bezpieczeństwo pracy, nie dopuszczając do przypadkowego upuszczenia narzędzi roboczych. Szybkozłącze SQ można zamontować nad tiltrotatorem, by móc swobodnie wymieniać go na inny osprzęt, lub pod tiltrotatorem, by szybko wymieniać osprzęty zachowując dodatkowe możliwości ruchu.

Wraz z wprowadzeniem SQ50 zaktualizowano technologię Qplus, co pozwala na uzyskanie jeszcze większych przepływów. Przepustowość szybkozłącza zwiększyła się o 20%, pozwalając na obsługę szerszej gamy urządzeń.

Wprowadzając w pełni automatyczne szybkozłącza i tiltrotatory SQ50, zmienimy grę w rosnącym segmencie koparek 10 ton o przepustowości 120 litrów na minutę przy niskim przeciwciśnieniu. Pozwala to na efektywne wykorzystanie narzędzi roboczych o wysokim przepływie również w przypadku koparek średniej wielkości” – mówi Stefan Stockhaus, dyrektor generalny Steelwrist AB.

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL