Światowa Czerwień Yanmar

 

"Nasi klienci bardzo lubią nową kolorystykę" - mówił Jeff Pate, Dyrektor Sprzedaży Sprzętu Kompaktowego Yanmar w Południowej Ameryce - "Wszyscy potwierdzają, że Premium Red przyciąga uwagę na placu budowy, i tak samo jak nasza jakość i niezawodność wyróżnia się na tle konkurencji, tak samo nowy kolor wpada w oko w morzu żółtych maszyn innych marek". Obecnie nowa kolorystyka Yanmar jest już obecna we wszystkich stronach świata, i nie jest to jedynie zmiana lakieru. Dla Yanmar Construction Equipment to symbol.

 

"Yanmar Construction Equipment jest w trakcie transformacji" - tłumaczył dyrektor Giuliano Parodi "Pragniemy zdobyć pozycję globalnego lidera sprzętu kompaktowego i z pomocą sieci dealerskiej dostarczać rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów i społeczności w których pracują. [...] Dla nas, Premium Red wysyła jasny sygnał że jesteśmy jedną firmą z jasną strategią produktową. Ale nasza transformacja sięga znacznie dalej niż do samych maszyn - zmieniamy sposób w jaki myślimy i pracujemy, transformujemy produkty, interesy i markę by dać klientom jeszcze większą wartość".

 

 

Z duchem czasu

 

 

SV17e 03 web

Yanmar pracuje obecnie nad szeregiem alternatywnych rozwiązań paliwowych i napędowych, i niedawno zaprezentowała prototyp elektrycznej minikoparki SV17e - oczywiście w kolorze czerwonym. Maszyna ma spełniać oczekiwania klientów europejskich szukających sprzętu w przedziale wagowym 1,5 - 2 tony.

 

 

"Nasz prototyp jest istotny, ponieważ demonstruje możliwość przeniesienia jakości i niezawodności silników konwencjnalnych do segmentu elektrycznego" - mówił Cedric Durand, Dyrektor Zarządzania Produktem.

 

 

Inwestycje w infrastrukturę produkcyjną i rozwijanie sieci dealerskiej to kolejny element przemian zachodzących w marce Yanmar. W efekcie czas potrzebny na uzyskanie pomocy będzie coraz mniejszy, a bliskość serwisu spowoduje, że maszyny będą pracowały dłużej i wydajniej.

 

 

"Zmiana koloru na Premium Red sygnalizuje postęp i mamy pewność, że nasi klienci zauważą również inne zmiany" - tłumaczyła Elsie De Nys, Dyrektor Kanału Globalnego i Rozwoju Marki - "Mamy ambicję zostania liderem, nie tylko w kwestii maszyn, ale również doświadczeń klientów, dlatego ciężko pracujemy by się do nich zbliżyć, znaleźć nowe i innowacyjne sposoby na dodanie im wartości".

 

 

Czerwień Yanmara współgra z nowym motto "Building With You" (ang. "Budujemy z Tobą"). "Naszym celem, wraz z dealerami, jest budowanie mocniejszych relacji i tworzenie coraz wyższych wartości dla klientów" - mówił Giuliano Parodi - "'Building With You' naprawdę podkreśla nasze poświęcenie w transformowaniu Yanmar CE i z pomocą naszych dealerów - tworzenie nowego i ekscytującego doświadczenia dla naszych klientów".

 

 

W ramach budowania nowego wizerunku Yanmar powstał nawet film promujący hasło "Building With You", nakręcony w Centrum EVO Yanmar w Acworth w Georgii (USA). Występują w nim pracownicy Yanmar i ich dzieci, a przesłanie wydaje się proste:

 

 

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL