Nowe silniki John Deere

 Jak informuje firma TECHBUD, generalny przedstawiciel silników marki John Deere w Polsce, od tego roku w fabrykach John Deere rozpocznie się produkcja nowego, sześciocylindrowego silnika JD18 o pojemności 18 litrów. Jednostka ma osiągać moment obrotowy 4250 Nm oraz moc od 700 do 907 koni mechanicznych.

 

Projekt silnika powstał z myślą o trwałości, a jednocześnie łatwości serwisowania i obsługi. JD18 wyposażony będzie w hydrauliczny układ kasowania luzów, wtrysk typu Common Rail ze specjalną powłoką zwiększającą trwałość komponentów paliwowych, a także nowoczesny układ sterujący z systemem prognozowania usterek.

 

JD18 spełnia oczywiście normy emisji spalin Stage V – posiada układ dwóch turbosprężarek, system cEGR z zewnętrzną chłodnicę spalin i unowocześniony proces spalania paliwa, dzięki czemu wymogi Stage V zostały osiągnięte bez konieczności stosowania układu oczyszczania spalin ani dodatkowych płynów układu wydechowego.

 

Dodatkowo, nad kołem zamachowym umieszczono dwa gniazda odbioru mocy, które mogą dostarczać ciągły moment obrotowy maksymalnie 902 Nm.

 

JD18 będzie produkowany w fabryce John Deere Engine Works Waterloo, w USA. Ale to jeszcze nie koniec nowości.

 

Wśród silników John Deere pojawi się druga jednostka – tym razem czterocylindrowa JD4, generująca moc około 156 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy 670 Nm. Jednostka będzie posiadała po dwa zawory na cylinder oraz prostą turbosprężarkę z zaworem upustowym. Tu rownież znajdziemy hydrauliczny system kasowania luzów zaworowych, a także wydłużone cykle wymiany oleju i filtrów paliwa od 750 do 1000 mtg.

 

JD4 spełnia normy emisji spalin EU Stage IIIA – Stage V, China NR4 , India BS5 i EPA Tier 4 Final.

 

 wzór artykuł

 

Elektryfikacja spod znaku JD

 

John Deere Power System stale pracuje nad stworzeniem własnych napędów elektrycznych. Od 2022 roku dostępne są już rozwiązania hybrydowe oparte o silniki wysokoprężne wspierane przez komponenty elektryczne i mechaniczne, również produkcji JD.

 

W 2023 roku planowane jest wprowadzenie na rynek baterii dedykowanych do napędów elektrycznych. Tak zwane "Battery Pack" (pakiety baterii) będą składały się z modułów litowo jonowych przeznaczonych do zastosowania w wymagającym sektorze maszyn ciężkich.

 

W akumulatorach przewidziano układ chłodzenia zapewniający bezpieczeństwo użytkowania i zwiększający liczbę cykli ładowania.

 

Więcej szczegółowych informacji na temat nowych silników i związanych z nimi możliwości można uzyskać u przedstawicieli firmy TECHBUD, oferującej jednostki w wersjach standardowych oraz indywidualnie dobrane rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta. TECHBUD specjalizuje się również w kompleksowych naprawach głównych oraz bieżących silników przemysłowych wysokoprężnych i benzynowych.

 

Materiał sponsorowany

 

 

 

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL