Usłyszane na eRobocze SHOW

 

eRobocze SHOW to wydarzenie cykliczne, z każdą edycją przynoszące nowe ciekaowstki technologiczne i informacje ze świata branży. W zeszłym roku w Lubieniu Kujawskim zwiedzający mieli okazję nie tylko na testowanie najnowszych modeli maszyn, ale również na podziwianie specjalnych pozkazów z cyklu eRobocze ARENA oraz wysłuchanie prelekcji przedstawicieli wystawców. Po zakończeniu dotarliśmy do niektórych osób, które wypowiedziały się na temat wydarzenia i aktualnego stanu rynku maszyn.

 

 

"Jesteśmy na eRobocze SHOW od pierwszej edycji, lubimy tu przyjeżdżać. Ta formuła imprezy jest dla nas dobra, panuje taka nieformalna atmosfera i to sprzyja budowaniu relacji – ludzie lepiej poznają maszyny, co ułatwia ich wybór" - mówił Jan Rudak, kierownik do spraw komunikacji marketingowej w firmie Bergerat Monnoyeur - "W branży budowlanej sytuacja jest stabilna z pozytywnymi perspektywami. Rynek się rozwija, bo ludzie lokują w nim pieniądze. Chcą inwestować, ponieważ rośnie inflacja i nie chcą trzymać środków na koncie. Nasze maszyny tracą najmniej na wartości i dlatego to dobra lokata kapitału".

 

 

Krzysztof Binkowski, kierownik sprzedaży Sitech Poland, również był zdania, że rynek ma się dobrze - jest tylko jeden problem. Producenci i dystrybutorzy mieli problem z ograniczeniami dostaw niektórych komponentów. "Wynika to przede wszystkim z opóźnienia, a czasem także ze wstrzymania produkcji podzespołów, które składają się na systemy sterowania do maszyn" - mówił - "Generalnie branża jest jednak w dobrej kondycji, co można było zaobserwować podczas eRobocze SHOW. Dynamiczne zaprezentowanie maszyn w terenie, w warunkach pracy, jest jak najbardziej trafionym pomysłem. Statyczne pokazy faktycznie ograniczają prezentowanie możliwości poszczególnych modeli oraz zamontowanych na nich systemów sterowania. Dla naszego środowiska impreza stała się też swego rodzaju festynem, świętem maszyn, ludzie czekają już na to wydarzenie".

 

 

"Spadki sprzedaży maszyn na początku pandemii były bardzo odczuwalne. Obecnie sytuacja rynkowa jest diametralnie różna – popyt jest duży, a podstawowym problemem, z którym mierzy się branża jest nieefektywny łańcuch dostaw" - mówił z kolei Tomasz Masłowski reprezentujący marki Liugong i Dressta.

 

 

Kolejna edycja eRobocze SHOW w Straszęcinie zbliża się wielkimi krokami - spotykamy się już 17 września! Wszystkie istotne informacje na temat wydarzenia znajdziecie w notce głównej. Czekamy na Was!

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2015
Projekt i wykonanie SYLOGIC.PL